Weg sneller vrij na ongeluk PZC 6 en 7 10 en 11 26 en 27 De Neger heeft nog steeds een leger Zeeland ook concentratiegebied voor vestiging van Rijksdiensten Politie doet inval bij Satudarah Eretitel zonder duidelijke criteria Volgens de wet moeten orgaandonaties anoniem Erwin Koeman wil zichzelf blijven WOENSDAG 19 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 250 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN gsssssEsss^sssg^agasOTessaKSG®®» iwiinua—aw ZEELAND Direct bergen verongelukte voertuigen moet files op belangrijke provinciewegen voorkomen door Marcel Modde MIDDELBURG - De belangrijkste pro vinciale wegen in Zeeland worden sneller vrij gemaakt na een onge luk. Dat moet filevorming zo veel mogelijk voorkomen. De provincie heeft; directe afspra ken gemaakt met wegbeheerders, verzekeraars, politie en bergers öm verongelukte voertuigen zo snel mogelijk weg te halen. Bij een mel ding wordt voortaan direct ook een bergingsbedrijf ingeschakeld. In de oude situatie ging veel tijd verloren omdat de politie eerst nog ter plaatse moest uitzoeken bij wie de betrokkenen waren ver zekerd en met welke bergers die verzekering een contract hadden. Dat hoeft bij de inzet van het zoge heten incident managementsys teem (IM) niet meer, legt Martijn Hoosemans van de afdeling Be heer en Onderhoud van de provin cie uit. „De alarmcentrale zet bij een mel ding het IM in gang, waardoor alle diensten gelijk worden opgeroe pen. Daar zit standaard ook een berger bij." De tijdwinst met deze werkwijze is zeker een half uur, al dus Hoosemans. De methodiek wordt op de snelwe gen al langer toegepast door Rijks Z! TERNEUZEN - Onder het motto 'De Neger heeft nog steeds een leger' liepen tachtig sympathisan ten van Porgy Bess gisteravond in Terneuzen in een muzikale protestmars van de jazzclub in de Noordstraat naar het stadhuis. De door Frank Koulen (alias 'de Neger', overleden in 1985) opge richte club heeft het moeilijk. Alleen met een structurele subsidie van 70.000 euro denkt het bestuur van Porgy de club voor sluiting te behoe den. Het college van B en W denkt dat 40.000 eu ro (verdeeld over provincie en gemeente) vol doende is. De meeste raadsfracties willen Porgy MIDDELBURG - De provincie Zee land is aangewezen als concentra tiegebied voor het vestigen van Rijksdiensten. Commissaris van de koningin Karla Peijs zei dat gis teren op een persconferentie over het dreigende vertrek van Rijks diensten uit Zeeland. Onlangs werd bekend dat het Rijk twaalf steden, geen in Zeeland, heeft aan gewezen waar organisaties als de Belastingdienst en Rijkswaterstaat worden geconcentreerd. Peijs: „Nu Zeeland aangewezen is als concen- waterstaat. Zeeland is de zesde pro vincie die de hulpverlening daarop laat aansluiten. Het systeem is 1 oktober in ge bruik genomen op de N62 (Trac- taatweg en Sloeweg), de N254 (langs Vlissingen-Oost), de A256 en de N256 van Goes naar Zierik- zee. ZUNDERT - De politie Midden- en West-Brabant heeft gisteravond om 20.00 uur een grootscheepse inval gedaan in het clubhuis van Satudarah aan de Bredaseweg in Zundert. Tien leden van de motor club zijn aangehouden. Dat maak te het Openbaar Ministerie be kend. De arrestaties hebben te ma ken met ernstige bedreigingen in de horeca in Breda en met een ge weldsincident eind augustus in de gemeente Zundert. Ook in onder meer Bergen op Zoom en Halste ren zijn motorleden gearresteerd. helpen, zo bleek tijdens een commissievergade ring. Wethouder Jaap Bos gaat weer in overleg met Porgy Bess en de provincie, foto Peter Nicolai j zie ook www.pzc.nl/video zie: meliesteglas.nl Showroom: ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur. j Geen codicil, dan ook geen donororgaan reageer op www.pzc.nl m reacties: 236 Pestboete werkt beter dan gele kaart 68% tratiegebied is het niet meer nodig dat Rijksdiensten verplaatst wor den naar een van die twaalf ste den." Burgemeester Koos Schou- wenaar (Middelburg) zei dat hij er op rekent dat de alarmcentrale van de nieuw te vormen politieregio West-Brabant/Zeeland in Zeeland komt en een deel van het diensten centrum voor de nationale politie. ALm pagina 2 en 3: hoop op diensten- V/ centrum; commentaar zie ook www.pzc.nl/video Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1