'Hiermee slaan we vier vliegen in één 24 Iceland Het terugbrengen van eb en vloed in de Grevelingen levert elektriciteit op, maar is ook goed voor toerisme en visserij. Sjoerd Heijning Toekomstplannen Grevelingen Musica Juventa Woonlasten Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! nlvision.nl donderdag 20 oktober 201 'I CREVELINCEN „Een testcentrum is van groot belang om de nieuwe technieken te onderzoeken. Momenteel wordt nog ner gens op grote schaal elektriciteit gewonnen met zo'n laag verval. Met dit project doen we veel kennis op en hebben we een mooi exportproduct in handen." door Joeri Wisse Een gezond Grevelingen- meer dat nog schone elektriciteit én geld ople vert ook. Volgens de be stuurscommissie die zich de afgelopen twee jaar heeft gebogen over de toekomst van het zoutwatermeer op de grens van Zeeland en Zuid-Holland moet het mogelijk zijn door de bouw van een getijdencentrale in de Brouwersdam en het maken van een verbinding met het Volkerak. Met de terugkeer van een - be perkt - getij worden een aantal pro blemen opgelost. Of zoals gedepu teerde Sjoerd Heijning het uit drukt: „Je slaat vier vliegen in één klap." Zo zal het onderwatermi lieu dat nu in diepere geulen dood is, weer voor tachtig procent her stellen. Daar profiteren ook visse rij en recreatie van. De commissie, waarin de provin cies, gemeenten en het rijk verte genwoordigd zijn, rekende uit dat vissers 91 miljoen euro meer kun nen verdienen omdat bijvoorbeeld oesters en andere schelpdieren be ter zullen gedijen als er dagelijks veel meer fris water in de voorma lige zeearm stroomt. Volgens Leo Klaassen, secretaris van de bestuurscommissie, is de te rugkeer van gedempt getij van cru ciaal belang voor de ondernemers die grootse plannen in het meer willen realiseren, zoals de Jachtha ven van de Toekomst op de Brou wersdam en het Ecohotel bij Oud dorp. Met beide plannen zijn mil joenen euro's gemoeid. Voordelen terugkeer getij Het muzikaal ensemble Musica Ju venta treedt zaterdag 22 oktober op in de Hervormde kerk van 's-Gravenpolder. Het concert staat in het teken van de actie 'Zeeland helpt scholen in Tsjaad'. Voor dit project is een collecte. Aanvang concert om 19.30 uur. tholen - De gemiddelde woonlas ten in de gemeente Tholen stijgen volgend jaar met 2,8 procent. OZB en afvalstoffenheffing stijgen met 4 procent. Daar staat tegenover dat de rioolheffing gelijk blijft. De ge meente zegt dat de lasten op het landelijk gemiddelde zitten. Geëmailleerde keuken achterwand Hardglazen douche deuren en wanden Gekleurd- gehard en veiligheidsglas Prins Glas op de Contactaü 1,2 en 3 nov. PRIIMS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nl info@prins-glas.nl Optiek de Jonge Lange Vorststraat 40 4461 JP Goes Tel. 0113-211272 www.QDtiekdeionae.nl De Muynck Optiek Ganzepoortstraat 3 4461 JX Goes Tel. 0113-215214 www, demuvnckoptiek. nl De Visser Optiek Dorpsstraat 92 4451 AC Heinkenszand Tel. 0113-563214 www.devisseroptiek.nl info@devisseroptiek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56