Zeeland PZC I t jggtf gr Plan Houtmarkt in afgeslankte vorm Vogelclub laakt volières in Het Zwin nli* Meesters Heri, Achiel en Eddy staan al veertig jaar voor de klas ZEEUWS-VLAANDEREN I 3® r^" 22 en 23 26 en 27 VOORZIENINGEN Ontwikkelaar mikt op grand café, bowling, kleine bioscoop/theaterzaal en minder appartementen Nieuw Opleiding Officemanagjer mi Donderdag 20 oktober 2011 Hulst moet de 'Stad Reisgids Good van Zout Zilt' en Green is worden 'groen' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten HULST - Projectontwikkelaar Karei Rietbergen heeft zijn ambitieuze plan voor de ontwikkeling van de Houtmarkt in Hulst afgeslankt Bin nen de bestaande bebouwing waar van hij eigenaar is, wil hij een grand café, een bowling en een klei ne bioscoop annex theaterzaal reali seren. Dat kan zonder dat er een wijzi ging van het bestemmingsplan no dig is. Ter plaatse geldt de bestem ming 'centrumdoeleinden'. Wat Rietbergen wil, past daar in. De be staande bebouwing hoeft ook niet gesloopt te worden. „Met een fikse opknapbeurt zou er iets. van te ma ken zijn", zei wethouder Diana van Damme-Fassaert dinsdag in de commissie Ruimte. Het aanvankelijke plan van Rietber gen ging uit van een concentratie van flink wat culturele voorzienin gen op de Houtmarkt: een theater, bioscoop, multifunctionele zaal, bi bliotheek, grand café en een jonge rencentrum, en daarboven 47 ap partementen. Dat aantal is in het af geslankte plan teruggebracht tot 15 a 20 woningen. Rietbergen heeft de gemeente gevraagd 'in principe' ak koord te gaan met zijn plannen; „Voordat wij ons daar over uitspre ken, wachten we op het schetsplan dat hij gaat indienen", aldus de wet houder. „In hoeverre kan de gemeente dan nog sturing geven aan het project, als alles binnen het bestemmings plan past", vroeg Karei Steijaert (WD) zich af Of de gemeente nog invloed kan uitoefenen wist wet houder Van Damme ook niet. Karei Martinet (CDA) voorziet dat de voorzieningen op de Houtmarkt extra verkeer zullen aantrekken en vroeg zich af waar die auto's moe ten parkeren. „Vroeger was er een bioscoop met zes zalen", reageerde wethouder Van Damme. „Toen werden er ook auto's geparkeerd. Maar het is inderdaad iets waar we naar moeten kijken." Nu er een kleiner plan komt, is het onderzoek naar de effecten van de ontwikkelingen op de Houtmarkt weggegooid geld, concludeerde Alex de Rechter (Progressief Hulst). Ook de gemeente was verrast door het afgeslankte plan, maar volgens de wethouder houdt het onder zoek zijn waarde. AXEL - Nee, dat kan toch niet zo maar een potje gym zijn. Zóveel la waai als daar uit de Axelse gym zaal komt, daar moet iets bijzon ders aan de hand zijn. De leerlingen van de Antonius- school hoefden gisteren in de gym zaal inderdaad niet met een bal te gooien of in de ringen te zwaaien. Ze vierden er luidkeels dat maar liefst drie meesters tegelijkertijd veertig jaar in het vak zaten. En twee van hen ook nog de hele tijd op hün school. De meesters, Heri Buysse, Achiel Coenen en Eddy Matthijs werden 's ochtends vroeg al met zang ver welkomd op hun school. Daarna was er een theatervoorstelling in de gymzaal, en vervolgens vierden de meesters hun jubileum in hun eigen klas. Ze kregen cadeautjes en deelden natuurlijk ook zelf het één en ander uit. Verrast waren de meesters niet echt, want ze wisten al dat er een feestdag op het programma stond. Over de inhoud ervan waren ze echter niet geïnformeerd. „Dat had niet zo veel zin", grinnikt di recteur Jos Oude Kempers. „Ze vonden eigenlijk niets goed. Te be scheiden, denk ik." Het drietal was dik veertig jaar ge leden al 'klasgenoten'. Bij gebrek aan een katholieke lerarenoplei dingen Zeeland bezochten ze de fraters in Oudenbosch. Omdat ze uit dezelfde regio kwamen (de drie zijn allen Oost-Zeeuws-Vla mingen), trokken ze toen al regel matig met elkaar op. Achiel en Ed dy konden daarna meteen op de Antoniusschool terecht. Heri kwam daar zeven jaar geleden pas terecht, na een omzwerving langs Leerlingen van de Antoniusschool juichen en zingen voor de jubilerende meesters Heri, Eddy en Achiel (van links naar rechts). foto Peter Nicolai scholen in onder meer Terneuzen, Hulst en Sas van Gent. Ging je vroeger als meester of juf na veertig dienstjaren met pen sioen, nu is die vanzelfsprekend heid er niet meer. „We gaan door tot ons 63e, dan is het genoeg", ge ven Eddy (61) en Achiel (60) aan. Heri (61) weet het nog niet zeker. „Dat hangt ook af van de plannen van het bestuur", geeft hij aan. Naast het veertigjarig 'meester schap' kent het trio overigens nog een opvallende gelijkenis: de mees ters geven op hun school alledrie les aan groep 6. KNOKKE-HEIST - De Vlaamse Vogel bescherming komt in het geweer tegen de voorgenomen plaatsing van grote vogelvolières in het toe komstige, vernieuwde Zwinpark bij Knokke-Heist. Parallel aan de uitbreiding van het natuurgebied zelfj wordt het informatiecentrum de komende jaren vernieuwd. On derdeel ervan is de plaatsing van één of twee enorme volières, waar in vogels rondvliegen en mensen kunnen wandelen. Ondanks het feit dat de Vogelbescherming de volières ook zelf 'immens groot' noemt, is de club niet gechar meerd van het idee. 'Het opsluiten van vogels is niet meer van deze tijd', vindt de beschermingsorgani satie, die het idee verder 'puur commercieel' noemt. De club vindt het idee voor een 'kijkmuur' in de dijk, met zicht op het natuur gebied zelf, prima en voldoende. OPLEIDINGEN Computer Administratief Secretarieel Verl. van Steenbergenln. 29 4537 BB Terneuzen T: 0115-613387 E; terneuzen@nhi.nl www.nhi.nl aanvang: half november! Al 50 jaar uw regionale opleider! door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63