Zeeland PZC Vlissingen blijft controles uitvoeren En ineens was er shampoo Middelburg wordt een 'Winterstaed' Kassies WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 INTERVENTIETEAM Vierde gezamenlijke actie overheidsdienst sinds 2010 Resultaten vierde grootschalige controle almanak Donderdag 20 oktober 2011 Verlies Scheldekwartier vertroebelt begroting Reisgids Good en Green is 'groen' 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele vlissingen - De grootschalige con trole die afgelopen dinsdag rond het Weyevlietpïein in Vlissingen werd gehouden, zal zeker niet de laatste zijn in de stad. Dinsdag schreef de politie 43 be keuringen uit, hield twee perso nen aan en legde de Belasting dienst beslag op vijftig auto's we gens openstaande belastingschul den. Sinds september vorig jaar werkt een groot aantal overheidsdien sten in Vlissingen samen in een zo geheten interventieteam. De eer ste drie grootschalige controles wa ren vooral gericht op het Midden gebied en de Scheldestraat. De controle van dinsdag was de eerste buiten dit gebied. Overal waar een groot parkeerterrein voorhanden is en er genoeg ver keer langskomt, kunnen deze ac ties worden gehouden. In de buurt van het Weyevliet pïein werden dinsdagmiddag- en avond het kenteken van 7500 voer tuigen gescand. Als er aanleiding voor was, werden de auto's door motorrijders van politie en mare chaussee naar het Weyevlietpïein geleid voor controle. In totaal wer den er 250 voertuigen daadwerke lijke gecontroleerd. De resultaten van de controle werden gisteren bekend gemaakt. Doel van de con troles is de veiligheid in heel de stad vergroten, aldus de gemeente Vlissingen. Op 50 auto's werd beslag gelegd wegens in totaal 290.000 euro aan belas tingschulden; in 10 gevallen was de schuld zo hoog dat auto is weggesleept; Wegens drugsbezit werden 2 personen aangehouden; Wegens technische gebreken werden 2 auto's en 2 bromfietsen van de weg gehaald; Bij 10 auto's onderzoek op verdenking onterecht buitenlands kenteken; De Arbeidsinspectie neemt 3 zaken in onderzoek op grond van de Wet Ar beid Vreemdelingen; Sociale Dienst en UWV zetten 18 onderzoeken in naar mogelijk onterecht verstrekte uitkeringen. door Yorben Weststrate vlissingen - Thomas (9) heeft net shampoo gemaakt. „We moesten water, zeep, zout en kleurstoffen mengen, toen kwam er ineens shampoo uit. Het was echt heel erg leuk om te doen. Ongeveer zestig kinderen maakten gistermiddag kennis met de won deren van chemie. In de biblio theek in Vlissingen leerde een team van fosforproducent Thermp- hos de kinderen om verschillende chemische producten te maken zo als shampoo, gel en slijm. Emiel Duit is werkzaam bij Therm- phos en vertelde de kinderen over zijn baan. „We hebben ze eerst uit gelegd wat chemie is. Daarna mochten ze zelf de producten ma ken." Het is de eerste keer dat zo'n middag werd gehouden, maar daar om niet minder succesvol. „We hoopten op genoeg kinderen; die zijn gelukkig gekomen. We heb ben in plaats van één toch maar twee sessies gehouden met onge veer dertig kinderen per keer. Ik hoop dat ze allemaal een leerzame en plezierige middag hebben ge had." Wat Thomas het leukst aan de middag vond, was het maken van het slijm. „Daar kan ik straks mijn broertje mee foppen." Tip? redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het centrum van Middelburg wordt gedurende de maand december omgetoverd tot een winterstsd in Scandinavische sfeer. De gemeente wil daarvoor een eenmalige bijdrage geven van 10.000 euro. Het plan voor het grote winterse evenement 'Winterstaed', waar de jaarlijkse ijsbaan op de Markt on derdeel van gaat uitmaken, komt uit de koker van Vita Events en de Vereniging van Ondernemers Mid delburg. De gemeente verbindt aan haar bijdrage overigens wel de voorwaarde dat de VOM een spon sorbedrag van 15.000 euro voor haar rekening neemt. De Lange Viele wordt straks een Zweedse straat. De Burg-promena de krijgt een Finse sfeer, de Lange Delft wordt Noors aangekleed en de Markt krijgt een Fins karakter. Op het programma staan onder meer Sinterklaasactiviteiten. De Sint zal op 4 december de ijsbaan op de Markt officieel openen. Ver der zijn er een Scandinavische Kerstmarkt, rondritten met een ar renslee met rendieren, een mobie le sauna, vuurspuwers op stelten, een Scandinavisch songfestival en een sprookjesweekeinde. Een kerstman, met de traditionele mandarijntjes, maakt ook een rondgang per bakfiets, vergezeld door elfjes en een accordeonist. Dat stel uit Middelburg vindt het heerlijk om in de provincie te wonen, maar zo af en toe groeit het verlan gen naar wat echte cultuur. Dan rei zen ze af naar de Randstad voor een bezoek aan een fraaie tentoonstel ling, of om naar een mooie muziek te luisteren. Deze keer waren ze in het Concertge bouw in Amsterdam. Voor het stel zat een moeder met haar zoontje, dat duidelijk uit Amsterdam kwam. Het jongetje zat zich stierlijk te ver velen; hij vroeg regelmatig aan zijn moeder wanneer ze nou eens naar huis zouden gaan. De moeder wist hem iedere keer met heel veel geduld tot zwijgen te brengen. Op een gege ven moment had hij ineens in de ga ten wat men op het podium aan het doen was. Wijzend op de strijkers in het orkest, vroeg hij: „Als die mensen hun kassies doorgezaagd hebben, is het dan eindelijk afgelopen?" Kinderen maken in de bibliotheek van Vlissingen kennis met de wondere wereld van chemie foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21