Zeeland PZCIt Kosten hulpmiddelen lopen snel op SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 VERGRIJZING Ruim 160.000 euro extra in eerste helft van dit jaar 22 en 23 Weer is cadeautje voor schippers op Crevelingenmeer almanak Dorpsraad blikt terug op eerste halfjaar Openbare presentatie gemeentebegroting De Pul draait voor complex Bruse Boys Dierenverhalen De naam van een paddenstoel spreekt vaak al boekdelen Dinsdag 18 oktober 2011 Bezuiniging leidt tot sluipend slopen van landschap Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De gemeente heeft tot en met juni 163.000 euro meer aan rollators en scootmobielen uitgege ven dan begroot. Door de vergrij zing wordt dat de komende jaren alleen maar meer, zegt wethouder Gilles Houtekamer. Hoewel in de financiële tussenba lans van de gemeente alleen over 'rolstoelen' wordt gesproken, bena drukt Houtekamer dat het hier om het hele scala van hulpmidde len gaat: „Scootmobielen, traplif- ten en rollators. Door de demogra fische ontwikkeling doen steeds meer mensen een beroep op deze wmo-regeling. Bovendien legt de rijksoverheid steeds meer taken op het bordje van de gemeente. Ik heb het al vaker gezegd. Deze wet heeft een open einde en ik heb daar zorgen over." De laatste tussentijdse verhoging van het budget voor hulpmidde len was in 2009. Ook toen moest er 160.000 euro bij. Het totaalbud get zou nu 780.000 euro bedragen. Het CDA stelde vorig jaar vragen over het gebruik van scootmobie len. De partij had van medewer kers in de gezondheidscentra ge hoord dat na het overlijden van de gebruikers veel scootmobielen in kelders staan te verstoffen. Er ble ken toen tot en met maart 276 scootmobielen en 39 elektrische rolstoelen te zijn verstrekt. De gemeente Vlissingen gaat zelfs zover dat ze aan gebruikers vraagt de scootmobielen voor de duur van de winter in te leveren, omdat ze dan toch niet worden gebruikt. Door ze te stallen bij de dealer spaart Vlissingen 90 euro huur per scooter uit en kan de gebruiker de eigen bijdrage in zijn zak houden. „Het zal hier wel loslopen met on gebruikt materiaal", zegt Houteka mer. „Van de 163.000 euro voor dit jaar weet ik dat het voor de helft om nieuw en voor de andere helft om hergebruik gaat. Mijn collega's van de andere Oosterscheldege- meenten en ik zien hier ook op toe. Bovendien hebben we van on ze leverancier hierover geen signa len ontvangen." De extra 160.000 euro van 2009 kan Houtekamer niet verklaren. „Mogelijk hebben we in 2008 te weinig begroot." Of de gemeente de verstrekte hulp middelen koopt, least of huurt viel gistermiddag niet te achterhalen. Van de drie ambtenaren die hier van op de hoogte zijn, was nie mand aanwezig. BRUINISSE - Een cadeautje. Zo typeert Boudy gen. Drie dagen lang wordt op het Grevelin- tjes, meteen wat gekibbel op tussen de over tend werd genoten van een door een varende van der Veer het weer tijdens de eerste dag genmeer gestreden om de titels Beste, Slim- tien schepen verdeelde deelnemers. „Het is cateraar verzorgd feestbuffet. Een aangename („Windkracht 4 én een zonnetje") van de gis- ste en Snelste Schipper. Die eerste strijd lever- een vriendschappelijke tocht, maar op het wa- uitspatting in verband met het vijfjarig be teren van start gegane Blue Peter Hardzeilda- de gisteren, als gevolg van veranderde regel- ter zijn de meesten best fanatiek." Aanslui- staan. foto Dirk-Jan Gjeltema irTTHflnfr m■milin«HH| Tip? redactie@pzc.nl RENESSE De-dorpsraad Renesse houdt dins dag 25 oktober een openbare verga dering. Óp de agenda staat onder andere een terugblik op de eerste zes maanden van de dorpsraad, die in februari is opgericht. Ook de toe komst van Renesse en de veilig heid worden besproken. De com plete agenda staat op www.dorps- raadrenesse.nl. De vergadering is om 19.30 uur in het dorpshuis. ZIERIKZEE De gemeentebegroting voor het ko mend jaar wordt vanavond in het openbaar gepresenteerd aan de ge meenteraad. Het college zal tijdens de bijeenkomst in het gemeente huis de begroting verder toelich ten. Het is voor het eerst dat de cij fers in een openbare bijeenkomst bekend worden gemaakt De raadsvergadering begint om 19.30 uur. BRUINISSE Jeugdsoos De Pul opent vrijdag 21 oktober speciaal de deuren voor de nieuwbouw van de Bruse Boys. Belangstellenden kunnen gratis bij De Pul naar binnen. Dj Jazz-M zit achter de draaitafel en draait tegen een kleine (zelf te bepalen) vergoe ding verzoeknummers. De op brengst wordt deels aan de voetbal club geschonken. De Pul gaat open om 21.00 uur. Met de laatste collega's terug van va kantie werden op het Middelburgse kantoor spannende verhalen uitge wisseld. Daarin speelden dieren een hoofdrol. Eén collega was midden in de nacht op het Italiaanse platteland ruw uit zijn slaap gewekt door een beest in de slaapkamer. Er bleek een eekhoorntje te zijn binnengeslopen. Een ander ontdekte op een wandel tocht naar een oase in een Texaanse woestijn een klein beertje in een boom. Een derde collega werd tijdens het lezen bij het zwembad op Sri Lanka opgeschrikt door een slang die uit de boom op zijn buik viel. „Wat heb je daarmee gedaan", vroe gen de anderen. Achteloos wees hij op de nieuwe laarzen van een vierde collega: „Daar loopt zij nu mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49