buitenland 19 Kritiek groeit na noodsituatie Moeite met traplopen? Invallen bij i reltrappers protestmars in Rome I SS h 12.500 euro in tram Tegoeden Mubarak OVERSTROMINGEN Premier gelooft dat Bangkok droog blijft va 2395 Bon voor GRM^ brochure! ROME - De Italiaanse politie heeft de jacht ingezet op de anarchisten die zaterdag de orde verstoorden tijdens een protestmars van de Oc- cupy-beweging in Rome. Ondermi nister van Binnenlandse Zaken Alf redo Mantovano zei gisteren dat de politie huiszoekingen verricht en een aantal extreem-linkse ver dachten in het vizier heeft. Mantovano liet geen details los omdat het onderzoek nog in volle gang was. Hij verwierp aantijgin gen dat de politie in Rome zater dag niet krachtig genoeg optrad te gen de honderden relschoppers. Die sloegen met knuppels en voor hamers geldautomaten en etalage ruiten stuk, staken politiewagens en personenauto's in brand en gooiden met straatstenen. De poli tie antwoordde met traangas, wa terkanonnen en de wapenstok. Italiaanse media berichten dat de politie in onder meer Florence, Pa lermo en Ancona invallen heeft ge daan in woningen en jeugdcentra die gelden als broedplaatsen van links-extremisten. Zes mensen zijn opgepakt. Het dagblad La Re- pubblica voert een anonieme rel schopper op die stelt dat enkele anarchisten een jaar lang in Grie kenland trainingen in stadsguerril- la hebben gevolgd. Volgens onderminister van Cul tuur Francesco Giro staan de rel len van zaterdag gelijk aan 'stads- terrorisme' en is 'de toepassing van antiterreurwetgeving' vereist. dullah al-Senoussi worden be recht. Hij zei dat Groot-Brittannië landen in Afrika heeft herinnerd aan 'hun verantwoordelijkheid' om het drietal uit te leveren aan Li bië of het Internationale Strafhof Sirte is nu de laatste stad waar aan hangers van de verdreven dictator Muammar Kaddafi nog in een aan tal wijken verzet bieden tegen de revolutionaire strijdkrachten. DÜSSELDORF Een verstrooide passagier heeft een tas met 12.500 euro aan con tant geld laten liggen in een tram in de Duitse stad Düsseldorf. Won derlijk genoeg had geen enkele an dere passagier de tas meegenomen, tot een medewerker van het tram bedrijf de tas vond. Die gaf hem te rug aan de passagier, die tot tranen was geroerd. CAIRO Twee zonen van de verdreven pre sident Hosni Mubarak zouden om gerekend 250 miljoen euro hebben staan op Zwitserse bankrekenin gen, aldus onderminister Assem al-Gohari van Justitie gisteren. Het grootste deel was van Mubaraks oudste zoon Alaa. Broer Gamal, Mu baraks opvolger, bezat de rest. dinsdag 18 oktober 2011 Thailand hoopt dat het erg ste achter de rug is. In Bang kok worden hulpgoederen ingezameld en verzonden, maar er klinkt ook kritiek op de overheid. door onze correspondent Remko Tanis Alles wat drijft staat op de stoep van het vlieg veld: spaanplaten met rubber binnenbanden, piepschuim vlotten, surfplanken en zelfgemaakte reddingsvesten van lege plastic flessen. Binnen zit ten rijen van vrijwilligers van voor tot achter op de grond in het hon derden meters lange gebouw. Een onophoudelijke stroom plastic zak ken gaat van hand tot hand. Steeds gaat er iets in. Een zakje rijst, sardientjes in blik, een toilet- rol. Aan het einde van de rij ver dwijnen de zakken in een vracht wagen. Telkens als er een gevuld wegrijdt, vult gejuich en applaus het gebouw. Don Mueang, het oude vliegveld van Bangkok, is het epicentrum van de hulpverlening voor de mil joenen Thai die kampen met de ergste overstromingen in vijftig jaar. Het is ook het commandocen trum van de autoriteiten, die hier het gevecht tegen het water leiden. Gisteren zei premier Yingluck dat ze 'gelooft dat Bangkok droog blijft'. In de ondergelopen gebie den zou het waterpeil de komen de dagen moeten gaan zakken. Nu het ergste voorbij is, klinkt steeds meer kritiek op de autoritei ten. De communicatie was verwar rend. Terwijl de ene minister zei dat Bangkok droog zou blijven, zaaide de ander paniek door te roe pen dat inwoners in het noorden van de hoofdstad direct moesten evacueren. Daarnaast werd er traag gereageerd toen de situatie in het noorden escaleerde. Daardoor kon de toestand rond Bangkok de afgelopen dagen ook kritiek wor den. „De spanning in de hoofd stad is onnodig opgelopen door de onkunde van de overheid", mop pert Chavalit Van, die even uitrust met een bord gefrituurde kip. „Neem de vicepremier, die de bui tenlandse directeur van een onder gelopen fabriek huilend om de schouders valt. Hoe kan zo'n over heid functioneren?" Een andere man moppert dat waarschuwingen uit het verleden zijn genegeerd. „Elke nieuwe rege ring gaat door met het bouwen van industrieterreinen en winkel centra op plekken die vrij moeten blijven voor het water. Nu neemt het water wraak." Pornpim Apisak staat met een me gafoon onder zijn arm en een gsm aan zijn oor naast een berg pakket ten die elk zijn gevuld met een tan denborstel,een pakje drinken en zeep. Hij belt een vrachtwagen chauffeur dat die de pakketten op kan komen halen. „De chaos is nu minder", zegt hij. „We zijn ruim een week bezig. Pas nu begint het echt goed te lopen." Dan arriveert de wagen. Hij roept met zijn mega foon om hulp en binnen een hal ve minuut staat er een keten van padvinders en vrijwilligers om de pakketten in te laden. Een verdieping hoger zit het com mandocentrum. Dagelijks komen er telefonisch zestigduizend ver zoeken om hulp binnen. Zolang dat niet minder wordt, zullen de vrijwilligers in de aankomsthal pakketten blijven vullen. U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een traplilt in huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. U neemt een zit, laat u comfortabel naar boven brengen en stapt veilig uit. Het is dus geen enkel probleem meer dat uw slaapkamer ol badkamer zich op de eerste verdieping bevindt. Dankzij de trapliften van Molenaar is verhuizen niet nodig. Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. Elders 3599,- Adviesprijs 3399,- Buitenbocht Binnenbocht Gratis brochure? Bel 0341 - 27'40 40 of kijk.op www.molenaarwelzijn.i Rechte trap. Ontdek de grootste collectie trapliften, comfortbedden, scootmobielen, elektrische fietsen, en sta-op stoelen! oor VERHUUR H mm- Heeft u ondersteuning nodig? Laat u comfortabel naar boven brengen en stap veilig uit. Eenvoudige bediening. Moeite met ver lopen? Geniet met volle teugen en ga zelf op pad. Maximale stabiliteit, ver bereik. Moeite met slapen? Kies voor een slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op Zo eenvoudig is het. of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften Bedden Rollators Scootmobielen Naam: Adres: Postcode-. Telefoon: "Vraag naar de voorwaarden. Niel geldig i.c.m. andere aclies. Gratis demonstratie thuis? Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Emdhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Bel direct: 0341 - 27 40 40 E-mail: M1pzc_wk42 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9