Zeeland Ouderensozen via achterdeur in dorpshuis SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 WELZIJN Stichting verscheurt huurnota Halte voor doorstappers Vrijwilligers krijgen juiste pakken voor bestrijden van natuurbrand 26 en 27 Weer korting op afvalstoffenheffing NOB maakt site voor duikwrak Le Serpent Kantoor RWS wegens gasalarm ontruimd almanak Kassies 'Hiermee slaan we vier vliegen in één klap' Donderdag 20 oktober 2011 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Ouderensozen worden niet meer gesubsidieerd, maar met geld dat is bedoeld voor eenzaam- heidsbestrijding maken zij in Ren- esse, Zonnemaire en Kerkwerve gratis gebruik van de dorpshuizen. Dat staat in het halfjaarverslag van Het Welzijnshuis. B en W beslo ten vorig jaar gezelligheidsbijeen komsten als ouderensozen niet meer te subsidiëren. De gemeente trok wel geld uit voor 'klepuur- tjes'; dagdelen in de dorpshuizen waarin ouderen een krant of tijd schrift kunnen lezen of met elkaar kunnen praten. Het klepuurtje is bedacht in Sirjansland en haalt daar de senioren inderdaad achter de geraniums vandaan. „Veel dorpshuisbeheerders weten helaas niet hoe ze dit dagdeel tot een succes kunnen maken en lang niet overal is de inloop gestart", meldt het Welzijnshuis, dat het ini tiatief in andere dorpen van de grond probeert te krijgen. In Renesse, Kerkwerve en Zonne maire worden de inloopuurtjes ge vuld door de ouderensoos. Zij compenseren hiermee min of meer het stopzetten van hun subsi die. „Dat is in overeenstemming met de regels", licht Mels Hoogen- boom van Het Welzijnshuis toe. De overkoepelende Stichting Dorpshuizen had dat blijkbaar niet door en bracht de ouderenso zen huur in rekening. Hoogen- boom: „Na één telefoontje met de penningmeester van de stichting was dat opgelost." Het Welzijnshuis zet verder de rem op de uitgaven voor public re lations. De club ontwikkelde een nieuwe huisstijl en vernieuwde de website. Met die kosten was in de begroting 2011 geen rekening ge houden, waardoor het budget met enkele duizenden euro's is over schreden. „We gaan kritisch kijken in welke bladen en blaadjes we wil len adverteren", zegt directeur Co- rina van der Vliet. Het Welzijnshuis kijkt met genoe gen terug op de Beursvloer, die 19 bedrijven en 31 maatschappelijke organisaties aanzette tot het uitwis selen van producten en diensten. Ook de Vrijwilligersbank blijkt in een behoefte te voorzien. In het eerste halfjaar werden 36 vrijwilli gers geplaatst en meldden zich 29 nieuwe aan. Het vrijwilligersbestand voor de thuiszorg is zowel kwalitatief als kwantitatief op peil. Er kwamen 38 nieuwe hulpvragen binnen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Als er op Schou- wen-Duiveland een grote natuur brand uitbreekt, hebben de vrijwil ligers van de brandweer geen ge schikte pakken om de brand te be strijden. Dat schrijft het college van burgemeester en wethouders. Bij een natuurbrand komt veel hit te vrij en in de huidige pakken ont staat al snel zogenoemde 'hittestu- wing'. Brandweermannen krijgen het veel te heet en ze lopen het ri sico onderuit te gaan. Het college stelt aan de gemeente raad voor om in 2013 vijftig nieu we pakken aan te schaffen die wel geschikt zijn om te dragen tijdens het bestrijden van natuurbranden. Met ingang van 1 januari 2012 gaat de uitvoering van brandweertaken over naar de Veiligheidsregio Zee land. Alle beroepskrachten en vrij willigers komen dan in dienst van de Veiligheidsregio. ZIERIKZEE - De bushalte voor het ziekenhuis in Zierik- zee is tijdelijk verplaatst naar de Korte Blokweg. Reizi gers met bestemming zieken- of verpleeghuis moeten na het uitstappen dan nog wel even stevig dóórstappen over de Kadeweg. De bussen 190, 126 en 134 stoppen zo ver van het ziekenhuis omdat ze anders bij de Emil Sandströmweg moeten keren. De kleinere buurtbus ne geert de tijdelijke halte en kart gewoon door naar de Cornelia. Begin volgende maand moet de renovatie van de Sandströmweg klaar zijn. foto Dirk-Jan Cjeltema Reisgids Good en Green is 'groen' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE Inwoners van Schouwen-Duive- land die afvalstoffenheffing beta len, krijgen ook dit jaar weer een bonusuitkering. De uitkering is 100 euro. Vorig jaar besloot het ge meentebestuur de inwoners geld terug te geven omdat de reinigings dienst veel efficiënter is gaan wer ken. Verdeeld over vier jaar krijgen de inwoners 345 euro terug. Vorig jaar werd 115 euro uitgekeerd. SCHARENDIJKE Het deze zomer bij Scharendijke af gezonken duikwrak Le Serpent heeft een eigen site. De Nederland se Onderwatersport Bond heeft er foto's, achtergrondverhalen, duik- tips, ervaringen en links op gezet. Van de verplaatsing van het beton nen wrak van De Schelphoek naar het Grevelingenmeer is een video gemaakt. Q www.LeSerpent.nl MIDDELBURG Het kantoor van de directie Zee land van Rijkswaterstaat aan de Poelendaelesingel in Middelburg is gisteren korte tijd ontruimd ge weest. Bij onderhoudswerk was gas vrijgekomen waardoor rond kwart voor twee het alarm afging. Enkele honderden werknemers moesten daarop het gebouw verla ten. Na een half uur verklaarde de brandweer het pand veilig. Dat stel uit Middelburg vindt het heerlijk om in de provincie te wonen, maar zo af en toe groeit het verlan gen naar wat echte cultuur. Dan rei zen ze af naar de Randstad. Deze keer waren ze in het Concertge bouw in Amsterdam. Voor het stel zat een moeder met haar zoontje, dat duidelijk uit Amsterdam kwam. Het jongetje zat zich stierlijk te ver- Tipredactie@pzc.nl velen; hij vroeg regelmatig aan zijn moeder wanneer ze nou eens naar huis gingen. Die wist hem telkens met veel geduld tot zwijgen te bren gen. Maar ineens had hij in de gaten wat men op het podium aan het doen was. Wijzend op de strijkers in het orkest, vroeg hij: „Als die mensen hun kassies doorgezaagd hebben, is het dan eindelijk afgelopen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41