Six bass blijft basis 4 lult podium donderdag 20 oktober 2011 Oude tijden herleven twee dagen achtereen in De Stenge in Heinkenszand. Morgen is er een dubbelconcert van Ka yak en Brainbox (met Kaz Lux en de van oorsprong Zeeuw se gitarist Rudy de Queljoe). Zaterdag wordt de Golden Years Dance Party gehouden, met optredens van Hank the Knife and the Jets, Toni Macaroni Swinging Devils en Gruppo Sportivo. door Mischa Beckers In 1975 begon de Arnhemse gi tarist Henk Bruysten Hank the Knife and the Jets. De band kende veel succes met hits en (in ternationale tournees. Daartegen over stonden moeilijke periodes waarin de groep tijdelijk ontbon den werd en tegenslag moest over winnen zoals het overlijden van Bruystens vrouw Kitty, ex-zangers van de band, en bandlid van het eerste uur Pierre Beek. Maar nu zijn ze terug, met een reeks concer ten en een nieuw album van front man Bruysten. De eerste single Hank the Knife and the Jets, Guitar king, stond meteen elf weken in de hitparade. Bruysten speelt de aansprekende riff op een zogenaamde six bass van het merk Fender. De zes sna ren van het instrument zijn een oc taaflager gestemd dan die van een gewone elektrische gitaar. Het ge luid is kenmerkend voor de typi sche rock-'n-roll-liedjes van dit ge zelschap. Zijn nieuwe album heet Six bass man. Dat is ook de titel van een single die Bruysten enkele decen nia geleden uitbracht. Wat is de re latie? „Dit is een nieuwe versie van de oorspronkelijke muziek. Op de nieuwe cd wordt op verschillende gitaren gespeeld. Echter, de six bass blijft de rode draad van het al bum." De rock-'n-roll van Hank the Kni fe vindt zijn oorsprong in num mers als Wonderful land van de The Shadows en de film The Young Ones. Deze en aanverwante stijlen, waaronder die van Duane Eddy, zijn ook aanwezig op het al bum. Op Six bass man klinkt daar naast een andere inspiratiebron. „De muziek is inderdaad geïnspi reerd op Ennio Morricone." Bruysten wilde een cd realiseren met muziek die hem zo na aan het hart ligt, zonder commerciële con cessies te doen. „Deze muziek heeft weinig met onze gangbare podiumstijl, rock-'n-roll, te ma ken. Het is voor mij dan ook een verrassing wat het publiek hiervan vindt en zeker de heren dj's. In strumentale muziek blijft immers lastig te promoten." Hank the Knife and the Jets, Toni Ma caroni Sr Swinging Devils en Gruppo Sportivo, zaterdag in De Stenge in Heinkenszand. Aanvang: 21.00 uur. Hank the Knife the Jets COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Ton Ouwehand Het leek er even op dat het bijna veertigjarige Kayak voorgoed uit de vaart was geno men. In november 2009, mid den in een tournee, overleed drummer en medeoprichter Pim Koopman. Maar Kayak is springlevend. Er is zelfs een nieuwe cd getiteld Anywhere but here en de groep is ook weer op tournee, met morgenavond een optreden in De Stenge in Hein kenszand. In Nieuwer Ter Aa staan de deu ren van de riante oefenruimte wa genwijd open. Kayak repeteert. Een stuk of vijf buurtbewoners van het piepkleine Utrechtse dorp je lopen de studio binnen en kij ken bewonderend rond. De muzi kanten trekken zich er niets van aan. Ze zien het niet eens. Ze zijn geconcentreerd bezig. Kayak klinkt kloek, krachtig en ge disciplineerd. De energie spat er van af, net als de speelvreugde. Cindy Oudshoorn en Edward Ree kers wisselen elkaar als leadvoca- list af en doen samen met gitarist Rob Vunderink en bandleider Ton Scherpenzeel de koortjes. Het staat allemaal als een huis. Ka yak zoals Kayak hoort te klinken. Ieder bandlid kent zijn partij. Het repeteren van drie stukken duurt net zo lang als de drie stukken zelf. Bijzonder dat Kayak is opgestaan na de dood van drummer en me de-oprichter Pim Koopman? Ton Scherpenzeel vindt van wel. „De dood van Pim was verschrikkelijk. Ik heb meer dan een jaar nodig ge had om het enigszins een plek te geven. Vorig jaar om deze tijd wist ik nog niet of Kayak wel verder zou gaan en zo ja, hoe dan. Een van de redenen dat we door zijn gegaan is het tributeconcert dat we vorig jaar voor Pim hebben ge geven in Paradiso. Ik heb vreselijk tegen dat concert opgezien. Ik vond het te vroeg. Ik had het die avond zelf ook niet naar mijn zin. Maar achteraf ben ik heel blij dat we het hebben gedaan." „We speel den Kayakliedjes, maar we bege leidden ook artiesten met wie Pim als producer en songwriter had ge werkt. We hadden die avond Hans Eijkenaar als drummer gevraagd. De rest van de band had al eerder aangegeven door te willen gaan. Dat het tot dan toe niet was ge beurd, lag aan mij. Toen dat con cert achter de rug was is het alle maal op z'n plek gevallen. Toen be sloot ik dat we verder moesten met Kayak." „De groep is me altijd heel dier baar geweest", vervolgt Scherpen zeel. „Ik realiseerde me dat er zes fantastische muzikanten waren die de liedjes wilden spelen. Er was publiek dat die liedjes graag DONDERDAG 20 OKTOBER Goes Cabaretier André Manuel met 'Leve de man van de SVP'. 't Beest, 20.30 uur Kloosterzande Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: Duo Junge Tebbe. Hof te Zandekerkje, 20.00 uur Middelburg Miniconcert organist Aart Kot en mez zosopraan Helma Kot. Koorkerk, 15.00 uur Popronde Middelburg: optredens van veertien jonge bands, in diverse cafés. Binnenstad, 19.30-24.00 uur Theaterconcert zangeres Ciovanca. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen 'Help, De Belgen Aan de Grens', Vlaam se topcomedians in aantocht. Scheldetheater, 20.00 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Goes Optreden Stef Bos. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest, met als solist Hannes Minnaar (piano). Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Concert Matthews Southern Comfort. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Piepschuim met muzikaal theaterpro gramma 'Opgenomen'. Ledeltheaterj 20.15 uur Rilland Fred Delfgaauw en pianist Bert van den Brink in 'Vliegen met één vleugel'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Spirit of Dance, dansshow uit Ierland. Scheldetheater, 20.00 uur. Westdorpe Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: Bel gian Brass Orchestra. Kerk, 20.00 uur Zaamslag Harmonie De Volharding 125 jaar. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZATERDAG 22 OKTOBER Axel Vaneighenst.J T(wèè)!, bonte avond. Cultureel Centrum De Halle, 20.00 uur Cadzand Concert Armand Dylan Noteboom. De Sporthal, 22.00 uur Goes 'Buurman en Buurman gaan verhuizen', familievoorstelling. Theater De Mythe, 14.00 en 16.00 uur Dubwise 4.0. Dub, reggae, dubstep, ragga jamsessies. 't Beest, 21.00 uur Hoek Denoek Rock met De 2e Versnelling en Raiders of The Lost Rock (ROLR). Dorpshuis, 21.00 uur Hulst Slotconcert Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen: Het Gelders Orkest. Basiliek, 20.00 uur Middelburg Optreden akoestisch duo Innominata. De Drvkkery, 15.00-16.30 uur Seth Gaaikema met zijn jubileumshow 'Het mooiste komt nog!' 't Spiegeltheater, 20.00 uur Het Middelburgs Minitheater speelt 'De Freules'. Minitheater, 20.30 uur Zeeuwse band Kai Disko presenteert cd. Support-act: M-Jo. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Frank van Pamelen Jan J. Pieterse met 'Mannen van Taal' (cabaret). De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Theatertournee Margriet Eshuijs, met als gast singersongwriter Maarten Peters. Ledeltheater, 20.15 uur Concert Motorcity Angels/Speedözer. The Lane, 22.00 uur Renesse Concert Al Di Meola. Dorpshuis, 21.00 uur. Sint-Maartensdijk Uitwisselingsconcert van Euterpe en Concordia uit Sint-Philipsland. Haestinge, 19.30 uur. Terneuzen Kayak, met (vlnr) Jan van Olffen, Joost Vergoossen, Ton Scherpenzeel,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76