binnenland 15 mmÊM SOLA: DE KORTING KAMPIOEN 50% Ongelijke behandeling bij huidtumor Vertraging door te veel handbagage PvdA wil harde actie tegen 'haatcriminaliteit' LAAGSTE PRIJS VOOR DE HOOGSTE KWALITEIT! DE BESTE PANNEN VAN NEDERLAND! 'Duizendste' zakkenroller niet vervolgd VANAF korting donderdag 20 oktober 2011 CV- DEW HAAG - Passagiers die mer het snel vo! zitten, worden anderen ee- groningen - Ruim de helft van de mensen met een kwaadaardige huidtumor (melanoom) krijgt daar voor niet de beste behandeling. Het gaat opvallend vaak om men sen met een lager inkomens- en op leidingsniveau. Dat schrijven drie kankeronderzoekers deze week in het vakblad Medisch Contact. De genoemde groep krijgt de zoge heten schildwachtklierbiopsie die aantoont of er uitzaaiingen zijn, niet aangeboden. Wanneer deze test positief is en de aangedane lymfeklier vervolgens wordt verwij derd, is de kans op overleving een stuk beter. Uit het onderzoek van kankerchi rurg Harald Hoekstra en onderzoe kers Kevin Wevers van het Univer sitair Medisch Centrum Groningen en Maaike van der Aa van het Inte graal Kankercentrum Nederland, blijkt dat patiënten met een hoger inkomen en opleidingsniveau va ker deze specifieke biopsie onder gaan dan patiënten met lagere inko mens. Waarom er sprake is van 'klassen onderscheid' weten de onderzoe kers niet. Zij denken dat niet alle specialisten de biopsie ter sprake brengen en dat mondige, goedgeïn- formeerde patiënten er eerder zelf om vragen. De methode is onder specialisten niet populair omdat er ten onrechte veel negatieve testre sultaten uit zouden rollen. De on derzoekers wijten dit aan het ge brek aan ervaring van de artsen om de biopsie goed uit te voeren. Volgens hen moeten specialisten hun kritische houding herzien. „Bij een ziekte die algemeen een slechte reputatie heeft, is iedere overlevingswinst welkom", schrij ven zij. Dit jaar zullen ongeveer 4500 Ne derlanders de diagnose melanoom krijgen, zo schatten de onderzoe kers. den haag - Passagiers die met het vliegtuig reizen, nemen steeds meer handbagage mee. Hierdoor lo pen vliegtuigen soms vertraging op en ontstaat ergernis bij mede reizigers die minder spullen meene men. Op internetfora klagen zij dat passagiers met grote koffers zorgen voor oponthoud bij het in- en uit stappen. Doordat bagagerekken snel vol zitten, worden anderen ge dwongen een deel van hun been ruimte op te vullen met een tas of hun bagage elders in het vliegtuig te plaatsen. De Vakbond van Neder lands Cabinepersoneel erkent het probleem. Vooral op vluchten naar Afrika en India hebben passagiers veel handbagage omdat zij veel spullen voor familie meenemen. amsterdam - Het Openbaar Minis terie (OM) in Amsterdam heeft be sloten de duizendste aangehouden zakkenroller in Amsterdam van dit jaar niet te vervolgen. Agenten plakten zondag een brief je met het cijfer 1000 op de rug van de op heterdaad gesnapte zak kenroller. De politieleiding nam di rect afstand van de 'jolige' actie van het Amsterdamse zakkenrol lersteam die breed werd uitgeme ten in de media. Volgens het OM is de dievegge daarmee al genoeg gestraft. den haag - In de eerste drie kwar talen van dit jaar waren er 158 meldingen van mensen die uit hun buurt weggepest zijn vanwe ge bijvoorbeeld hun ras of seksu ele geaardheid. Belangenvereni ging voor homoseksuelen, lesbiennes, biseksuelen en trans- genders COC vindt dit aantal 'schokkend'. Volgens een woord voerder zijn per jaar duizenden homo's en lesbiennes slachtoffer van geweld. De PvdA heeft Kamervragen ge steld aan minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) over de 'haatcriminaliteit'. De partij wil een harde aanpak van daders van intimidatie, haat en geweld wil de PvdA dat de expertise bij gemeen ten en politie wordt verbeterd. Volgens de Raad van Korpschefs moeten agenten snel aan de bel trekken. Burgemeesters, justitie en politie moeten vroegtijdig af spraken maken over de aanpak. Vluchtelingenwerk Nederland is niet verbaasd over de cijfers. De belangenorganisatie benadrukte echter dat vluchtelingen vaker juist 'goed en hartverwarmend' worden opgevangen. •Inclusief 2 tv-oatvangers, i.c.m. een jaarcontract Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid. Betere warmteverdeling Zwaardere kwaliteit Hardere, krasvaste, keramische' anti-aanbaklaag -Milieuvriendelijk Nergens bent u voordeliger uit voor zo'n kwoliteif. Kom noor de Solo Fabriekswinkel en kies uit de grootste pannen- en bestekcollectie van Nederland! Mtflnil braadpan, wok met grepen, wok met steel, paellapon, grillpon, vispan, diverse koekenpannen en crêpepon Nu nog voordeliger. tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 -21 11 11 ma 13.00-17,30 uur di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21,00 uur za 09.30-17.00 uur 4-DELIGE K00KSET model Profiline zilverwit edelstaal 18-10 elke warmtebron kpn.com j 0800 0!!1 3 maanden lang op hel Alles-in-één Pakket Basis Interactieve TV. Internet en Bellen; handig en overzichtelijk in één pakket 55 tv-zenders en 90 radiozenders standaard op 2 tv's Overal in huis Interactieve TV kijken opjeiPad of laptop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5