zeeland 121 bij Renesse Huiswerklas voor kind met autisme beico GERRY WEBER MODEFLITSEN bredere opzet Wereldwijnen Ruilwinkel Goes verwelkomt de 5000ste klant DONDERDAG 20 OKTOBER Protestmars voor behoud van Porgy Bess Twee bedrijven in watersport werken samen Tips? m dinsdag 18 oktober 2011 BB mas mmm trots op het gebied." De Haven van Renesse blijft volgens Van Vliet wel een 'echt strandpavil joen', met de bijbehorende infor mele sfeer. Wel wat ruimer opge zet, met voldoende plek om lekker te zitten, maar geen geen strandres- taurant. „Nee, een restaurant hoort binnendijks en een pavil joen buitendijks." Het nieuwe paviljoen krijgt naast de gewone binnenruimte ook een ruime serre, waar vroeg en laat in het seizoen gezeten kan worden. Op strandhoogte, komt een lange bank. „We noemen het een schuil- bank", zegt Van Vliet. Een plek om te schuilen, uit te rusten of ge woon even te zitten. Het is de be doeling dat de Haven van Renesse straks het hele jaar rond zeven da gen per week open is. Van Vliet hoopt direct na de jaarwisseling te kunnen beginnen met de sloop om nog voor de seizoenstart de Haven van Renesse te openen. zierikzee - De wereldwinkel in Zierikzee heeft oktober uitgeroe pen als actiemaand voor fairtrade wijnen. De wereldwinkel verkoopt steeds meer soorten wijn, van Cabernet Sauvignon tot dessertwijn. Veel wijnen zijn niet alleen fairtrade (geproduceerd door boeren die oog hebben voor leefomstandighe den van de arbeiders) maar ook biologisch. tholen - Huiswerk maken, dat kan voor kinderen met autisme nog een hele klus zijn. Daarom hebben Jan en Jennifer Horns in Bergen op Zoom een huiswerk klas voor deze doelgroep opgezet. Het is de eerste in Nederland. Ook Zeeuwse kinderen, bijvoorbeeld uit Tholen of Sint Philipsland, kun nen er terecht. Het echtpaar heeft: zijn sporen in het onderwijs verdiend. Zij gaf les op een basisschool, hij doceerde Engels op het Roncalli, een middel bare school in Bergen op Zoom. „Daar werd ik op een bepaald mo ment aangesteld als vertrouwens persoon", vertelt Homs. „Ik schrok van wat er allemaal voorbij kwam. Zwangerschappen, borderline, psy choses, dat soort dingen. Om deze kinderen nog beter te kunnen hel pen, heb ik een cursus counseling gevolgd. Mijn scriptie ging over au tisme." Het begeleiden van kinderen be- Vlcl JL.\J guv-U Jul I iomo 2008 besloot een eigen bureau op te richten: Schoolcoach.nu. Daar mee helpen hij en zijn vrouw ove rigens ook niet-autistische kinde ren, bijvoorbeeld met trainingen voor de Cito-toets of het omgaan met studiestress. Toch vormen goes - De ruilwinkel in Goes blijft maar groeien. Gisteren werd de vijfduizendste klant ingeschreven. „Ik vind het fantastisch dat we zo hard groeien, maar het zegt ook iets over de armoede in Goes en omstreken", stelt coördinator Nel Bouterse. De winkel bestaat sinds eind 2006 en zit sinds 2008 aan de de Couwervestraat in Goes-West. Daar werd de winkel dit voorjaar getroffen door brand, maar inmid dels loopt alles weer op rolletjes. Wie spullen of diensten aanbiedt, krijgt punten waarmee hij zelf weer andere dingen kan 'kopen'. Geld komt er niet aan te pas. De winkel is op werkdagen open van 13.00 tot 17.00 uur. VAN 10.00 TOT 17.00 UUR KRUGT U EEN PREVIEW VAN DE NIEUWSTE MODE VAN GERRY WEBER. Wij hebben de najaarscoiledie 2011 van Gerry Weber weer in huis! En dat willen wij graag aan u laten zien. Daarom nodigen wij u speciaal uit voor de Gerry Weber Modeflitsen! Professionele mannequins showen u de nieuwste collectie. LANGE VORSTSTRAAT 76 4461 JR GOES scholieren met autisme de belang rijkste doelgroep. Gaandeweg kwam Homs erachter dat zij veelal worstelen met hun huiswerk. „Ze hebben daar hulp bij nodig, maar de ouders kunnen die niet altijd bieden, omdat ze al op hun laatste benen lopen." Na een noodkreet van een moeder informeerde Homs her en der of er iets van huiswerkbegeleiding voor kinderen met autisme be stond. Tot zijn verbazing bleek dat er niet te zijn. 'Dan ga ik het zelf doen', dacht hij. In een rustige, prikkelvrije ruimte aan de Burge meester van Hasseltstraat ontvan gen Homs en zijn echtgenote sinds kort kinderen die in alle rust hun huiswerk komen maken. Het doel is tweeledig. In de eerste plaats wordt de ouders wat zorg uit handen genomen. Verder kun nen ook de schoolresultaten van de leerlingen flink verbeteren. Homs probeert de kinderen ook -v-.-«vfe kij fo Kronflfin op het gebied van organiseren en plannen. „Het zijn vaak hele slim me kinderen, maar ze krijgen het organisatorisch niet voor elkaar. Als ze daar een beetje mee gehol pen worden, gaat het vaak stukken beter op school." terneuzen - Vrijwilligers van jazz club Porgy 8c Bess in Terneuzen lo pen vanavond in een protestmars vanuit de Noordstraat naar het stadhuis. Daar vergadert de raad over het subsidieverzoek van 70.000 euro voor behoud van Porgy 8c Bess. B en W willen niet verder gaan dan 20.000 euro. Volgens het podium- bestuur is dat onvoldoende om de zaak draaiende te kunnen houden. Onder het mom van 'De neger heeft nog steeds een leger' (een verwijzing naar Porgy-stichter Frank 'De Neger' Koulen) gaan de vrijwilligers onder begeleiding van de NO Longfield Jazz Crackers zo veel mogelijk bombarie maken. BRUINISSE - Bal Watersport en CCA Yachtdeaners uit Bruinisse hebben besloten in het vervolg nauw samen te werken. Directe aanleiding is de opening van een nieuwe loods aan de Industrieweg in Bruinisse. Bal Watersport heeft jarenlang er varing met stalling van boten voor de winter en het bedrijf voert ook noodzakelijke werkzaamheden uit zoals schilder- timmer- en renova tiewerk. CCA Yachtdeaners is een botenreinigingsbedrijf, gespeciali seerd in behandeling van osmose. Door beide bedrijven nu te bunde len in de nieuwe loods, krijgen de klanten een compleet pakket aan geboden. De ondernemersrubriek 'Onderne mersplein' verschijnt wekelijks in UC flGCJ. ril UCit-C JLUUllCX J.Ö plctdLÖ voor klein en groot nieuws van Schouwen-Duivelandse onderne mers. Bent u een nieuwe zaak be gonnen, is uw bedrijf uitgebreid of start u bijvoorbeeld een webwin- .kel? Laat het ons weten: schou- wen-duiveland@pzc.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema Jan Homs uit Bergen op Zoom begeleidt autistische leerlingen bij het ma ken van hun huiswerk. foto Robert van den Berge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53