Nieuw strandpaviljoen land Vlissingen moet meer vet op botten krijgen 20 Expositie in schuur Staatsbosbeheer Rotary geeft 8000 euro aan Leergeld Buckle Up speelt in MFC Dorpstienden Brassband op podium met toneelvereniging RECREATIE Huidig Blasa Bloesa wordt vervangen door groter pand met ^STURM WEGEN BELASTING VRIJ Nissan Acenta Airco dinsdag 18 oktober 2011 WESTENSCHOUWEN De zeven leden van de schilders- dub Sirjansland exposeren in de excursieschuur van Staatsbosbe heer in Westenschouwen. Alle schilderijen hebben als thema 'na tuur'. De excursieschuur aan de Kraaijensteinweg is tijdens de va kantie open van 13.15 tot 16.30 uur. Buiten de vakantie is de ruimte al leen in het weekend open tussen 13.15 en 16.30 uur. ZIERIKZEE De Stichting Leergeld Oosterschel- deregio heeft 8000 euro gekregen van de Rotaryclubs Schouwen-Dui- veland en Zierikzee. De clubs haal den een bedrag van 16.000 euro op tijdens het Menevenement dat be gin juni werd gehouden. De helft van dat bedrag is voor Leergeld. De andere helft is voor de stichting Sa- wasdee, die zich bekommert om kansarme kinderen in Cambodja. OUDDORP De band Buckle Up staat op zater dag 22 oktober op het podium van multifunctioneel centrum Dorps- tienden in Ouddorp. De Flakkeese coverband is een oude bekende op het muziekpo- dium in Ouddorp en speelt num mers van bekende artiesten zoals Anouk, Queen of U2. Het concert van Buckle Up begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. COLIJNSPLAAT Brassband Wilhelmina en de To neelvereniging houden op vrijdag 21 en zaterdag 22 oktober twee cul turele avonden in dorpshuis de Brug in Colijnsplaat. Kaarten kosten 5 euro én zijn ver krijgbaar bij Ver8cSier in de Voorst raat in Colijnsplaat. Meer informa tie over Wilhelmina is te vinden op de website van de brassband: www.demuzieknote.nl. VLISSINGEN - Voor alle plannen en plichten is genoeg geld en alle risi co's kunnen gedekt worden als het moet. Maar Vlissingen heeft meer 'vet op de botten nodig', zoals wet houder van financiën Jacques Da- men het uitdrukt. En dus moet de algemene reserve - zeg maar het spaarpotje - drin gend omhoog. Zelf sparen kan Vlis singen niet, zegt hij. „Want sparen van nul is lastig." En geld houdt de gemeente niet over. Tenzij sommi ge uitgaven niet worden gedaan. „Wat we niet besteden, gaat met een naar de algemene reserve", kondigt hij aan. Daarin zit nu 12,5 miljoen euro en de komende jaren groeit dat naar 12,9 miljoen. Da- men wil naar de vijftien miljoen. Dat is 'de benodigde algemene re serve voor het afdekken van risi co's', meldt hij in de begroting door Melita Lanting RENESSE - Strandpaviljoen Blasa Bloesa in Renesse wordt volledig vernieuwd. Gelijktijdig krijgt het paviljoen op het strand bij de Jan van Renesseweg een nieuwe naam, het paviljoen gaat 'Haven van Renesse' heten. Het huidige paviljoen gaat hele maal tegen de vlakte. Daarvoor in de plaats komt een nieuw en gro ter paviljoen, op nagenoeg dezelf de plek maar wel iets verder uit de duinvoet om weer aan alle eisen te voldoen. Het is de bedoeling om in De Haven van Renesse een klein museum te vestigen. „Om het verhaal van het gebied te ver tellen", zegt eigenaar Leo van Vliet. Hij denkt dan aan lang ver vlogen geschiedenis, over de tijd dat de mammoet hier nog rond liep. Maar hij wil de gasten ook na drukkelijk wijzen op de huidige waarde van het strand, de zee en de dieren die daarin leven. „Wij zetten boven drie zware kijkers neer. Daarmee kunnen mensen gratis uitkijken over de zee, naar de zeehonden die liggen te rusten op de zandplaat en naar de boten die op de rede van Rotterdam lig gen te wachten." En daar hoort ook voorlichting bij want volgens Van Vliet is het belangrijk dat men sen weten dat het strand veel meer te bieden heeft dan alleen een plek om te zonnen. „Ik ben voor 2012. „We streven naar die grotere buffer om tegenvallers be ter te kunnen opvangen. Maar de risico's die je loopt, komen nooit allemaal tegelijk. De provincie eist dat we tien procent van het geld dat we van het Rijk krijgen in de algemene reserve hebben zitten. Van het Rijk krijgen we 49 mil joen. Onze reserve moet dus ten minste 4,9 miljoen euro zijn. Nou, daar zitten we met 12,5 miljoen ruim boven." Die marge zal wel kleiner worden, en de opdracht om de buffer te vergroten dus groter. Omdat de waarde van het project Schelde- kwartier met twaalf miljoen euro wordt verlaagd, moet de gemeente dat geld ergens vandaan halen. Da- men: „Dat moet deels komen uit de algemene reserve. Hoeveel, dat bepaalt de raad." telfort.nl Werkt in je voordeel j SS™ Het huidige paviljoen wordt gesloopt om plaats te maken voor een nieuw gebouw. Middelburg: Noordweg467,4333 KE, Tel0118-612042 Goes: Amundsenweg39,4462 GP, Tel. 0113-602000 Gegarandeerd tot 1 januari 2014 Ai rco Metallic lak Mistlampen Zij- airbags Centrale porti ervergrene Radio CD speler met MP3 Achterbank in delen neerktapbaar Elektrische raam bediening voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52