ips VOO 2 uit ZEEdag in Vlissingen De herfst zal schitterend zijn. Tips voor iedereen die in de herfstvakantie even zijn zinnen wil verzetten. Van griezelen met slangen tot leven in de Middeleeuwen. Dutch Rafting Cup Zeehondensafari Naar de middeleeuwen in Terra Maris Slangenweek agenda donderdag 20 oktober 2011 Aan de Ouddorpse kant van de Brouwersdam wordt zaterdag om de Dutch Rafting Cup gestreden. Teams van zes mannen of vrouwen peddelen op een rubberboot door de branding. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur bij beachclub 't Gorsje. Er doen een twintigtal teams mee, waaronder de Nederlandse kampioenen Rocks 'n Rivers (heien) en Fl' eau (dames), 's Avonds zijn er er nog stand up-peddle races vanaf 19.00 uur. Een groot vuur en een feest om 22.00 uur sluiten watersportdag af. In de haven van Breskens begint het avontuur. Samen met de boswachter wordt met de stoere mosselkotter De Festijn naar de Hooge Platen gevarenOnderweg wordt naar zeehonden gespeurd en vertelt de boswachter hoe zeehonden leven en wat er nog meer jh de zee ën de Westerschelde te zien is. Aan boord zijn broodjes en erwtensoep. Inschepen is in de Westhaven/Handelshaven op zaterdag 22 oktober om 16.30 uur en op vrijdag 28 oktober om 10.00 uur. De zeehondensafari kost 25 euro per persoon, dat is inclusief een maaltijd, koffie, thee, verrekijkers en een Wildpaspoort. De vaartocht duurt twee uur. Reserveren via www.staatsbosbeheer.nl/activiteiten Kinderen kunnen maandag bij Terra Maris in Oostkapelle terug naar de middeleeuwen, Maandag zijn ervan 13.30 tot 15.30 allerlei 'middeleeuwse' spelletjes als kloslopen, hoepelen, botvangen en speerwerpen. Maar ze kyunnen er ook een middeleeuws beursje maken of een ketting rijgen. Geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar.: Donderdag is ertussen 14.00 en 15.30 uur een rondleiding in het mottekasteel, de houten verdedigingstoren die afgelopen jaar in de tuin van Terra Maris werd herbouwd. Deelnemers ervaren hoe het leven in de middeleeuwen was. Op het programma staan onder meer proeven en herkennen van voedsel uit die tijd, aan den lijve ondervinden (mag) hoe zwaar het werk van dijkenbouwers was, het kaarden van wol, welke kruiden werden gebruikt en waar men bijenwas en zout uit veen voor gebruikte, passeren de revue. Maar bovenal krijgen de deelnemers natuurlijk de gelegenheid om het interieur van het mottekasteel te bekijken. Maximaal 15 deelnemers. Voor beide activiteiten geldtom teleurstelling te voorkomen vooraf aanmelden: reserveringen@terramaris.nl. Dinsdag tot en met zondag is het Ssssssssslangenweek in de Tropical Zoo in Kwadendamme. In de minijungle kunnen kinderen de hele week, van 10 tot 17 uur vanalles te weten komen over slangen. Bijvoorbeeld dat de prachtige dieren helemaal niet eng zijn. De maritieme geschiedenis van havenstad Vlissingen staat centraal in het MuZEEum. Zondag 23 oktober opent het zijn deuren tijdens de zesde editie van de ZEEdag. Er vinden dan tal van activiteiten plaats. Kinderen kun nen meevaren met een snelle poli- tieboot en ook de haven van Vlis- singen-Oost kan per boot bezocht worden. Bezoekers kunnen ook mee op expeditie om vanaf het strand te vissen met een sleepnet. In het museum is ook van alles te doen. Er zijn kunstenaars, vertel lers en er vinden diverse optre dens plaats. Het museum aan de Nieuwendijk is gratis toegankelijk van 12-17 uur. DONDERDAG 20 OKTOBER Scharendijke Diapresentatie over tuinhistorie door Groei Bloei. In de Putmeet, aanvang 20.00 uur. Zierikzee Voorlichtingsbijeenkomst huiselijk geweld. MFC, van 19.30 tot 21.30 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER Vlissingen Opening expositie Back to the Six ties in het kader van 'Nederland Leest' met muzikale omlijsting van Leo van de Ketterij en Henk Feij. Toe gang gratis. Meer info: www.biblio- theekvlissingen.nl Bibliotheek 't Spui, Spuistraat 6, 16.00 uur. ZATERDAG 22 OKTOBER Brouwershaven Zeeuwse avond in het Tonnen- maagzijn. Met medewerking van Zeeuwse Sien uit Grijpskerke, zanger Jan Gunter en verhalenverstelster Thea de Bruinie-de Smet. Aanvang 20 uur. Burgh-Haamstede Paddestoelenwandeling in Bos- wachterij Westerschouwen. Vertrek om 13.30 uur vanuit excursieschuur Staatsbosbeheer aan Kraaijenstein- weg. Aanmelden via 0900-2020233. Kinderknutselmiddag in Hallo- weensfeer. In Big-S, van 13.00 tot 15.00 uur. Scharendijke Hobbymarkt in dorpshuis de Put meet. Van 10.00 tot 16.00 uur. Zierikzee Herfstmarkt van de Vrijzinnige ge meente Zierikzee. Onder de Beuze, van 9.00 tot 16.00 uur. ZONDAG 23 OKTOBER Ritthem Rondleiding door Natuurgebied Rammekenshoek en het fort. Deelna me 3 euro (jeugd tot 6 jaar gratis). Meer info: www.fortrammekens.nl. Fort Rammekens, Rammekensweg, 14.00 uur. MAANDAG 24 OKTOBER Burgh-Haamstede Paddestoelenwandeling in Bos- wachterij Westerschouwen. Vertrek om 13.30 uur vanuit excursieschuur Staatsbosbeheer aan Kraaijenstein- weg. Aanmelden via 0900-2020233. Nieuwerkerk Zwemvierdaagse in Dol-Fijn. Kin deren van 18.30 tot 19.30 uur. Vol wassenen en kinderen onder begelei ding van 19.30 tot 20.30 uur. Nieuwerkerk DINSDAG 25 OKTOBER Nieuwerkerk Zwemvierdaagse in Dol-Fijn. Kin deren van 18.30 tot 19.30 uur. Vol wassenen en kinderen onder begelei ding van 19.30 tot 20.30 uur. Zierikzee Bijeenkomst HCC regio Zeeland. MFC. Aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER Nieuwerkerk Zwemvierdaagse in Dol-Fijn. Kin deren van 18.30 tot 19.30 uur. Vol wassenen en kinderen onder begelei ding van 19.30 tot 20.30 uur. Ouddorp Herfstdieseldag bij het RTM-tram- museum bij De Punt-west

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74