nu het hele rondje :ezersvoordeel zeeland 123 Schoonheid van 'Zak' beschreven en bezongen 30,7C Q9s?QüSÊi3 iedereen toegankelijker WINTERBANDEN! - Weinig bezwaren tegen uitbreiding van Noordzak in Heinkenszand Colijnsplaat krijgt nieuwe travalje )IG OP DONDERDAG 20 OKTC donderdag 20 oktober 2011 een acceptabel hellingspercentage het rondje rond de Zwaakse Weel sluit. Gisteren werd de aanpassing gepresenteerd en vaste gebruikers, Jaap van Dort en Nell Nijssen, kon den het meteen testen. Voor Nell Nijssen was de afdaling nog wel een beetje griezelig. Voor een scootmobiel met kleine voorwie len kan het parcours niet schuin liggen en hellen tegelijk. René Wink van Natuurmonumenten noteerde het meteen. Het pad zal worden aangevuld, zodat het niet meer schuin ligt en er komt een kleine afrastering langs het stukje waar het talud steil naar beneden gaat. De eerlijkheid gebiedt Jaap van Dort te vertellen dat hij inmiddels al talloze keren het gesloten rondje heeft gereden. Hij was het die er met brieven bij Natuurmonumen ten op heeft aangedrongen om wmwmmjmmmmimmmfflszm VOORDEELGARAGE Livingstoneweg 10 Goes (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl Prijsopgave? 0113-212422, Reserveer NU!~X p st (t55l8°x'13^ door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Bedrijventerrein Noordzak bij Heinkenszand is de enige plek in de gemeente Borsele waar nog plek is voor uitbreiding. „Alle andere bedrijventerreinen in onze gemeente zitten vol", zei wet houder Marga Vermue gisteren. De uitbreiding van Noordzak be slaat 4,5 hectare. Tijdens een infor- maatregelen te treffen. „Ik kom hier elke dag met Timmetje, de hond. Een mooier gebied zo vlak bij huis kun je je niet wensen. Maar omdat dat ene tussenstukje ontbrak, kon ik het hele rondje niet in mijn eentje maken zonder gevaarlijke toeren uit te halen. Tel kens als ik iemand van Natuurmo numenten tegenkwam, begon ik erover. Ik zag zelf wel dat er niet zo heel veel voor nodig was om de cirkel rond te maken." Dat klopt. Voor 15.000 euro wist Lindoana Todicescu van Natuur monumenten de klus te klaren en de helft komt uit een subsidie voor sociale zorg. Uit dat potje komt ook een deel van de kosten voor het volgende project: een informatiecentrum in schuur van Natuurmonumenten in De Zwaak se Weel. Op 1 november begint René Wink met de verbouw van een deel van de schuur. Zo'n 85 vierkante meter van het monu mentale gebouw zal worden inge richt voor wat de wandelaars het hardste nodig hebben: een kopje koffie, een toilet en alle informatie over wat je allemaal in de Zwaakse Weel kunt aantreffen. René Wink: „Kijk, je hebt hier een wandelpad van 4,5 kilometer door een gebied met cultuur- en natuurlandschap. Daar kun je nog kilometers aan vast koppelen door tot de zeedijk te wandelen, maar het meeste ge niet je daarvan als je weet waarop je moet letten. Het wordt een on bemand informatiecentrum, waar we diep inzoomen op de Zwaakse Weel, maar ook de bezienswaardig heden in de buurt zullen worden aangestipt. De mensen worden vér wezen naar bijvoorbeeld de Schaapskooi, de Stoomtrein Goes-Borsele, de vlindertuin van de Berkenhof en naar het Fort in Ellewoutsdijks. Daar krijgen ze dan weer andere gedetailleerde in formatie." Het informatiecentrum zal vanzelf sprekend worden uitgerust met een invalidentoilet, nu het wandel pad alle kritiek van rolstoelgebrui kers kan doorstaan. Het begin van het rondje Zwaakse Weel is bij de boerderij van Natuurmonumen ten, waar volop parkeerruimte is en volgend seizoen dus ook een in formatiecentrum. Jan de Ruiter, Engel Reinhoudt en Piet Grim (van links naar rechts), de sa menstellers van het boek 'De Schoonheid van de Zak', foto Willem Mieras door Frank van Cooten ELLEWOUTSDIJK - In het kerkje van Ellewoutsdijk is gisteren 'De Schoonheid van de Zak' gepresen teerd, een boekwerk met histori sche teksten van Jan de Ruiter, folkloristische en toeristische ver tellingen van Engel Reinhoudt en bijna 180 foto's van Piet Grim. De Ruiter is de auteur van een eer der verschenen reeks van vijftien boeken over de dorpen in de ge meente Borsele. Ieder dorp krijgt in 'De Schoonheid van de Zak' twee pagina's. Reinhoudt be- Aivanat matieavond deze week bleek dat de buurt weinig problemen heeft met de plannen. Dat heeft ook te maken met de inrichting. De loca tie het dichtst bij de bestaande wo ningen is voorbehouden aan woon-werkbedrijfjes. De wat zwaardere bedrijven komen dich ter bij de A58 te zitten. „Door deze uitbreiding kunnen we de komen de tien jaar vooruit." schrijft bekende facetten van het gebied, zoals het wandelen en fiet sen, de diverse musea, de leuke winkeltjes, de stoomtrein en het carnaval. Hij geeft ook een korte inleiding in de 'Zakse taal- en let terkunde'. Bij het boek zit ook een cd waarop de Bevelandse trouba dours Engel Reinhoudt en Peter Dieleman in zes liedjes de schoon heid van De Zak bezingen. Het boek met een omvang van 120 pa gina's is vanaf vandaag te koop voor 18,95 euro in de boekhandels op Zuid-Beveland en Walcheren en in di verse winkeltjes in de dorpen. colijnsplaat - De nieuwe travalje voor Colijnsplaat wordt maandag geïnstalleerd in de Voorstraat. Het bouwwerk wacht al maanden op plaatsing. Om 13.30 uur gaat het ge beuren. De paalgaten van 1.20 me ter diep om de travalje te veranke ren, worden van tevoren gegraven op de plaats waar voorheen een travalje stond. Het initiatief uit de Dorpsraad vergde twee jaar voorbereiding. Oud-docent van de Ambachts school Bram Dierkx uit Goes en oud-smid Piet van der Aa (82) uit Burgh-Haamstede bouwden de hoefstal. Hoefsmid Eric Amperse uit Colijnsplaat wil in de travalje paarden te beslaan. rolstoelgebruikers het hele rondje maken. foto Willem Mieras Scheldezee vriesverse zalmfilet zak a 600 gram van€J2?98 m. too- uoorizKeafc/ Aonbtedlng uit deze advertentie is ctflêên geldig leger, inlevering van deze i enis hie! bestemd voor wederverkopers. Max. 1 bon per klant: Prijswijziging houden. Aanbieding Is geldig in Agnmarkt Goes. Van Doornestraat 2 - 1 f. Popegóplenburg 5 - Agnmarkt RpgspndopL Streuvelsloan la - Agnrr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55