NAC heeft geen lijken meer in de kast 32 sport De Jong en Fontijn lonken naar EK-finale Jan Wouters ziet groei bij FC Utrecht In zijn kantoor staat een piepklein kastje. 'Daar past geen lijk meer in', sneert NAC-directeur Ed Busselaar. Veelzeg- punZ^Men^ s"z°e" gend. De toekomst van de club? 'Overleven.' donderdag 20 oktober 2011 W NAC BREDA door Dennis van Bergen BREDA - Het gaat goed met NAC. Althans, dat zegt Ed Busselaar. Op geruimd haalt hij vervolgens de laatste vier competitieduels op in zijn herinnering. 'Negen punten!' „We gaan voor veertig punten, of wel een gemiddelde van 1,2 punt per duel. We zijn niet ontevre den." Horen we hier een compliment aan technisch directeur Jeffrey van As en coach John Karelse, van wie de con tracten na dit seizoen aflopen? „Ik heb al eerder aangegeven dat ik erg content ben met Jeffrey van As. En ik vind dat John Karelse ook heel goed bezig is. Of ik vind dat de club met hen door moet gaan? Daar gaat de raad van com missarissen over. Maar als ze het mij vragen, zeg ik 'ja'. Snelle duide lijkheid zou goed zijn voor NAC. En ik denk ook dat die duidelijk heid er rond de winterstop is." Iets anders: de financiële situatie. Die is en blijft penibel. „Je moet onderscheid maken tus sen de liquiditeit, ofwel de bagage van de laatste jaren die we mee tor sen, én de begroting. Dat eerste punt is gewoon slecht, helder. Wat dit seizoen betreft gaat het naar te vredenheid. We komen dit jaar op een positief resultaat uit, verwacht ik. En het is onzin dat we in de winterstop spelers moeten verko pen. Als ze gaan, gaan ze tegen de hoofdprijs." De belangstelling van fans en spon sors neemt af. Neemt u dat uw com merciële afdeling kwalijk „We doen ons best om de afhakers terug te krijgen. Maar vergeet niet dat er een recessie aan de gang is. Met name bedrijven uit de bouw zijn gestopt als sponsor. Qua in-, komsten zitten we niettemin op dezelfde lijn als vorig seizoen. Dat we meer inkomsten willen, is ech ter duidelijk. Ik blijf de commer ciële afdeling pushen. We zijn ook druk bezig met grote partijen. Ook voor het geval dat hoofdsponsor Sunweb na dit seizoen stopt, al zijn zij voor mij de eerste kandi daat om hoofdsponsor te blijven. We praten donderdag met ze. Zo als ik ook bezig ben met een rug sponsor. En wat betreft de fans: de prijzen zijn inderdaad verhoogd, maar vooral voor de zitplekken waarvoor schaarste bestond. Uit onderzoek is gebleken dat dege nen die niet meer komen, dat doen vanwege de slechte sportieve prestaties. Niet vanwege de prijs verhoging. Kijk alleen al naar de consumpties. De prijzen zijn met twintig cent verhoogd, maar er wordt nog net zo veel gedronken als vorig jaar." Vraag het de Belastingdienst, de KN VB; overal staat NAC bekend als on betrouwbaar. Snapt u dat? „Ja, dat begrijp ik heel goed. Onze imagoschade is immens. Bij de KN VB waren we hét voorbeeld van hoe het niet moet. Ik begrijp dat de huidige directeur in Zeist, Bert van Oostveen, inmiddels tevreden is over de wijze waarop we het nu aanpakken bij NAC. Maar we heb ben het vertrouwen jarenlang be schaamd. En dat vertrouwen moe ten we terugwinnen. Eerlijk en transparant zijn over de financiën dus. Hetzelfde geldt voor de Belas tingdienst. Het heeft mij de laatste maanden heel veel energie gekost om ze te overtuigen dat wij onze afspraken nu wel nakomen. 'Uw voorgangers zijn de afspraken nooit nagekomen', hoorde ik dan. Ik zeg keihard dat we dat nu wél zullen doen. Zoals wij ook onze crediteuren allemaal terug zullen betalen. Daar mogen ze ons, NAC dus, aan houden. Geen betalingsre geling van 25 procent, maar de vol le mep krijgen ze. Daar hebben ze recht op. Alleen nu kan het nog niet. We hebben geen geld. Geloof me, het faillissement van de club is heel dicht bij geweest. En dan was ik de messenger geweest. Ik zeg niks negatiefs over mijn voor gangers. Allemaal nutteloze, nega tieve energie." foto Paul Vreeker/ANP Coach John Karelse van NAC Breda langs de lijn bij de wedstrijd tegen AZ. ROTTERDAM - Marichelle de Jong (-69 kg) en Nouchka Fontijn (-75 kg) zijn bij de Europese bokskam pioenschappen in Rotterdam al verzekerd van brons. „Maar daar kunnen en mogen we nog niet te vreden mee zijn", concludeerde bondscoach Ton Dunk gisteren na de twee overwinningen van zijn gezichtsbepalende internationals. „We gaan voor een plaats in de fi nale." De Jong was in haar partij te gen de Duitse nieuwkomer Nadi- ne Appetz („ik wist niets van haar") in alle opzichten de betere boksster. Na een rustig begin (3-2 na de eerste ronde) liet de Neder landse kampioene haar tegenstan der alle hoeken van de ring zien. Via 12-5 en 17-6 kwam de eindsco- re uit op 21-8. „Ik ben trots op mijn medaille en zeker ook heel blij", liet De Jong opgetogen weten. „Maar ik wil het niet bij brons laten. Ik ga hier voor de hoogste prijs, voor goud dus." In de halve finales neemt De Jong het morgenmiddag op tegen de Poolse Katarzyna Furmaniak. De Oost-Europese won afgelopen zo mer in de finale van de EU-kam- pioenschappen in eigen land nog met een paar punten verschil van de 33-jarige inwoonster van Wad- dinxveen. „Maar ik heb nu het thuisvoordeel. Bovendien voel ik dat ik steeds beter op gang kom. Stapje voor stapje kom ik dichter bij mijn hoogste niveau. Dat zal ik dan hopelijk in de finale kunnen laten zien." Fontijn kreeg in haar duel in de kwartfinales veel tegenstand van de Hongaarse Maria Kovacs, van wie ze eerder al twee keer verloor en een keer won. Vooral in de eer ste ronde (4-5) liep de 23-jarige Schiedamse de nodige klappen op. Via 5-6 en 7-7 kon de studente fy siotherapie pas in de vierde ronde goed afstand nemen van de wild om zich heen meppende Hongaar se: 15-11. „Ik was heel blij met de steun van mijn supporters", sprak Fontijn na afloop glunderend. „Al dat gejuich moet de jury in de laatste ronde wel hebben beïnvloed, denk ik. Ge lukkig hebben Marichelle en ik nu dat voordeel eens." Fontijn bokst eveneens vrijdag in de namiddag, tegen de Engelse Savannah Mars hall. UTRECHT - Jan Wouters ziet het elf tal van FC Utrecht als een team waar groei in zit. „Daar ben ik van overtuigd", aldus de 51-jarige oud-international gisteren over het niveau van de eredivisieclub. Wouters springt voor de vierde keer in zijn loopbaan tussentijds in voor een vertrekkende hoofd trainer. Hij kreeg dinsdag de eind verantwoordelijkheid bij FC Utrecht na het opstappen van Er- win Koeman. „Het blijft altijd vreemd als je de rol van de vertrekkende trainer overneemt. Ik betreur het opstap pen van Erwin, maar ik heb ja ge zegd toen de directie mij vroeg." De 51-jarige Wouters moest eerder in zijn carrière al drie keer invallen voor een vertrekkende hoofdtrai ner. In 1998 volgde hij vervroegd de ontslagen Morten Olsen op als hoofdtrainer van Ajax. In 2007 nam hij bij PSV de rol van Ronald Koeman over, toen die tamelijk on verwacht naar Valencia verhuisde. In mei van dit jaar moest hij bij de club uit de Domstad de scheiden de Ton de Chatinier vervangen tot het einde van het seizoen. „Ik ben in dienst van FC Utrecht en heb het hier naar mijn zin", aldus de 70-voudig international. „Het is een mooie uitdaging om met deze jongens verder te werken.'/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32