281 sport Ronald Koeman: Ajax heeft meer kwaliteit dan Feyenoord Arsenal steelt winst bij Olympique Marseille AJAX-FEYENOORD Ronald Koeman speelde bij beide clubs en heeft ze nu ook allebei op zijn cv als trainer staan. Zondag gaat hij met Feyenoord op bezoek bij Ajax. „Natuurlijk is het een speciaal duel. Michaëlla Krajicek bij de laatste acht Van Basten wordt geen directeur Ajax Nederlandse bridgers in spoor van koploper Elma de Vries loopt NK afstanden mis Olympics by the Sea presenteert zich donderdag 20 oktober 2011 LIMOGES Michaëlla Krajicek heeft gisteren de kwartfinales van het tennistoer nooi in het Franse Limoges be reikt Ze versloeg in de tweede ron de de Italiaanse Nastassja Burnett in twee sets: 7-6 (3) 6-2. Krajicek moet het in de strijd om een plaats bij de laatste vier opnemen tegen de Roemeense Sorana Cirstea, die Stefanie Vögele versloeg. De Italiaanse Flavia Pennetta strandde al in de eerste ronde van het toernooi van Luxemburg. Ze verloor van. Anastasija Sevastova uit Letland: 3-6 2-6. AMSTERDAM Marco van Basten heeft bedankt voor de functie van directeur bij Ajax. De voormalig trainer van de Amsterdamse club bevestigde dat gisteravond in een uitzending van Sport 1. „We hebben uitvoerig met Ajax gesproken", zei de oud-spits die voor de betaalzender. „Het was op zich interessant, maar er waren te veel mitsen en maren. We zijn er niet uitgekomen. Dus laat maar zitten. Ik weet nog niet wat ik ga doen." VELDHOVEN De Nederlandse bridgeploeg staat na de derde dag van de WK in Veld hoven op de tweede plaats. De for matie won van koploper Italië (16-12) en van Chili (18-12), maar blameerde zich tegen Egypte (15-15). Italië leidt de strijd om de 'Bermuda Bowl' met 233 punten. Nederland volgt met 220 punten. De vrouwen staan negende na ze ges op Trinidad en Tobago en Ma rokko en een gelijkspel tegen Frankrijk. De beste acht strijden verder in de play-offs. MEPPEL Schaatsster Elma de Vries ont breekt dit kalenderjaar op alle we reldbekerwedstrijden. Ze raakte on langs tijdens krachttraining gebles seerd aan een bovenbeen. Daar door kan ze zich niet optimaal voorbereiden op de NK afstanden, waar de tickets voor de eerste we reldbekerwedstrijden worden ver deeld. De Vries hoopt dat ze zich wel voor de WB-wedstrijden van begin volgend jaar kan kwalifice ren. „Daar ga ik mijn best voor doen", beloofde ze. MIDDELBURG Olympics by the Sea gaat definitief door. Het driedaagse Vlissingse sportevenement voor scholieren wordt dinsdag 1 november officieel gelanceerd op de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen in Goes. Olympics by the Sea vindt op 30 en 31 mei en 1 juni 2012 plaats. Er zullen ongeveer duizend top sportleerlingen uit Nederland, En geland en België actief zijn in Vlis- singen. Het Scheldemond College uit Vlissingen vertegenwoordigt Zeeland. Olympics by the Sea is geïnspireerd op de Olympische Spe len in Londen. door Barry van der Hooft Ronald Koeman (48) is morgen precies drie maanden in dienst van Feyenoord. T\vee dagen later wacht De Klassieker tegen Ajax, de club waar hij drie seizoe nen speelde en drieënhalf jaar trai ner was. Voor het eerst sinds zijn aantreden bij de Rotterdamse club neemt Koeman de tijd om uitge breid te vertellen. Een monoloog. OVER ZIJN BROER „Ik wist wel wat er leefde bij Er- win. Toch was ik verrast toen hij maandagavond belde. Schrik niet, zei hij, maar morgen wordt be kendgemaakt dat ik met onmiddel lijke ingang stop bij FC Utrecht. Ik kon er weinig meer aan verande ren. Het is ook zijn zaak en hij geeft hiermee aan hoe hij als mens is. Erwin stoorde zich aan het trai ningscomplex en het gebrek aan privacy. Dat heb ik zelf ook meege maakt bij Valencia. Dan stond ik met een speler te praten en zwaai den ineens weer twee grote, auto matische deuren open. Vervolgens stonden er honderden mensen naar binnen te kijken. Hier bij Feyenoord moeten we voor en na iedere training te voet de weg over steken. Ik vind dat niet prettig, maar het is nu eenmaal zo. Bij Er- win was het een optelsom en hij is nu eerlijk geweest, ook naar zich zelf toe." OVER FEYENOORD „Dit is een heel jonge groep. Daar door is het voor mij anders wer ken dan ik bij enkele andere clubs gewend ben geweest. Het maakt Marseille - Met de gele aanvoer dersband om de linkerbovenarm begon Robin van Persie gistera vond vol goede moed aan de uit wedstrijd van Arsenal in de Cham pions League bij Olympique Mar seille. Hij liep vaak vrij en schreeuwde soms om de bal. Hoe wild de Rotterdammer ook met beide armen gebaarde, hij werd nauwelijks goed aangespeeld. Beide ploegen leken een tegenval lend duel af te sluiten met een veelzeggende uitslag, totdat inval ler Aaron Ramsey in blessuretijd alsnog doel trof: 0-1. Door de uit slag blijven Arsenal, (zeven pun ten) en Olympique Marseille (zes) in een groep met Olympiakos (drie) en Borassia Dortmund (één) de voornaamste kandidaten voor een plaats in de volgende ron de van het miljoenenbal. Maar het moet wel heel raar lopen als ze in het ook wel weer leuk. Ik vind het niet erg om zaken vaak uit te leg gen. Maar ik wel op een gegeven moment wel verbetering zien. Het liefst heb je als trainer één of twee spelers binnen je selectie die door hun ervaring al flink wat bagage hebben en andere spelers sturen. Binnen deze selectie is dat moei lijk. Bij PSV had ik Phillip Cocu, die op een goede manier boven al le partijen stond. Een speler als Jer- son Cabral zou hij ook binnen het veld begeleiden. Bij PSV ging Ibra him Afellay op een training eens flink tekeer tegen Michael Reizi ger, die toch een prachtige staat van dienst had. Cocu greep met een in. Dat doen we nooit meer, zei hij tegen Afellay. Als trainer hoefde ik dus niet in te grijpen. Dat is de meest ideale situatie." „Bij Feyenoord verwacht ik op dit moment meer van Ron Vlaar. Hij is mijn aanvoerder, zit bij Oranje en behoort qua leeftijd bij de oude re spelers. Hij moet spelers als het nodig is terechtwijzen, daar is nog veel winst in te halen. Feyenoord moet in de toekomst meer van dat soort types halen. Bij Ajax haalde ik Jan van Halst terug uit kleedka mer 2. Niet omdat hij een fantas tische voetballer was, maar omdat hij aan de Van der Vaartjes en Sne- ijdertjes verbaal of met een overtre ding duidelijk maakte wat er ge vraagd werd. Een leider zijn, dat moet in je karakter zitten. Ron Vlaar heeft de capaciteiten en weet dat hij nog veel beter kan." OVER WISSELVALLIGHEID „In de laatste twee wedstrijden te gen ADO en VW heb ik geen pro gressie gezien. Zodra de tegenstan- de huidige vorm na de winterstop fatsoenlijk partij kunnen bieden aan grootmachten als Barcelona, Real Madrid en beide clubs uit Manchester. Zonder de vertrokken spelmakers Cesc Fabregas (Barcelona) en Sa- mir Nasri (Manchester City) en de geblesseerde Jack Wilshere is Ar senal geen schim meer van de ploeg die de laatste jaren na Barce lona waarschijnlijk het mooiste voetbal van Europa speelde. Het fraaie schouwspel leverde de verlie zend finalist van de Champions League van 2006 meer lof dan prij zen op. Dat is altijd nog beter dan /de huidige situatie bij de formatie van trainer Arsene Wenger, die slechte resultaten aan matig spel koppelt. De gestolen zege in Mar seille was daarom meer dan wel kom. Apoel Nicosia blijft verbazen in der zich aanpast en wij in de klei ne ruimte het spel moeten maken, hebben we daar problemen mee. Alles valt en staat met de veldbe- zetting. Tegen AZ deden we het goed, tegen VW stonden we toen zij met een man minder speelden soms met vier verdedigers tegen één spits. Dat kan niet. Als ik Die- go Biseswar in laat vallen, ver wacht ik dat hij als linksbuiten speelt. En dus niet over het hele veld gaat zwerven en nauwelijks op links te vinden is. Dat heb ik hem ook verteld. Hij moet nu de handschoen oppakken, anders heeft hij een hele moeilijke aan zijn trainer." OVER ZIJN HOUDING „Ik heb me in juli niet echt ver diept in het vertrek van Mario Been. Natuurlijk heb ik wel een aantal zaken opgevangen en daar mijn voordeel mee gedaan. Ja, ik ben zakelijk. Maar als mensen me echt leren kennen, zullen ze erach ter komen dat ik ook heel losjes kan zijn. Ik vind dat er een bepaal de afstand moet zijn tussen trai ner en spelers. En ik vond ook dat deze selectie discipline nodig had. Ik sta er anders in dan mijn assis tenten. Jean-Paul van Gastel heeft veel van deze jongens in de jeugd getraind, Giovanni van Bronck- horst heeft nog met ze samen ge speeld. Onderling zijn ze vaak te braaf voor elkaar, het is soms een te 'lieve' spelersgroep. Dat heeft ook met de veranderde maatschap pij te maken. Ik wil niet zeggen dat vroeger alles beter was, maar in mijn tijd werd er vaak geloerd op jonkies om ze even een 'beukie' te kunnen geven. Mensen groep G. De Cypriotische club hield FC Porto, winnaar van de Eu ropa League, in het Estadio do Dra- gao op r-r. Met vijf punten uit drie wedstrijden gaan de Cyprioten aan kop in de poule. Porto kwam na r3 minuten wel op voorsprong via Hulk, maar Ailton maakte kort daarna gelijk. FC Barcelona en AC Milan heb ben nog maar één zege nodig om moeten ook niet denken dat ik al leen maar boven de groep sta. Ik nodig die jongens niet uit op mijn verjaardag, maar ik wil wel in een prettige sfeer werken. Waarbij al les in het teken staat van het resul taat op zondag." OVER DE KLASSIEKER „Natuurlijk is het een speciaal duel. Ik heb drieënhalf jaar als trai ner bij Ajax gewerkt en het blijft toch vooral ook een mooi affiche. Ik kan rustig stellen dat Ajax meer kwaliteit heeft. Als ik het vergelijk met Feyenoord, dan wordt de lat in Amsterdam hoger gelegd. Wij gaan proberen het ze zo moeilijk mogelijk te maken. Dat hebben an dere clubs dit seizoen ook al ge daan." „Ik merk aan supporters van Feyenoord dat er niet zo heel veel vertrouwen is in een goede af loop. Maak er alsjeblieft een wed strijd van, zeggen ze dan. Dat komt denk ik vooral door de resul taten van de afgelopen jaren tegen Ajax. Als wij Ajax laten voetballen, bezorg je ze geen problemen. We moeten proberen het initiatief te nemen en ze het heel moeilijk ma ken. Misschien wel door ze agres sief onder druk te zetten, daar hou den ze bij Ajax niet van." „Met Frank de Boer heb ik altijd goed contact gehad. Ik was assis tent van Louis van Gaal bij Barcelo na toen hij daar speelde, de fami lies gingen met elkaar om. Frank doorloopt tot nu toe een beetje hetzelfde traject bij Ajax. Ik kwam ook in december en werd net als Frank in mijn eerste seizoen kam pioen. Maar in het tweede jaar luk te dat niet. Frank wordt dit sei zoen dus geen kampioen, ha ha." zich al in een vroeg stadium te kwalificeren voor de knock-outfa- se. Beide grootmachten wonnen giatseravond hun derde wedstrijd in groep H en staan met zeven punten op de drempel van de vol gende ronde. Titelverdediger Barce lona klopte Viktoria Plzen uit Tsje chië met 2-0, terwijl AC Milan in San Siro met dezelfde cijfers te sterk was voor Bate Borisov. Robin van Persie waagt een schot op het doel van Olympique Marseille. foto Claude Paris/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60