Briljantmaar slecht voor de make-up uit 7 selectie donderdag 20 oktober 2011 Stef Bos Bij tijd en wijle keert Stef Bos te rug naar wat voor hem de bron is als liedschrijver. Een zanger alleen met een piano, veel improvise rend. Zijn programma Solo is dan ook elke avond anders, maar in elk geval een combinatie van nieuw en ouder werk. Vrijdag 21 oktober, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Zaterdag 28 oktober, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. Seth Gaaikema Cabaretier Seth Gaaikema zit al een halve eeuw in het vak en viert dat met een jubileumshow, geti teld Het mooiste komt nog! De in middels 72-jarige Gaaikema stelt in zijn show dat met de jaren de vrij heid groeit. Niet het aftellen is be gonnen, maar het optellen van de heerlijke mogelijkheden. Zaterdag 22 oktober, 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur. Margriet Eshuijs Zangeres Margriet Eshuijs verzorgt in het Ledeltheater een concert met als speciale gast singer-song writer Maarten Peters. Liedjes die hij voor haar en voor vele andere bekende Nederlandse artiesten heeft geschreven, passeren deze avond de revue. Evenals de grote hits van Eshuijs zelf. Zaterdag 22 oktober, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. Roosbeef Onlangs verscheen Omdat ik dat wil, het tweede album van Roos Rebergen ofwel Roosbeef Daarop heeft haar band, met onder ande ren producer Tom Pintens, een prominentere rol gekregen en lijkt de zangeres veranderd in een zelf verzekerde frontvrouw. Gebleven zijn de spitsvondige teksten. Zaterdag 22 oktober, De Piek, Vlissingen, 22.00 uur In honderden zalen heb ik al gezeten, tot op Broadway, en toch blijf ik een zwak (onder)houden voor kleine zaaltjes. Klein en eenvoudig. De ze week is er een goede reden om naar Rilland te gaan, naar het dorpszaaltje Luctor et Emer- go. Daar komt morgen Fred Delf- gaauw spelen. Hij is niet alleen, hij komt met Bert van den Brink, pianovirtuoos die samenspeelde met grootheden als Chet Baker, Toots Thielemans en Gino Vannelli. Samen maakten ze het programma Vliegen met een vleugel. En ze laten zich daarbij in spireren door wat de ander zo goed kan. Fred Delfgaauw is de ver teller (en manipulator van pop pen, doeken, pluisjes...) en Bert van den Brink de muzikant die misschien nog gewaagder durft te improviseren. Na 25 jaar solotheater was het de bewuste keuze van Delfgaauw: sa menwerken met collega's, zoeken naar het avontuur, vinden van nieuwe vormen. Met Sjaak Bral als 'soulmate' leverde dat al prachtige voorstellingen op Koffiehuis de Ooievaar en De Nachclub). Met Bert van den Brink wordt het waarschijnlijk wat ingetogener, maar de combinatie van talenten zal zeker heel mooie dingen voort brengen. Nog een zaaltje dat mij dier baar is - en dat ik dit sei zoen nog niet noemde - is De Wegwijzer. Vooral voor caba ret- en muziekliefhebbers zijn daar vaak kleine pareltjes te rapen. Op vrijdag 28 oktober komt het collec tief Op Sterk Water naar Nieuw en Sint Joosland, met hun 'Thea- Zangeres Giovanca brak enkele ja ren geleden, na jaren als achter grondzangeres te hebben opgetre den, door met eigen werk. Daar naast is ze songschrijver, manne quin, actrice, columnist en ortho pedagoge. Ze zong al eerder met anderen in theaters, maar is nu voor het eerst solo te zien. Donderdag 20 oktober, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. veelbelovende gezelschap uit Oost-Nederland, naar Middelburg met De Misantroop, van Molière. Een echte toneelklassieker, die nog prominent aanwezig was in het programma van het voorlaatste Zeeland Nazomerfestival. Wie de voorstelling toen gemist heeft, kan nu alsnog genieten van de strijd tussen gevoelens en principes, zo als die woedt in de ziel van één man. De criticaster die verliefd wordt. En dat ik hier van 'genieten' durf spreken, is omdat iets wat ook tra gisch gebracht zou kunnen wor den, juist heel komisch wordt uit gewerkt. Juist dat, die onwaar schijnlijke tegenstelling (gevoe- lens-principes, maar ook tra- gisch-komisch), moet voor vuur foto Marco Borggreve werk zorgen. Je kunt dat steken waar je wilt: in vormgeving, perso nages, dialoog... Ik ben benieuwd waar Theater Oostpool de pijlen en de zevenklappers gaat verstop pen. Fred Delfgaauw Bert van den Brink, morgenavond in dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland. Aanvang: 20.00 uur. Op Sterk Water met 'Theatertour', vrijdag 28 oktober in theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. Theater Oostpool met 'De Misantroop van Molière', zaterdag 29 oktober in Stadsschouwburg, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. tertour'. Kortweg heet hun pro duct impro-cabaret. Met een hoog gehalte aan improvisatie, dus. En daarvoor gebruik je de enige varia bele in het theater: je publiek. Het maakt elke voorstelling uniek, en naar het schijnt ook extreem hila risch. Jonge mensen zijn er gek op, gaan er gewoon 'helemaal stuk van'. Hun eigen woorden. Net als 'briljant, maar slecht voor de ma ke-up' (allebei gepikt uit het gas tenboek op de website). Zo'n zin, dat is toch een 'kortste recensie' om jaloers op te worden. Het maakt ook erg nieuwsgierig. Maar het doet me ook even terug denken aan Brigitte Kaandorp. Die gebruikt namelijk in haar pro gramma Cabaret voor beginners (vo rige week in Middelburg) haar pu bliek nauwelijks. Haar handels merk is de zelfspot, die ze tot in het extreme doorvoert. Het was weer onovertroffen. Tegenover haar eigen (lage) zelf beeld creëerde ze onder andere het ANWB-echtpaar (waar alles wél bij lukt), maar dat indirect en uiteindelijk dan toch de emmer sarcasme krijgt die het verdient. Voor de goede verstaander, al thans. Het is altijd prettig jezelf daartoe te mogen rekenen. En dat cadeautje gunt Brigitte Kaandorp je graag. Dat maakt haar voorstel lingen zo leuk. Nog een laatste aanrader, ook ruim een week in de toekomst: zaterdag 29 ok tober komt Theater Oostpool, het Giovanca Fred Delfgaauw (links) en Bert van den Brink. Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79