2 LaArywt m^bewi Luchtje FiuictioKeei MiMtfuu/zs dinsdag 18 oktober 2011 Rubberen regenlaarzen in zwart, groen of blauw. Meer smaken waren er tot een paar jaar geleden niet. Vandaag de dag is er een ware rage aan de gang. Van een regenlaars met luipaardprint of een Delfts blauw motief tot een laars met veters, gespen of een hak. Laat die regen maar komen! Het regent vaak en hard in Nederland en het lijkt alsofwe elk jaar meer hemelwater zien vallen. We kunnen erover klagen, maar we kunnen het straatbeeld op regenachtige dagen ook opvrolijken met een paar hippe regenlaar zen. Wat te denken van een rubberen laars met slangenprint, ruitjes of een sleehak? Webshops op internet bieden ze al langer aan, maar sinds dit najaar duiken ze ook in schoenenwinkels op. Dat komt omdat ze dit najaar helemaal 'in' zijn. Designers hebben een of meerdere exemplaren in hun collectie opgenomen en beroemdheden als Angelina Jolie en Kate Moss zijn er ook mee gespot. Je kunt een leuk paar aanschaffen voor nog geen twintig euro, maar ze zijn ook te koop voor bijna driehondervijf- tig euro. De echt bonte exemplaren vind je in webshops op internet. Aan de 'fragrance boots' van de Italiaanse designer Fabio Rusconi is zo op het oog weinig bijzonders te zien. De rubberen laarzen zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren en voor zien van een leren zooltje. Toch zijn de laarzen wel degelijk bijzonder. Ze ruiken namelijk niet naar rubber, maar hebben allemaal een eigen unieke geur, zoals bruine exemplaren met de geur van cacao. Wendy de Jong Wie denkt dat de huidige trend alleen gericht- is op vrouwen, heeft het mis. Er zijn namelijk ook hippe laarzen voor hem. Die zijn lang niet zo gedurfd als de opzichtige damesmodellen, maar de rubberen laars van twintig jaar gele den, is ook daar ver te zoeken. Toch zijn ook moderne regenlaarzen nog altijd in de eerste plaats gemaakt om natte voeten te voorkomen. Je kunt nu alleen tegelijkertijd ook trendy voor de dag komen. Ook de huidige regenlaarzen worden gemaakt van rubber of van andere waterdichte materialen als pvc. Voordeel van rubber is dat het honderd procent waterdicht is. Bovendien zijn laarzen makkelijk aan en uit te trekken. Een groot nadeel van rubber is echter dat het niet ventileert. Met warm weer kun je last krijgen van zweetvoeten en veel warmte bieden rubberen laarzen op koude dagen ook niet. Daarom zijn de meeste laarzen voorzien van een speciale voering van katoen, bont of fleece. Daarnaast zijn er ook sokken verkrijgbaar die speciaal gemaakt zijn voor in rubberen laarzen. Droge voeten houden is één ding. Als je echt niet met een nat pak op je werk aan wilt komen, dan is een hippe regenjas ook een 'musthave'. Regenjassen heb je net als rub beren laarzen tegenwoordig ook in allerlei felle kleuren en met leuke prints. Je kunt je jas zelfs met je laarzen combineren door voor dezelfde kleuren of print te kiezen. Een goede regenjas heeft dezelfde eigenschap pen nodig als een regenlaars. Het materiaal waar de jas van gemaakt is, moet waterdicht zijn en 'ademen'. De meeste bontgekleurde regenjassen zijn gemaakt van gecoate nylon of speciaal bewerkt katoen en hebben een katoenen voering. Ook voor een hippe regen jas geldt datje in webwinkels op internet de meeste keuze hebt. Met rubberen laarzen, een hippe regenjas en misschien zelfs een bijpas sende regenbroek ben je niet alleen beschermd tegen het barre weer in Nederland, je loopt er ook nog eens trendy bij. Hippe regenlaarzen om de herfst op te vrolijken foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58