221 zeeland Strandexploitatie blijft nog bij SSW Verlies Scheldekwartier Proef gratis bus voor WMO-kaarthouders Binnenkort een jubileum Kantoor van Rijkswaterstaat even ontruimd 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD POLITIEK De begroting 2012 die de raad Vlissingen moet vaststellen, klopt op voorhand al niet door het verlies op het Scheldekwartier. WWW.AUTOTEAM.NL /TXAutoTeam donderdag 20 oktober 2011 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het beheer en onder houd van de Veerse stranden blijft volgend jaar nog in handen van de Stichting Strandexploitatie Wal cheren. Het college van B en W van Veere tekent daarbij aan dat het om één jaar gaat, een overgangsjaar. In die tijd wordt onderzocht wat de meest efficiënte manier van strand- beheer is. Mogelijkheden tot sa menwerking tussen de SSW en de VW Walcheren/Noord-Beveland, samenwerking met andere kustge- meenten en een andere manier van aansturing van de SSW wor den daarbij bekeken. De tarieven voor een huisje op het strand worden in 2012 alleen met inflatiecorrectie verhoogd. Dat geldt ook voor de tarieven voor de strandpaviljoens in de gemeente. Daarnaast wordt voor particuliere slaaphuisjes de invoering van een afvaltoeslag overwogen. Dit vanwe ge de toenemende kosten van het ophalen van het huisvuil. Komend jaar krijgt het strand Noordduine (tussen Domburg en Westkapelle) een eigen strandpost in plaats van een hulppost. Het strand van Neeltje Jans wordt ook een vast onderdeel van het werkge bied. Omdat de gemeente alleen de in schrijving van de SSW ontving, was weging en vergelijking met an deren niet mogelijk. Het gemeente bestuur meent echter dat de gun ning aan de SSW een voortzetting van de huidige werkwijze met zich meebrengt en dat is goed voor de continuïteit. Ander argu ment was dat de Stichting het be heer en onderhoud van de stran den in de periode 2006 tot 2011 naar tevredenheid heeft gedaan. De inschrijving (1.110.780 euro) is ruim 24.000 euro lager dan be groot. Dat kan nu incidenteel ge bruikt worden voor het onderzoek naar het strandbeheer en wordt nog niet gezien als structurele be zuiniging. De gemeente wil vanaf 2014 50.000 euro minder uitgeven aan de strandexplotatie. door Theo Giele MIDDELBURG - Vanaf 12 december heeft Middelburg er een nieuwe vorm van openbaar vervoer bij. Een servicebus gaat een halfuurs- dienst onderhouden die speciaal gericht is op mensen met een WMO-pas. Zij mogen gratis van de bus gebruik maken. De bus is toegankelijk voor mensen met rol- lators en rolstoelen. De buschauf feur biedt de mensen hulp bij het in- en uitstappen. Niet alleen WMO-pashouders, ook andere burgers kunnen met de bus mee, maar zij moeten wel betalen met de OV-chipkaart. De bus rijdt vanaf de Fazantenhof langs alle woonservicezones aan de noordzijde van de stad. In totaal zijn er dertien stopplaat sen waaronder de Markt, het NS-station en de Koestraat, waar overgestapt kan worden op de Connexxionbus naar het zieken huis in Vlissingen. De provincie draait op voor de exploitatiekosten van de bus. De gemeente Middel burg betaalt 15.000 euro voor de aanpassing van de haltes. In tien gevallen gaat het om be staande bushaltes, maar er komen er drie nieuwe bij. Namelijk bij het Gasthuis, het Roggeveenhuis en Ter Veste. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken Vlissingse politici hebben ge leerd hun tanden stevig in een taaie begroting te zet ten. Nu nog doorbijten. Weinig gemeenten hebben het al jaren lang financieel zo lastig als Vlissingen. Dat heeft vooral te maken met het enorme bedrag aan leningen dat de gemeente heeft afgesloten: ruim 200 miljoen euro. Dat bete kent dat elk jaar een fors bedrag aan rente en aflossing betaald moet worden. Volgend jaar is dat pakweg tien miljoen euro. Dat legt zo'n grote druk op de in komsten en uitgaven dat alles wat de gemeente verder moet en wil doen, zeer scherp tegen het licht gehouden moet worden. Niets is nog vanzelfsprekend. Ruimte om nieuwe dingen te gaan doen, is er al helemaal niet. Zo gaat het nu al zeker vijf jaar en de problemen zijn voor een be langrijk deel terug te voeren op het Scheldekwartier: het oude ter rein van scheepswerf De Schelde, midden in de stad, dat omgeto verd moet worden in een moder ne woonwijk, inclusief winkels en publieke voorzieningen. De aankoop van het terrein kostte de gemeente 34 miljoen euro (in clusief 7 miljoen van het Rijk). De kosten zijn inmiddels opgelopen tot 67 miljoen euro. Terwijl het Scheldekwartier tot nu toe nauwe lijks of geen geld heeft opgebracht. En door de crisis in de bouw en de economie zit dat er voorlopig ook niet in. Sterker, de gemeente moet nu al een verlies van twaalf miljoen eu ro accepteren. Althans, dat stellen burgemeester en wethouders voor. De gemeenteraad moet nog beslui ten of het die bittere pil wfl door slikken. Of zij dat wil en kan, zal vandaag al een beetje blijken. Vanavond wordt de 'herijking Scheldekwar tier' voorbesproken in een openba re commissievergadering. Op don- MIDDELBURG - Elet kantoor van de directie Zeeland van Rijkswater staat aan de Poelendaelesingel in Middelburg is gistermiddag korte tijd ontruimd geweest. Bij onderhoudswerkzaamheden was wat gas vrijgekomen waar door rond kwart voor twee het alarm afging. Enkele honderden werknemers van Rijkswaterstaat moesten daarop het gebouw verla ten. De gealarmeerde brandweer stelde een onderzoek in en kon na een half uurtje het sein veilig geven. Vervolgens mochten de medewer kers weer terug naar hun werk plek. door Maurits Sep derdag 10 november vindt het fina le oordeel plaats. Die twaalf miljoen euro slik je na tuurlijk niet zomaar even weg. En het college geeft er bovendien geen glaasje water bij. Integendeel: vrijwel parallel aan de discusie over het verlies op het Schelde kwartier loopt de behandeling van de begroting 2012. Die komt na tuurlijk mooi op nul uit - dat is nu eenmaal verplicht - maar robuust is die niet te noemen. Juist niet vanwege het Schelde kwartier. Dwars door de besprekin gen over de begroting liep in de commissievergadering van dins dagavond de vraag: wat doen we met het Scheldekwartier? Nemen we dat verlies van twaalf miljoen? En wat betekent dat dan? Nou, bijvoorbeeld dat het spaar potje van de gemeente met één klap wordt gehalveerd. Er zal geen dikke twaalf miljoen, maar een kleine zes miljoen overblijven om tegenvallers op te vangen. Dat is nogal een verschil. En dat werpt dus ook een heel ander licht op de begroting voor 2012. Terecht legde de Christenunie daarom dinsdagavond de vraag op tafel: moeten we dat effect niet eerst verwerken in de begroting voordat we over die begroting kun nen discussiëren? Nu praten over twaalf miljoen algemene reserve geeft een gevoel van 'schijnveilig heid', meende Coen van Dalen. Dat een partij die vraag opwerpt, is een voorbeeld van hoe Vlissing se politici de laatste jaren steeds alerter en kritischer zijn geworden over hun financiële huishouding en op het beleid van het college. Het was bovendien maar één van de tientallen vragen die over de be- De restauratie van het Dokje van tergrond is de Machinefabriek te groting werden gesteld. Van alge mene vragen over hoe het gemeen tebestuur tegenvallers probeert in te dammen tot gedetailleerde op merkingen over onderhoud aan ge bouwen en aanpassing van kruis punten. Wellicht saai en ver moeiend voor de gemiddelde toe hoorder, maar van belang voor een raadslid dat de wethouders moet controleren. Vlissingse politici durven hun tan den steviger te zetten in taaie, inge wikkelde en pijnlijke begrotingen. Het wordt wel tijd dat ze nu ook gaan doorbijten. Want hoe terecht de vraag van de Christenunie over de gevolgen van het Scheldekwar tier voor de begroting ook was, officieel Opel Dealer l—itvoel je vr i j Onderdeel van de Automations Groep Goes Vlissingen Wir leben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22