vertroebelt begroting zeeland 23 tEZERSVOORDEEL 'Hij kon dansen, was lekker losjes in de heupen' Begroting moet op tijd af Spaarpot ogrimoi-ktrSjB 'Borsele en Terneuzen betalen onevenredig voor veiligheid tunnel' )IG OP DONDERDAG 20 OKTOBER f® donderdag 20 oktober 2011 Nu praten over een begroting met een algemene reserve van twaalf miljoen euro, terwijl je al weet dat die door het verlies op het Scheldekwartier bin nenkort wordt gehalveerd, geeft een gevoel van 'schijnveiligheid', vindt de Christenunie. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto uv w-w- ooo/iojecfc.' \onbiedmg ui t ctese odvertentie is olleén geldig tegen inlevering von öëzè bon op de vernoemde dog pstemd voor wederverkopers. Möx. I bon per klont. Prijswijzigingen en drukfouten voórbe- ibieding is geldig in Agrimorkt. Goes. Van Doornestraat 2 - Agnmorkt Vlissingen, g 5 - Agnmarkt Rdosondoot. Streuvets'oon lo - Agrirnorkt Middelburg, Kolverstrqpt i W het bleef bij die vraag. Volgens wet houder van financiën Jacques Da- men hoeft de begroting er nu niet op te worden aangepast en kan de begrotingsbehandeling niet wor den uitgesteld tot na het besluit over het Scheldekwartier. De Vlissingse raad krijgt het hier door wel extra moeilijk. Ze moet nu eerst een begroting vaststellen waarvan ze op voorhand weet dat die niet de hele waarheid vertelt. En een week nadat dat op 3 no vember zal gebeuren, moet de be groting weer worden aangepast. Dat maakt het ook voor burgers moeilijker om een goed beeld te krijgen van hoe hun stad er nu werkelijk voor staat. VLISSINGEN - Natuurlijk heeft het verlies op het Scheldekwartier ge volgen voor de begroting van Vlis- singen. Maar die verandert er niet wezenlijk door, benadrukt wethou der Jacques Damen van financiën. Alle andere plannen gaan door en de bedragen die daarbij horen, blij ven hetzelfde. Bovendien is er geen tijd om de be groting later te behandelen, metkt hij op. Die moet ingestuurd wor den naar de provincie, die erop toeziet of Vlissingen zijn zaakjes op orde heeft. De begroting moet dus op tijd af zijn. Daarom is be handeling op 3 november noodza kelijk. Dat een week later al duide lijk wordt hoeveel geld er uit de spaarpot gehaald moet worden om het verlies van het Schelde kwartier te dekken, is nu eenmaal zo. Dat besluit wordt dan ver werkt in een 'begrotingswijziging'. Daar zijn die begrotingswijzigin gen ook voor: daarmee laat je zien wat er verandert ten opzichte van wat je eigenlijk van plan was. HEINKENSZAND - De gemeenten Borsele en Terneuzen betalen one venredig veel voor de veiligheid van de Westerscheldetunnel. Dat vindt de commissie-Lauret, die de meest gewenste financiële struc tuur van de veiligheidsregio Zee land onderzoekt. De commissie pleit voor een even wichtige verdeelsleutel van de vei- ligheidskosten over alle Zeeuwse gemeenten. Wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele zei dat gisteren tijdens de presentatie van de be groting 2012. De Borsele wethouder vindt het wrang dat, ondanks het advies van de commissie-Lauret, in de nieu we begroting van de Veiligheidsre gio staat dat haar gemeente en de gemeente Terneuzen juist meer moeten betalen voor de tunnelvei ligheid. MEEST CELEZEN 1. Weer grote controle Vlissingen 2. Gemeente aan slag in Mortiere 3. Vrouw krijgt cel voor beroving WEBLOGS Lees ook de weblogs die redacteuren var: de PZC schrijven. Kijk daarvoor op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het stel Soolsma-Minheere houdt wel van een dansje. foto Izaak Verkeste door Yorben Weststrate VLISSINGEN - Anna Soolsma-Min heere (86) weet nog precies wat haar zo aantrok tot haar man, Ko Soolsma (84). „Hij kon zo goed dansen, hij was lekker losjes in de heupen." Zestig jaar geleden traden ze in het huwelijksbootje. Ze hebben el kaar ontmoet in Nieuw- en Sint Joosland, waar Anna toen woon de. „Het was derde Pinksteren en dan was er na het ringrijden altijd groot feest in ons dorp. Daar zag ik hem, op de dansvloer." Het koppel had vier jaar verkering voordat ze trouwden en naar Vlis singen verhuisden. Hij werkte als stellingmaker op De Schelde en zij ging voor de kinderen zorgen. Ko heeft tien jaar in de scheeps bouw gewerkt, voordat hij zijn ei gen autoverhuurbedrijf begon. Soolsma: „We hebben dertig jaar dit bedrijf gehad en het is altijd ge zond geweest. Het was niet alleen ons werk, maar ook onze hobby." Het feest van hun 60-jarig huwe lijk hebben ze afgelopen weekend al gevierd. Mevrouw Soolsma-Min heere: „Het was zo'n mooie dag, ie dereen van de familie was er en we hebben heerlijk gegeten. We za ten in een tentje op de boulevard en alles was perfect geregeld. Ook hadden we natuurlijk geluk met het weer. Er was echt een schitte rend uitzicht." Het echtpaar heeft drie zonen, vier kleinkinderen en één achter kleinkind. Scheldezee vriesverse zolnrrfilet zak a 600 gram van€J9598 Perry met daaromheen woningen vormt de eerste fase van de herontwikkeling van het Scheldekwartier. Op de ach- zien, één van de oude Scheldegebouwen waarvoor een andere bestemming wordt gezocht. foto Ruben Oreel >:v M&,f M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23