241 sport Overlijden Wheldon zorgt voo VC Vlissingen haall Sterrenelftal Dressuur van hoog niveau in Vlissingen Schaatsster Geelhoed rijdt pr op 500 meter Nieuwe ploeg voor Birgit Lavrijssen Ruim honderd spelers positief op WK -17 Boonman assistent bij duel in Moskou Van der Meet bereikt weer hoofdtoernooi DODELIJKE CRASH Engelsman (33) was tweevoudig winnaar van de beroemde Indianapolis 500 dinsdag 18 oktober 2011 ERFURT Tijdens internationale schaatswed strijden op de Gunda Niemann ijs baan in het Duitse Erfurt heeft Ni cole Geelhoed haar persoonlijk re cord op de 500 meter verbeterd. De junioren A-schaatsster uit Zou- telande, die uitkomt voor de Zeeuwse schaatsclub SSC De Poel, klokte een tijd van 43.53 seconden. Op de 1500 meter behaalde Geel hoed met een tijd van 2.09.50 minu ten de vierde plaats. Ze slaagde er net niet in om samen met Annette Gerritsen en Margot Boer op het podium te staan. MIDDELBURG Wielrenster Birgit Lavrijssen fietst volgend seizoen opnieuw op het hoogste niveau. De twintigjarige in woonster van Kapelle zal uitko men voor het Sengers Ladies Cy cling Team. Die ploeg rijdt in 2012 als derde Belgische team wedstrij den op UCI-niveau. Lavrijssen kwam het afgelopen sei zoen uit voor de Nederlandse for matie van Dolmans Landscaping, waarvoor zij één wedstrijd won en diverse podiumplaatsen behaalde. In 2010 reed zij voor het Belgische Redsun Ladies Cycling Team. RIJSWIJK Op het WK voetbal onder 17 jaar, af gelopen juli in Mexico, zijn liefst 109 spelers positief bevonden op clenbuterol. Dat maakte wereld voetbalbond Fifa gisteren bekend. Een woordvoerder sprak over een gezondheidsprobleem en niet over een dopingprobleem. In Mexico krijgen kalveren vaak clenbuterol toegediend, waardoor topsporters bij het eten van dit vlees het risico lopen van te veel clenbuterol in hun lijf. Dat lijkt de reden voor dit hoge aantal 'dopinggevallen'. MIDDELBURG Angelo Boonman is opnieuw aan gesteld voor een duel in de Europa League. De Zeeuws-Vlaming fun geert donderdag als één van de twee assistent-scheidsrechters bij het duel Lokomotiv Moskou-AEK Athene. Het duel wordt geleid door Pol van Boekei, die behalve door Boonman wordt geassisteerd door Nicky Siebert Angelo Boonman kwam vorige maand ook al in actie in de Europa League, bij het duel tussen FC Zu rich en Sporting Portugal. SEVILLA In het Spaanse Sevilla heeft Angeli- que van der Meet zich opnieuw ge plaatst voor het hoofdschema van een 25.000 dollar-toernooi. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke sloeg zich door drie kwalificatier ondes heen. In de eerste ronde was ze te sterk voor de Oekraïnse Ma- rianna Zakarlyuk (4-6 6-0 6-3). Daarna versloeg Van der Meet de als achtste geplaatste Italiaanse Fe- derica Quercia (6-1 7-5), in de laat ste ronde won ze van de Italiaanse Benedetta Davato: 7-5 6-4. Beeld van de massale crash, waarbij vijftien raceauto's betrokken waren. Dan Wheldon overleefde het ongeluk niet. De Australiër Will Power vliegt links in de rode auto door de lucht. foto Jessica Ebelhar door Thijs Smeenk LAS VECAS - De coureurs in de In- dyCar Series hebben geschokt ge reageerd op de dood van Dan Wheldon. De Engelsman kwam zondag bij een massale crash in Las Vegas om het leven. Wheldon (33) moest na de crash met de heli kopter van het circuit naar het zie kenhuis vervoerd worden. Hij bleek niet meer te redden. De Braziliaan Tony Kanaan liet zich kritisch uit over de agressieve rijstijl van sommige van zijn colle ga's. „Eén fout van een coureur kan grote gevolgen hebben", aldus Kanaan over de crash waarbij vijf tien auto's betrokken waren. „Ik heb in mijn hele carrière nog nooit zo'n puinhoop gezien." Wheldon is niet de eerste coureur die overlijdt in de IndyCar. Paul Dana kwam in maart 2006 tijdens de training voor de Grote Prijs van Miami om het leven. De Ameri kaan kwam op de Homestead Speedway met een snelheid van meer dan 300 kilometer per uur in botsing met de wagen van Ed Car penter, die was gespind. Daarna knalde hij tegen de muur. „Dit is ongelooflijk triest", zei de Spaanse coureur Oriol Servia over de dood van Wheldon. „We we ten allemaal dat ongelukken en crashes een onderdeel zijn van de ze sport. Auto's en circuits worden steeds veiliger, en gelukkig was er al lange tijd niets meer gebeurd. Over deze plek in het bijzonder hadden wij allemaal een slecht ge voel. We wisten dat het kon gebeu ren, maar het is ongelooflijk triest." Wheldon, die een vrouw en twee kleine kinderen achterlaat, won in mei nog de beroemde Indianapo- door Lucien Roelandt VLISSINGEN - De start van de Steke- tee Mode Gouden Ruif-competitie van de Vlissingse ruiterdub Schel- destad kende een boordevol pro gramma. Ruim tachtig procent van de combinaties scoorden een voldoende voor één of twee winst punten. Claudia Witte uit Vrouwenpolder stuurde in de klasse Li Carlette in de warmloopronde met 64,33 pro cent naar de zege. Mara Klaver uit Wissenkerke reed Choco Prince met 63,33 procent naar de tweede plaats. In de herkansing stuurde Witte met 67,33 procent naar de hoogste dagscore en de leiding in het voorlopige klassement. Klaver eiste andermaal het zilver voor zich op, maar het gat met Witte bedroeg nu bijna drie procent. In de klasse Ml was Roos de Pag- ter met de Ubouche Pepe succes vol. In de eerste proef stuurde de amazone uit Grijpskerke de Ca- bochon-dochter met 63,33 procent naar de zege. De Middelburgse Kel ly Verbeem eiste met Zaya L met 62 procent de tweede stek voor zich op. In de tweede manche reed De Pagter met 62,33 procent naar het oranje erelint, 0,6 procent meer dan Verbeem. De zege in de eerste manche van de klasse L2 was voor Evelien Le- naerts met Zandora. De Vlissingse reed naar 62 procent. Esther Boger- man uit Bruinisse won de tweede manche met Gails Black Pearl met 64,66 procent. (g) Thijs van den Dries (Goes) Cijfer: 7 C2 Fabian Wilson (Hoek) Cijfer: 8 /jSArjan Human (VC Vlissingen) Cijfer: 8 Björn Langeveld (VC Vlissingen) Cijfer: 7 'YSSven Wolkenhauer 1 (Goes) Cijfer: 8 (9S jonathan Constancia (VC Vlissingen) Cijfer: 8 flQ\Sinan Coban (VC Vlissingen) g Y Cijfer: 8 fn^Regilio P'nas (Hoek) Cijfer: 7 fgSjordy Bakker (Zaamslag) Cijfer: 7 [5)Ferrie Bordui (Goes) Cijfer: 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40