241 zeeland Libéma neemt bioscoop over Naargeestige aanblik Rendieren, sauna en vuurspuwers maken van Middelburg Winterstsed Vogelclub laakt volières in Zwin nlvision.nl donderdag 20 oktober 2011 CULTUUR Merral Goes in andere handen GESLOTEN Mislukt project Oostburg wacht op dingen die komen gaan door Luc Oggel goes - De bioscoop in Goes gaat verder onder de naam Davinci Ci nema. Libéma, moedermaatschap pij van de Zeelandhallen in Goes, neemt de exploitatie over van Merral. Achter de schermen wordt al sinds de zomer gewerkt aan de overna me, die overigens nog niet hele maal is afgerond. Hoewel de nieu we naam al wordt gebruikt in de communicatie, zal Libéma de over name pas over enkele weken offici eel bekendmaken. Volgens interim-manager Dirk Ter mijn van Libéma zag Merral, dat de bioscoop sinds de opening in 2007 dreef er vanwege tegenvallen de bezoekersaantallen geen brood meer in. „Als wij de boel niet had den overgenomen, was het licht uitgegaan", zegt hij. Merral exploi teerde ooit een heel netwerk van bioscopen in Nederland, maar lijkt in een vrije val te zijn beland. Er is nu alleen nog een vestiging in Hoofddorp. Volgens Termijn is en wordt in de bioscoop in Goes een aantal veran deringen doorgevoerd. Zo is het serviceconcept van Merral, waarbij bezoekers zich aan hun stoel kon den laten bedienen, losgelaten. „Daar kwamen veel klachten over. We houden nu weer pauzes, men sen worden netjes welkom gehe ten en vriendelijk te woord ge staan en worden na de film uitge nodigd nog even te blijven. Van een servicebioscoop wordt het een bioscoop met service." Ook is het filmaanbod aangepast, om meer bezoekers te trekken. Termijn: „Dat gaat nu al voortvarend, kan ik wel zeggen." Libéma wil de bioscoop tevens veel breder inzetten, al kan de inte rim-manager daar nog niet al te veel over zeggen. „Je moet dan denken aan programmering voor scholen en ouderen, zodat er de hele dag bezetting is." Het Italiaan se restaurant in de bioscoop, dat een jaar geleden al is gesloten, is omgebouwd tot winkeltje. Libéma heeft, afgezien van de di rectie, al het personeel van Merral overgenomen. Volgens Termijn zal er nog een open dag worden ge houden om mensen met de bio- scoop-nieuwe-stijl te laten kennis maken. Ook is het de bedoeling een vaste manager aan te trekken. MIDDELBURG - Het centrum van Middelburg wordt gedurende de maand december omgetoverd tot een winterstsed in Scandinavische sfeer. De gemeente wil daarvoor een eenmalige bijdrage geven van 10.000 euro. Het plan voor het evenement 'Winterstad', waar de jaarlijkse ijs baan op de Markt onderdeel van is, komt uit de koker van Vita Events en de Vereniging van On dernemers Middelburg (VOM). De gemeente verbindt aan haar bijdra ge de voorwaarde dat de VOM een sponsorbedrag van 15.000 euro voor haar rekening neemt. Sinterklaas opent op 4 december de ijsbaan op de Markt. Verder zijn er een Scandinavische Kerst markt, rondritten met een ar renslee met rendieren, een mobie le sauna, vuurspuwers op stelten en een Scandinavisch songfestival. KNOKKE-HEIST - De Vlaamse Vogel bescherming komt in het geweer tegen de plaatsing van grote vogel volières in het vernieuwde Zwin park bij Knokke-Heist. Onderdeel van het nieuwe infocentrum is de plaatsing van één of twee enorme volières, waarin vogels rondvlie gen en mensen kunnen wandelen. Ondanks het feit dat de Vogelbe scherming de volières ook zelf'im mens groot' noemt, is de club niet gecharmeerd van het idee. 'Het op sluiten van vogels is niet meer van deze tijd', vindt de beschermings organisatie, die het idee verder 'puur commercieel' noemt. De club vindt het idee voor een 'kijk- muur' in de dijk, met zicht op het natuurgebied, voldoende. Kraaien kunnen er wel in, maar niet meer uit. door Martijn de Koning Acht jaar geleden opende de gemeente Sluis, vol verwach ting, het complex Eu- regiotuinen aan de Nieuwstraat in Oostburg. Een jaar later sloot de poort weer. Sinds dien is er ter plekke niets veran derd en ligt het terrein van dertien hectare te wachten op een nieuwe bestemming. Een tripje over het complex is nu een bijzondere ervaring. De con- Historie Euregiotuin De Euregiotuinen, een initiatief van met name de toenmalige gemeen te Oostburg, openden in septem ber 2003 de deuren. Het complex omvatte verschillen de tuinen uit allerlei tijden en San- den. Er werd uitgegaan van 35.000 be zoekers per jaar. Dat bleek een utopie. Nog geen jaar na de opening moest de tuinpoort weer dicht. Sindsdien kwamen meerdere plan nen voor het gebied ter tafel. Een idee voor een weilnesscentrum met eromheen Woningbouw ket ste op het laatste moment af. touren van de tuinen zijn nog zichtbaar: de labyrintachtige hegge tjes van de symmetrische barok- tuin hoeven eigenlijk alleen wat te worden bijgeknipt om er weer fraai uit te zien. En de paadjes, bruggetjes en vlonders liggen er nog als voorheen, al zijn ze wel overwoekerd met onkruid en zelfs rozenstruiken. Opvallend: het gras van het complete terrein is on langs gemaaid. Het hoofdgebouw, midden op het terrein, is er minder florissant aan toe. De hoofdzakelijk glazen wan den van het futuristisch aandoen de bouwwerk zijn opvallend ge noeg nog wel bijna allemaal heel. Maar binnen heeft een groep men sen flink huisgehouden. Het interi eur is kapotgeslagen, voormalige informatiepanelen, stoelen en res ten van toiletpotten liggen er door elkaar. Het geheel wordt opgesierd door lijkjes van tientallen kraaien, die wel door de opening van de glazen toren naar binnen konden, maar blijkbaar de weg terug om hoog niet vonden. Eén vogel leeft nog, en stort zich keer op keer te gen de glazen wanden, wanhopig op zoek naar een uitgang. Het ge bonk van het beest klinkt naargees tig over het terrein. De huidige stand van zaken rond het terrein is bijzonder ingewik keld. De gemeente Sluis is, om juri dische en financiële redenen, al ja ren terughoudend met het geven van informatie over plannen met het complex. Acht hectare van het terrein én het gebouw zijn in eigendom van de Stichting Euregiotuinen, die echter al jaren failliet is. De ge meente heeft vijf hectare van de grond in bezit. Sluis loopt, schrijft het college zeifin de begroting voor volgend jaar, 1,25 miljoen eu ro risico. Daarvan is 750.000 euro een garantstelling voor een lening aan de stichting, die nu dus niet meer bestaat. Dat geld kan dus door een bank bij Sluis worden opgeëist. Daar naast staat er nog een 'borgstel ling' van 500.000 euro. De verdere Alex Optiek Burghsering 27 4328 LL Burgh Haamstede Tel. 0111-652440 't Optiek Zierikzee Havenpark 1 4301 JG Zierikzee Tel. 0111-411611 www.toptiekzierikzee.nl TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.imcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44