Een oorbel is taboe bij Hapoel sport: 29 Verbeek haalt uit naar alle scheidsrechters CHAMPIONS Nacer Chadli kan rentree maken bij FC Twente 'Bij Feyenoord verwacht ik op dit moment meer van Ron Vlaar.' Ronald Koeman over zijn aanvoerder SS 'Hij moet nu de handschoen oppakken, anders heeft hij een hele moeilijke aan zijn trainer.' Ronald Koeman over Diego Biseswar donderdag 20 oktober 2011 alkmaar - Gertjan Verbeek was zijn boosheid over het Nederland se scheidsrechterskorps in de aan loop naar het duel met Austria Wien in de Europa League nog niet kwijt. De oefènmeester van AZ liet zich al negatief uit over de uitleg van Björn Kuipers rond de strafschop die zijn ploeg tegen kreeg bij Ajax (2-2). Gisteren moes ten alle arbiters het ontgelden. „De scheidrechters zien dingen die er niet zijn. Iedereen interpreteert de regels anders. Ze kunnen het ni veau gewoon niet aan", foeterde Verbeek. „Het is belachelijk dat ze hun fouten niet durven toegeven. Het lijkt wel korfbal zoals er wordt gefloten." De boosheid van Verbeek richt Ronald Koeman: „Ja, ik ben zakelijk. Maar als mensen me echt leren kennen, zullen ze erachter komen dat ik ook GROEP E Bayer Leverkusen-Valencia CF 2-1 (0-1). 24. jonas 0-1, 52. Schürrle 1-1, 56. Sam 2-1. Scheidsrechter: Thomson (Sch). Gele kaart: Rolfes, Kiefêling, Schürrle (Bay), Banega, Albel- da, Miguel (Val). Aantal toeschouwers: 25.000. Chelsea-Racing Genk 5-0 (4-0). 8. Meireles 1-0, 11. Torres 2-0, 27. Torres 3-0, 42. Ivano- vic 4-0, 72. Kalou 5-0. Scheidsrechter: Niko- laev (Rus). Gele kaart: Luiz (Che), Hyland, Pudil (Genk). Aantal toeschouwers: 37.000. Chelsea 3 2 1 0 7 8- 1 Bayer Leverkusen 3201 6 4- 3 Valencia 3 0 2 1 2 2- 3 Racing Genk 3 0 12 1 0 - 7 GROEP F Olympiakos Piraeus-Borussia Dortmund 3-1 (2-1). 8. Holebas 1-0, 26. Lewandowski 1-1, 40. Djebbour 2-1, 79. Modesto 3-1. Scheids rechter: Nijhuis (Ned). Gele kaart: Schmelzer (Dor). Aantal toeschouwers: 33.296. Olympique Marseille-Arsenal 0-1 (0-0). 90+2. Ramsey 0-1. Scheidsrechter: Skomina (Slo). Gele kaart: Ayew, Diawara, Gignac (Mar), Song, Santos, Djourou (Ars). Aantal toeschou wers: 45.000. Arsenal 3 2 1 0 7 4- 2 Olymp. Marseille 3 2 0 1 6 4 - 1 Olympiakos Piraeus 3 1 0 2 3 4 - 4 Bor. Dortmund 3 0 12 1 2 - 7 GROEP G FC Porto-Apoel Nicosia 1-1 (1-1). 13. Hulk 1-0, 19. Ailton 1-1. Scheidsrechter: Gautier (Fra). Gele kaart: Otamendi, Kleber, Rolando, Rodriguez, Sapunaru, Pereira, Guarin, Hulk (Por), Pinto, Trickovski, Kaka (Apo). Aantal toe schouwers: 36.000. zich op de overtreding van Dirk Marcellis die in Amsterdam buiten het strafschopgebied werd ingezet. Toch kreeg AZ een penalty tegen. „Omdat de overtreding doorliep in de zestien. Dat is gewoon een lulverhaal. De beelden bewijzen het." De aanwezige journalisten stelden voor dat Verbeek eens met scheidsrechtersbaas Dick van Eg- mond ging praten. „Die man zegt niks. Hij is wel woordvoerder, maar praat niet zoveel." De voetbalbond KNVB liet in een reactie weten de uitspraak voor kennisgeving aan te nemen en er verder niet op in te gaan. Verbeek realiseert zich dat zijn woorden wel eens slecht kunnen vallen bij de bond. Shakhtar Donetsk-Zenit St. Petersburg 2-2 (2-1). 15. Wilian 1-0, 33. Shirokov 1-1, 45+1. Adriano 2-1, 60. Faizulin 2-2. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Chyzhov, Srna (Don), Bruno Alves, Criscito (Zen). Aantal toe schouwers: 48.000. Apoel Nicosia 3 1 2 0 5 4 - 3 Zenit St. Petersburg 3 111 4 6 - 5 FC Porto 3 111 4 4- 5 Shaktar Donetsk 3 0 2 1 2 4 - 5 GROEP H AC Milan-Bate Borisov 2-0 (1-0). 33. Ibrahi- movic 1-0, 70. Boateng 2-0. Scheidsrechter: Harald Hagen (Noo). Gele kaart: Nocerino (Mil), Bordachev, Simic (Bat). Aantal toeschou wers: 72.000. Barcelona-Viktoria Plzen 2-0 (1-0). 10. Inie- sta 1-0, 82. Villa 2-0. Scheidsrechter: Stavrev (Mac). Aantal toeschouwers: 82.000. Barcelona 3 2 1 0 7 9- 2 AC Milan 3 2 1 0 7 6- 2 ate Borisov 3 0 12 1 1 - 8 Viktoria Plzen 3 0 12 1 1 - 5 heel losjes kan zijn." foto Robin van Lonkhuijsen/ANP Fernando Torres (Chelsea). ODENSE - Nacer Chadli viert van avond in de uitwedstrijd van FC Twente in de Europa League tegen Odense mogelijk zijn rentree. Trai ner Co Adriaanse bevestigde tij dens de afsluitende persconferen tie in Denemarken dat de Belg geen last meer heeft van een ont stoken pees bij zijn knie. De coach wilde nog niet zeggen of hij Chad li een basisplaats geeft. Chadli speelde dit seizoen nog geen officiële wedstrijd voor de hoofdmacht van de rode brigade uit Enschede. Hij voetbalde afgelo pen maandag wel 75 minuten voor het beloftenelftal van FC TXvente. „Nacer is fit en zou minuten kun nen maken", stelde Adriaanse. „Als hij niet volledig fit was ge weest, dan was hij niet meege gaan." FC Twente haalde net als Fulham vier punten uit de eerste twee duels. Odense verloor van Fulham en won van Wisla Krakau. door Rik Elfrink TEL aviv - De indrukwekkende me tropool is in Israël het toneel van het nationale topvoetbal. Tel Aviv is het beste wat het land op dit mo ment op voetbalgebied te bieden heeft. De liefhebber kan kiezen uit drie smaken: Hapoel, Maccabi en Bnei Yehuda. Zij maken de dienst uit in de nationale competitie. Alle drie werken ze hun thuiswedstrij den af in het stadion waar PSV vanavond te gast is, het Bloom- field Stadion uit 1923. Ditmaal is Hapoel de gastheer. Drie miljoen mensen in Tel Aviv kunnen sinds de opkomst van de nog maar honderd jaar oude stad hun favoriet kiezen. De interesse is beperkt, Israël is een marginaal voetballand. Het stadionnetje van de clubs kan maximaal rs.ooo toe schouwers herbergen. Buiten zit ten de scheuren in het beton, een ijzeren stellage die eruit ziet als noodtrap leidt tot de bovenkant van de tribune. Je vraagt je soms af hoe het mogelijk is dat in het Bloomfield Stadion in de 2te eeuw Europa League-voetbal wordt ge speeld, de Uefa heeft de opstallen goedgekeurd. De directeur van de club wil snel iets doen aan het krakkemikkige onderkomen, een datum voor de renovatie is echter nog niet gepland. Op de plek waar eredivisieclubs in Nederland hun neus voor op zou den halen, wordt in Israël topvoet bal gespeeld. Het is momenteel zelfs een-twee-drie in de competi tie. Hapoel, de kampioen van 2010, leidt na acht duels met zeven tien punten de dans, Maccabi en Bnei Yehuda volgen op drie pun ten achterstand. Zo bruisend als de stad is, zo ma tig is het voetbal en het decor. „Niet zoveel mensen zijn in voet bal geïnteresseerd", weet Albert de Vries (73), tolk bij Hapoel. De Vries kent zijn pappenheimers na een verblijf van 48 jaar in het land. „Rivaliteit? Man, je wii het niet we ten. Laatst sprak ik een hoogopge leide socioloog en die bood ik een vruchtenijsje aan. Wilde hij niet opeten, het ijsje was geel en dat is de kleur van Maccabi. Het is hier erger dan Ajax tegen Feyenoord." Niet alleen sportief ook politiek zijn er uiteraard grote verschillen tussen de clubs. Hapoel geldt als een dub met bestuurders die links in het politieke spectrum te plaat sen zijn. De vereniging komt oor spronkelijk voort uit de vakbond. Bestuurders van concurrenten heb ben weer andere denkbeelden, bij voorbeeld over de Palestijnse kwes tie. Hapoel probeert via maatschap pelijke projecten de dialoog te zoe ken. De Vries: „Sport heeft hier ook niet kunnen leiden tot ver broedering, het niveau is gewoon laag. Fysiek komen de meeste spe lers tekort, Israëliërs zijn vaak erg klein. Dan heb je ook nog het men tale aspect. Daar heb ik geen hoge pet van op." De Vries' schoonzoon is eigenaar van een andere club in de hoogste Israëlische divisie: Hapoel Ironi. Daar speelt ook zijn kleinzoon: Gal Sapir. In juli nog even in beeld om aan de slag te gaan bij Willem II, een deal kwam er uiteindelijk niet. „Hij is hier opgegroeid, ook hem wijzen we op discipline. Ge lukkig gaat dat steeds beter. Zolang de mentaliteit niet verbetert, wordt het niet veel." Trainer Dror Kashtan, bezig aan zijn vierde periode bij Hapoel, houdt ondanks de gebrekkige mid delen de moed erin. Hij heeft de wind er onder, weet De Vries. „Spelers hoeven hier niet met een oorbel aan te komen bijvoorbeeld, ze moeten hun mond houden en luisteren." Of het vanavond helpt... „PSV is favoriet, maar we gaan het ze moeilijk maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29