Zeeland PZC 2I Libéma neemt bioscoop over Buurtschap Havenzicht vangt bot BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 GOES Exploitant Zeelandhallen doopt Merral om tot Davinci Cinema Meer starters op de Bevelanden Handhavingsverzoek 't Klooster van Rilland Toch geen stek voor jongeren Krabbendijke Dorpsraad Hansweert heft zichzelf op almanak Kassies Rolstoelgebruiker rijdt nu het hele rondje Reisgids Good en Green is 'groen' a$£§S&£-Tv".-, T - if Donderdag 20 oktober 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggei GOES - De bioscoop in Goes gaat verder onder de naam Davinci Ci nema. Libéma, moedermaatschap pij van de Zeelandhallen in Goes, neemt de exploitatie over van Merral. Achter de schermen wordt al sinds de zomer gewerkt aan de overna me, die overigens nog niet hele maal is afgerond. Hoewel de nieu we naam al wordt gebruikt in de communicatie, zal Libéma de over name pas over enkele weken offici eel bekendmaken. Volgens interim-manager Dirk Ter mijn van Libéma zag Merral, dat de bioscoop sinds de opening in 2007 dreef, er vanwege tegenvallen de bezoekersaantallen geen brood meer in. „Als wij de boel niet had den overgenomen, was het licht uitgegaan", zegt hij. Merral exploi teerde ooit een heel netwerk van bioscopen in Nederland, maar lijkt in een vrije val te zijn beland. Er is nu alleen nog een vestiging in Hoofddorp. Volgens Termijn zijn en worden in de bioscoop in Goes een aantal veranderingen doorgevoerd. Zo is het serviceconcept van Merral, waarbij bezoekers zich aan hun stoel konden laten bedienen, losge laten. „Daar kwamen veel klach ten over. We houden nu weer pau zes, mensen worden netjes wel kom geheten en vriendelijk te woord gestaan en worden na de film uitgenodigd nog even te blij ven. Van een servicebioscoop wordt het een bioscoop met servi ce." Ook is het filmaanbod aangepast, om meer bezoekers te trekken. Ter mijn: „Dat gaat nu al voortvarend, kan ik wel zeggen." Libéma wil de bioscoop tevens veel breder inzetten, al kan de inte rim-manager daar nog niet al te veel over zeggen. „Je moet dan denken aan programmering voor scholen en ouderen, zodat er de hele dag bezetting is." Het Italiaan se restaurant in de bioscoop, dat een jaar geleden al is gesloten, is omgevormd tot winkeltje. Overigens heeft Libéma, afgezien van de directie, ook het bioscoop personeel van Merral overgeno men. Volgens Termijn zal er nog een open dag worden gehouden om mensen met de bioscoop-nieu- we-stijl te laten kennismaken. Ook is het de bedoeling een vaste mana ger aan te trekken. DEN HAAG - Het is de buurtschap Havenzicht niet gelukt om de bouw van 120 woningen in de Goe- se Schans tegen te houden. In een uitspraak stelt de Raad van State dat de buurtschap geen goe de argumenten heeft om het wel standsadvies van de gemeente Goes te ondergraven. Bovendien heeft de buurtschap vooral be zwaar tegen de bouw van een groot appartementencomplex. En dat wordt in een ander bouwplan geregeld. Daarmee heeft de Raad van State de bouwvergunning voor 120 woningen, onder meer aan de Houtkade en Ketelkade, ge heel goedgekeurd. Overigens was de bouw al in volle gang en zijn er al enkele tientallen woningen ge bouwd. De buurtschap is vooral gekant tegen het plan om een ap partementengebouw van 150 me ter lang en 30 meter hoog te bou wen midden in het uitzicht van de buurtschapbewoners. De meeste bewoners van Havenzicht wonen aan de Westhavendijk en kijken di rect op het bouwgebied. Maar de eerste fase bouwvergunning heeft alleen betrekking op de bouw van lagere eengezinswoningen, die niet hoger zijn dan 11 meter. Voor de bouw van het omstreden appar tementengebouw wordt een ande re bouwvergunning verleend. Hoe wel de buurtschap ook bezwaar heeft tegen de eengezinswonin gen, hebben de bewoners geen te- genadvies over welstand opgesteld. De Raad ziet ook geen gebreken in het welstandsadvies van de ge meente. RILLAND De gemeente Reimerswaal heeft een handhavingsverzoek uit Ril land ontvangen. De zes onderteke naars willen dat de gemeente op treedt tegen eigenaar De Jager Deta chering van voormalig hotel- /congrescentrum 't Klooster van Rilland. Die laat er, in afwachting van de ontwerpvergunning, alvast een twintigtal Portugese arbeids migranten wonen. KRABBENDIJKE De geplande jop (jongerenontmoe- tingsplek) aan de Verlengde Noord- weg in het buitengebied van Krab bendijke komt er niet. Dat heeft wethouder Hans de Kunder (CDA, welzijn) gemeld. De gemeente Rei merswaal had de jop op die plek willen gedogen. Zienswijzen van omwonenden zorgden echter voor roet in het eten. Het college zoekt naar mogelijke andere locaties. HANSWEERT De dorpsraad in Hansweert stopt er binnenkort mee. Het was al be kend dat voorzitter Adri Kortlever en secretaris Henny Eijke hun func ties zouden neerleggen als de jeugdsoos er zou staan. Op 5 no vember opent commissaris van de koningin Karla Peijs officieel de deuren. Het bestuur heeft binnen kort nog een gesprek met het colle ge van de gemeente Reimerswaal. GOES - Het aantal beginnende on dernemers op de Bevelanden groeit. Ten opzichte van de eerste drie kwartalen van 2010 noteert de Kamer van Koophandel (KvK) dit jaar zes procent meer starters. De handelskamer onderstreept dat de helft van deze starters er bin nen vijf jaar de brui aan geeft. De KvK en de Bevelandse gemeenten houden 10 november een starters- dag in het Cios in Goes. Tip? redactie@pzc.nl Dat stel uit Middelburg vindt het heerlijk om in de provincie te wonen, maar zo af en toe groeit het verlan gen naar wat echte cultuur. Dan rei zen ze af naar de Randstad voor een bezoek aan een fraaie tentoonstelling of concert. Deze keer waren ze in het Concertgebouw in Amsterdam. Voor het stel zat een moeder met haar zoontje, dat duidelijk uit Amsterdam kwam. Het jongetje zat zich stierlijk te vervelen; hij vroeg regelmatig aan zijn moeder wanneer ze nou eens naar huis zouden gaan. Op een gege ven moment had hij ineens in de ga ten wat men op het podium aan het doen was. Wijzend op de strijkers in het orkest, vroeg hij: „Als die mensen hun kassies doorgezaagd hebben, is het dan eindelijk afgelopen?" De bezoekersaantallen van de bioscoop in Goes (hier op een foto uit 2008) vielen dusdanig tegen dat exploitant Merral er geen brood meer in zag. Libéma, moedermaatschappij van de Zeelandhallen, zet de voorziening nu zelf voort onder de naam Davinci Cinema. archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53