vaker vroegtijdig af haken zeeland 13 vertrekkers Weinig avonden thuis, veel vergaderen 'Provincie zaait verwarring over komst rijksdiensten naar Zeeland' Gatenkaas commentaar Tentoonstelling met helden Holtkampschool donderdag 20 oktober 2011 „Ik hou er geen statistieken van bij, maar van wat ik „Het Rijk en wethouders besparen allerlei kosten, zie en hoor heb ik de indruk dat er de laatste jaren maar Ik krijg de mensen te zien en hoor hun verhalen, meer raadsleden voortijdig stoppen dan voorheen." Er is heel weinig dat je er als raadslid aan kunt doen." Peter otten, Nederlandse vereniging van raadsleden Lian Colijn stopt als gemeenteraadslid voor de SP in Vlissingen De huidige raadsperiode loopt van maart 2010 tot maart 2014. 21 raadsleden in Zeeland hebben sinds de laatste verkiezingen hun ontslag ingediend. 2 (in Middel burg) van hen blijven als wethou der wel bij de lokale politiek be trokken. 5 raadsleden zijn gestopt omdat ze zich ook verkiesbaar hadden ge steld als provinciaal statenlid en in maart 2011 in dat bestuur wer den gekozen. In de periode 2006-2010 stopten 26 raadsleden voortijdig. IA —4- OP STAP IN ZEELAND Zin om lekker uit te gaan? Bekijk de podium-, expositie-, op pad- en filmagenda op www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Lian Colijn MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur zaait verwarring over het voornemen van het Rijk om overheidsorganisaties in Zeeland onder te brengen. Dat vindt de Par tij voor Zeeland (PVZ). Dinsdag zei commissaris van de koningin Karla Peijs dat het kabi net Zeeland heeft aangewezen als concentratiegebied voor de vesti ging van rijksdiensten. Dat zou Lian Colijn stopt binnenkort met haar werk als gemeente raadslid voor de SP in Vlissingen. Privé-omstandigheden zijn de re den van haar vertrek. „Ik heb twee kinderen van bijna zes en tien jaar. Ik wil niet de moeder zijn die af en toe het vlees komt snijden. Als gemeenteraadslid ben ik weinig avonden thuis, omdat ik veel moet vergaderen. De telefoon en e-mail staan roodgloeiend. Mensen ko men bijvoorbeeld naar me toe als ze een scootmobiel willen aanvra gen. Daarnaast valt het raadslid een reactie zijn op een eerder voor nemen om rijksdiensten alleen nog in twaalf grotere steden te con centreren. En ook in antwoord op vragen van de PVZ over het ver dwijnen van organisaties zegt het provinciebestuur dat Zeeland wordt aangewezen als concentra tiegebied. Volgens fractievoorzitter Johan Ro besin van de PVZ is er helemaal maatschap me persoonlijk zwaar, vanwege alle bezuinigingen. Ik mis de menselijke maat in alles. Het Rijk en wethouders besparen aller lei kosten, maar ik krijg de men sen te zien en hoor hun verhalen. Er is heel weinig dat je er als raads lid aan kunt doen." Colijn ziet het opgeven van haar raadszetel niet als kiezersbedrog. „Mensen stem men voor de Socialistische Partij. Welke poppetjes er op die plaat sen zitten, maakt ze niet uit. Bo vendien: ik vind dat ik een heel le gitieme reden heb om te stoppen." geen kabinetsbesluit. Hij wil nu weten of de antwoorden van het provinciebestuur wel kloppen. „Dit is klungelig en slordig. En schadelijk voor Zeeland. Dit soort informatie moet je pas naar buiten brengen als je het zeker weet." De aanwijzing is van belang voor on der meer het kantoor van de belas- tigndienst in Goes. Dat dreigt nu uit de provincie te verdwijnen. In de Zeeuwse gemeentera den vallen aan de lopende band gaten. Opvallend veel raadsleden haken tussen tijds af. Hun verklaringen zijn vaak ontluisterend. De politie ke activiteiten passen slecht bij het gezin of ze hebben de hoe veelheid werk onderschat. Dat zijn toch dingen die je vooraf moet bedenken. Een paar wijzigingen in een ge meenteraad zijn geen pro bleem. Maar als de raad een dui ventil wordt, komt de continuï teit van het bestuur in gevaar en daarmee ook de kwaliteit. Het is bekend dat veel partijen moeite hebben met het vinden van geschikte raadsleden en be stuurders. Daarom is de selec tie wellicht wat minder scherp. Maar dat is geen excuus. Wie in de gemeenteraad stapt, rijp of groen, moet presteren en dat enige tijd volhouden. Politieke partijen die niet in staat zijn stevige en vasthou dende raadsleden te leveren, diskwalificeren zich voor de volgende verkiezingen. Bij beschikking d.d. 5 oktober 2011 heeft de Rechtbank Middelburg, sec torkanton, locatie Terneuzen, Marijn Alfons Stahl, gebo ren te Terneuzen op 17 juli 1990, wonende te 4537 TC Terneuzen, lepenlaan 4 onder curatele gesteld, met benoeming van Jörg Stahl en Margo Sabine Germaine Stahl-Teirlinck, beiden wonende te 4542 CD Hoek, Noordstraat 49 tot curatoren. goes - De Holtkampschool van Goes staat van vijf uur. vanmiddag tot zeven uur vanavond in het te ken van helden. Iedereen mag ko men kijken hoe de leerlingen zich de afgelopen weken hebben inge leefd in hun eigen persoonlijke hel den: de brandweerman, Donald Duck of Maarten Luther King. Ver der kunnen alle kinderen een tien kamp doen. Ook is er een mode show waar de helden over de cat walk zullen lopen. Zij worden on dersteund door het schoolorkest van de Holtkampschool. BIJ NADER Onderzoeksbureau Ecorys uit Rotterdam heeft onderzocht welke economische im pact de werkgelegenheid bij de Rijksover heid in Zeeland heeft. Het rapport is ge maakt in opdracht van de gemeente Middel burg in samenwerking met de provincie Zeeland en NV Economische Impuls Zee land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3