2012 wordt het jaar van de onderzoeken 'Hiermee slaan 22 zeeland Gemeente gebruikt helft van budget kerken Qorimorkt (523 Binnenkort een jubileum GEMEENTEBEGROTING Werk aan de winkel voor ambtenaren GREVELINGEN Het terugbrengen van eb en vloed in de Grevelingen levert elektriciteit op, maar is ook goed voor toerisme en visserij. Visserskoor op zoek naar nieuwe zangers Pompoenen voor Halloween in Big S donderdag 20 oktober 2011 door Melita Lanting zierikzee - Het jaar 2012 wordt druk voor de gemeenteambtena.- ren. Want het college van burge meester en wethouders heeft voor het komend jaar heel wat onder zoeken, studies en beleidsrappor ten aangekondigd. Een greep uit de te verwachten pennenvruch- Er komt een 'beeldmeetlat' voor openbaar groen. Er zijn maar wei nig onderwerpen waarover zoveel wordt gepraat als het onderhoud van plantsoenen en dan meestal niet in positieve zin. Tot nu toe was het voor de burger vaak ondui delijk wat verwacht mocht wor den als de gemeente bijvoorbeeld praat over een bosplantsoen. Een beeldmeetlat moet hierin verande ring brengen. Schouwen-Duive- land heeft een slordige 2,8 miljoen vierkante meter groen te onder houden waarvan alleen al ruim 837.729 vierkante meter bermen en taluds en 29.211 vierkante meter rozen. Parkeren is volgens het college ook een heikel punt maar het is niet helemaal duidelijk hoeveel parkeer plaatsen er nu daadwerkelijk zijn op de belangrijke (drukke) pun ten. In 2012 worden ze geteld. Er komt ook een onderzoek naar nieuwe locaties voor ondergrond se afvalcontainers. Het college wil deze manier van huisvuilinzame- ling op meer plaatsen toepassen. Schouwen-Duiveland heeft nu 15.752 woningen, waarvan ruim 70 procent koopwoningen. Om toe komstige" woningbouw in goede banen te leiden, wordt een 'be leidsplan wonen' opgesteld. Burgers kunnen ook een evene (S. to. uw vooru$se0 Aanbieding uit deze odvertentie alleen geldig legen inlevering van deze bon op.de vernoemde dog en is -iet bestemd voor wecterverkooefs. Max. óór. per klanL^njswi/zigingen en drukfouten voorbe- ocuden. Acno-edirg is géidig in Agnmorkt Goes. Van Dcörnestrooi 2 - Agr.markt Vlissingen. Papegöiienbürg S - AgnmcirktRoosendooi. Streove!slaan io - Agnmarkl Middelburg, Kolverslroot 1 i mentenvisie verwachten. Jaarlijks vinden gemiddeld 250 evenemen ten op het eiland plaats. In de nieu we visie staat welke activiteiten bij de aard en omvang van de gemeen te passen en waarmee de gemeen te zich kan profileren. Omdat de bevolking krimpt en er minder kinderen komen, wordt ook een onderwijsvisie opgesteld. Hierin wordt een antwoord gege ven op de vraag hoe het verder moet met de huidige dertig scho len. Toerisme is belangrijk voor Schouwen-Duiveland met jaarlijks 4,3 miljoen overnachtingen. Daar om is het niet verwonderlijk dat er verschillende onderzoeken op dit beleidsterrein komen. Er komt een visie toeristische hoofdstructuur, een onderzoek naar slechtweer- voorzieningen en een studie naar ontbrekende schakels in de recrea tieve infrastructuur. BRUINISSE Het Bruinisser Visserskoor zoekt nieuwe zangers. Ook accordeonis ten zijn welkom. De leden van het koor komen al lang niet meer alle maal uit Bruinisse. Ze wonen ver spreid over heel Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee. Om het lidmaatwschap te promoten, houdt het koor openbare repeti ties. Vrijblijvend luisteren en kij ken kan morgenavond in de Ooster hof in Oosterland vanaf 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Kinderen van 4 tot 12 jaar zijn zater dag welkom op de knutselmiddag van jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede. Dan worden er pompoenen gemaakt voor Hallo- ween. De kinderen mogen om 13.00 uur worden gebracht en om 15.00 uur weer worden opgehaald, mét pompoen. De kosten voor de ze middag bedragen twee euro. door Joeri Wisse www.pzc.nl Een gezond Grevelingen- meer dat nog schone elektriciteit én geld ople vert ook. Volgens de be stuurscommissie die zich de afgelopen twee jaar heeft gebogen over de toekomst van het zoutwatermeer op de grens van Zeeland en Zuid-Holland moet het mogelijk zijn door de bouw van een getij dencentrale in de Brouwersdam en het maken van een verbinding met het Volkerak. Met de terugkeer van een - be perkt - getij wordt een aantal pro blemen opgelost. Of zoals gedepu teerde Sjoerd Heijning het uit drukt: „Je slaat vier vliegen in één klap." Zo zal het onderwatermi lieu dat nu in diepere geulen dood is, weer voor tachtig procent her stellen. Daar profiteren ook visse rij en recreatie van. De commissie, waarin de provin cies, gemeenten en het rijk verte genwoordigd zijn, rekende uit dat vissers 91 miljoen euro meer kun nen verdienen omdat bijvoorbeeld oesters en andere schelpdieren be ter zullen gedijen als er dagelijks veel meer fris water in de voorma lige zeearm stroomt. Volgens Leo Klaassen, secretaris van de bestuurscommissie, is de te rugkeer van gedempt getij van cru ciaal belang voor de ondernemers die grootse plannen in het meer willen realiseren, zoals de Jachtha ven van de Toekomst op de Brou wersdam en het Ecohotel bij Oud dorp. Met beide plannen zijn mil joenen euro's gemoeid. Maar ook voor bestaande bedrij ven is een goede waterkwaliteit een vereiste. Klaassen schetst dat de zuurstofloze, rottende delen steeds verder oprukken naar de waterspiegel. „Het begon dat het op twintig meter diepte zat. De laatste jaren komt het ook al op vijf meter voor. Voordat je het weet, komt het aan de oppervlakte en blijven de bezoekers weg in de zomermaanden." Behalve de groei van de visserij en recreatiesector, bestaat een deel van 430 miljoen euro baten ook uit de elektriciteit die de te bou wen centrale oplevert. Afhankelijk van de precieze uitvoering kun nen tienduizenden huishoudens van groene stroom worden voor zien. In de gunstigste variant le vert de centrale genoeg stroom Scharendijke Serooskerke mm CULTUUR DICHTBIJ Het heeft lang geduurd, maar weblog 'Cultuur dichtbij' is nu echt weer ac tief: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. MEEST CELEZEN 1Chip tegen afvalfraude 2. In januari weer ziekenhuis 3. Bietentocht in Zierikzee %oTIPS NAAR schou- wen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland draagt ruim 7800 euro bij aan het onderhoud dat vo rig jaar aan kerken is uitgevoerd. Dat is de helft van het potje dat de gemeente hiervoor beschikbaar heeft. De kerkbesturen zijn hier van onlangs door B en W op de hoogte gebracht. Eigenaren van kerken en kastelen kunnen voor een bijdrage in het onderhoud een beroep doen op de gemeente. Die bijdrage be draagt een kwart van de kosten, met een maximum van 1135 euro per jaar. In het potje van de ge meente zit 15.000 euro. De maxi male subsidies gaan naar de St. Ni- colaaskerk in Brouwershaven, de Hervormde Gemeente Haamste de, de Gasthuiskerk in Zierikzee en de Driekoningenkerk van Noordgouwe, die vorig jaar alle meer dan 10.000 euro aan onder houd hebben besteed. Kleinere bijdragen gaan naar ker ken in Dreischor (285 euro), de Grote kerk van Zierikzee (397 eu ro), Renesse (1027 euro), Noordwel- le (627 euro en Serooskerke (940 euro). De subsidie voor kerkonderhoud stamt uit de tijd van vóór de ge meentelijke herindeling. Het be leid van de zes oude gemeenten is overgenomen door de nieuwe. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42