uit i 3 Timmerfabriek decor voor Groove to Chill Veel te ontdekken tijdens Zeeuwshrede Museumnacht donderdag 20 oktober 2011 Na meer dan vijftig feesten in de Piek, het Arsenaal, Panta Rhei en de Binnenhaven, heeft dance-organisatie Groove to Chill besloten haar achtjarig jubileum te vieren in de Vlissingse Timmerfa briek. Dat gebeurt aanstaande za terdag. Zeven dj's van formaat la ten van 21.00 tot 4.00 uur hun deephouse, tech-house en techno klinken in het prachtige indus triële monument. De line-up be staat onder meer uit Gijs von Wil ligen en Paul Veen van 1'Atelier, Lucas Lindeboom en Kauffman. Entree bedraagt 12,50 euro in de voorverkoop via de website, Facebook, Partyflock, Free Record Shop en KUB's in de Vlissingse Sint Jacobsstraat. Kaarten aan de deur kosten 15 euro. Q www.groovetochill.nl Museumquiz in Stadhuismuseum De Vierschaar in Veere foto SCEZ Een groen verlichte Timmerfabriek foto Johan Verlinde/Croove to Chill door Wendy de Jong De Zeeuwse Museum nacht biedt je de kans om op meerdere plaat sen in Zeeland de geschiedenis in te duiken. Musea in heel de provincie openen hun deuren op vrijdagavond 21 oktober in het kader van de Maand van de Geschiedenis en rondom bijbe horend thema 'Ik en wij'. De toe gang tot de musea is tijdens de ze speciale avondopenstelling gratis. De Zeeuwse Museumnacht wordt vrijdag voor de vijfde keer gehou den. De organisatie is in handen van de Zeeuwse musea samen met de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land. Het evenement wordt mede mogelijk gemaakt door de provin cie Zeeland. Met alle musea die Zeeland rijk is, is er voor ieder wat wils. Je kunt tijdens de Museumnacht bijvoor beeld meer te weten komen over de gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog, de geschiedenis van de fruitteelt, visserij, het boerenle ven of de fotografie. In Zeeuws-Vlaanderen kun je in het Gemeentelijk Archeologisch Museum in Aardenburg meeleven met soldaten en burgers uit de tijd van het Romeinse keizerrijk. In Axel staat in Streekmuseum Het Land van Axel het boerenleven centraal. Rond de expositie 'Post uit vroeger tijden' vinden diverse presentaties, vertellingen en optre dens plaats. In diezelfde plaats be staat Witte's museum voor fotogra fie en radio 25 jaar. Tijdens de Mu seumnacht wordt daar het verhaal over het ontstaan van radio en fo tografie verteld. In het Visserijmu seum in Breskens geeft Nico Peter- se uit Oostburg een lezing, waarna hij met bezoekers in gesprek gaat over het thema 'Ik en wij'. In Hulst kun je bij Museum De Vier Ambachten bijzondere voorwer pen uit de tijd van onze grootou ders bewonderen. In Museum het Bolwerk in IJzendijke is een expo sitie over Napoleon, zijn werk in Zeeuws-Vlaanderen en zijn vrou wen te zien. Bij het Minox Mu seum in Zaamslag zijn alle gefabri ceerde Minox-camera's en accessoi res vanaf 1938 te zien. Tijdens de Museumnacht zijn ook recent ver worven spionagecamera's te zien. Op Schouwen-Duiveland organi seert Brusea in Bruinisse een film avond met historisch nostalgische films. In Burgh-Haamstede is bij Museum De Burghse Schoole on der meer een expositie te zien met Lego en oud speelgoed. In Mu seum Goemanszorg in Dreischor is een wisseltentoonstelling over de geschiedenis van de melkvee houderij op Schouwen-Duiveland te bekijken. In Ouwerkerk wordt in het Watersnoodmuseum stilge staan bij de gebeurtenissen tijdens de watersnoodramp in 1953 en in de Museumhaven Zeeland in Zie- rikzee kun je in de geschiedenis van de bouw van vissersschepen duiken. Op Walcheren opent in Arnemui- den de historische scheepswerf C.A. Meerman zijn deuren. In de oudste werf van Zeeland, die tij dens de museumnacht sfeervol verlicht is, komen oude ambach ten weer tot leven. In diezelfde plaats wordt in het Wings to Victo ry museum stilgestaan bij de vele vliegeniers die in West Europa, specifiek in Zuid-West Nederland, om het leven zijn gekomen. In Domburg vindt in het Marie Tak van Poortvliet Museum de jubi leumtentoonstelling Nieuw Licht plaats. In 2011 is het honderd jaar geleden dat de zogenoemde Dom- burgsche Tentoonstellingen (1911 - 1921) in een speciaal daarvoor ge bouwde 'kunstzaal' van start gin gen. In Westkapelle is de opening van de Expomuur 't Wasschappels gevoel. Met foto's, gedichten, ver halen en kunstwerkjes laten de in woners van het dorp zien wat 't Wasschappels gevoel weergeeft. Op de Bevelanden houdt het His torisch Museum in Goes onder meer een spannende avondwande ling langs bijzondere gebouwen. Onderweg liggen er 'weerwolven' op de loer. Bij Museum Stoom trein Goes-Borsele rijdt een nacht trein door Zuid-Beveland. Voor dit ritje moet echter wel betaald worden. In het Fruitteeltmuseum in Kapelle wordt een quiz ver zorgd over de identiteit van Kapel le en er is een appeltaartwedstrijd. Op Tholen is in Sint-Annaland in Streekmuseum de Meesstoof on der meer een lichtjesoptocht en een demonstratie van een Zeeuws trekpaard met landbouwwerktuig. In het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp verzorgen getuigen van de Tweede Wereldoorlog in Zeeland rondleidingen. Het Ooster- scheldemuseum is vanaf 1 oktober een aantal maanden gesloten van wege de restauratie van het schilde rij 'Gezicht op de haven van Yerse- ke'. Tijdens de Museumnacht is het schilderij nog te bezichtigen. Kijk voor meer informatie en een overzicht van alle activiteiten op www.scez.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75