Euregiotuinen in Oostburg T zeeland 25 Veilige tunnel is duur voor gemeenten Het vertrouwde adres voor ai uw glaswerk! Dorpsraad Hansweert stopt ermee donderdag 20 oktober 2011 S temt 5 «m» memmmmtmmmsmmamBmmmmmmmemmmmimwmimMmKmmmmmmmmmmmmmimmmimMamMmMmmMmamtsama Bruggetjes liggen er nog wel, maar zijn flink overwoekerd. achtergronden daarvan bleven ook gisteren onduidelijk, mede omdat de gemeentelijke projectleider ziek is. Een woordvoerster kon dan ook niet zeggen hoeveel het complex de gemeente nu jaarlijks kost. En ook niet wie onlangs het gras maai de... Wel is duidelijk dat projectontwik kelaar Bouwfonds al jaren plannen heeft om er huizen te bouwen. Vo rig jaar bracht het bedrijf nog naar buiten dat ze op korte termijn wil de beginnen met de bouw van 155 woningen. Dat plan bleek op het laatste mo ment te ambitieus. Bouwfonds en de gemeente spraken af dat de ont wikkelaar nog dit jaar een nieuw plan indient. In het voormalige hoofdgebouw is een vrolijk feestje gevierd. De ingang van het informatiegebouw, dat van buiten nog redelijk intact is. De tuinen lagen er in 2004 prachtig bij. Toch trokken ze weinig bezoekers. De zij- en achterkant van het infogebouw in volle glorie, in augustus 2004. Geëmailleerde keuken achterwand Hardglazen douche deuren en wanden Gekleurd- gehard en veiligheidsglas Prins Glas op de Contactaü 1,2 en 3 nov. PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeenten Borsele en Terneuzen betalen one venredig veel voor de veiligheid in en om de Westerscheldetunnel. Dat vindt de commissie-Lauret, die de meest gewenste financiële structuur van de Veiligheidsregio Zeeland onderzoekt. De commissie pleit voor een even wichtige verdeling van de veilig- heidskosten over alle Zeeuwse ge meenten. Wethouder Marga Ver- mue van de gemeente Borsele zei dat gisteren tijdens de presentatie van de begroting 2012. Vermue vindt het wrang dat, ondanks het advies van de commissie-Lauret, in de nieuwe begroting van de Vei ligheidsregio staat dat Borsele en Terneuzen juist meer moeten beta len voor de tunnelveiligheid. „Daar snappen we niets van. Wij vinden dat de kosten van de tun nelveiligheid niet alleen door Bor sele en Terneuzen betaald moeten worden. De commissie-Lauret vindt dat ook, maar in de begro ting van de Veiligheidsregio staat dat we juist meer moeten betalen. Daarom kunnen we een bezuini ging van een ton als bijdrage in de tunnelveiligheid nog niet halen." Volgens de Terneuzense burge meester Jan Lonink, tevens porte feuillehouder financiën in de Vei ligheidsregio, spreekt Borsele voor haar beurt. „Er was afgesproken dat nog niets over het rapport naar buiten zou worden gebracht. Ik begrijp de onrust van Borsele best, maar er is nog geen besluit ge nomen. En ik vind het niet nodig dat Borsele namens Terneuzen spreekt. Kijk, er zijn 86 verschillen de zaken op veiligheidsgebied. Het gaat niet alleen om de tunnel. Zo hebben Terneuzen en Goes een duikploeg en Borsele niet. Die ploegen worden door Terneuzen en Goes betaald. Wij willen toe naar een eerlijke verdeelsleutel." Borsele betaalt echter ook -mee aan de duikploeg van Goes, rea geert een woordvoerder. „In 2010 maakten we nog 5682 euro over. En Lonink kan wel over zijn eigen duikploeg praten, wij hebben nog een kerncentrale en een Total raffi naderij." Volgens Lonink is de pre sentatie van het rapport slechts een kwestie van tijd. HANSWEERT - De dorpsraad in Hansweert heft zichzelf binnen kort op. Het was al bekend dat voorzitter Adri Kortlever en secretaris Henny Eijke hun functies zouden neerleg gen als de jeugdsoos er zou staan. Op 5 november opent commissa ris van de koningin Karla Peijs offi cieel de deuren. Het bestuur heeft binnenkort nog een gesprek met burgemeester en wethouders van de gemeente Rei- merswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45