3500 erbij is makkelijk en privé zeeland 13 slechts één kamer kun je niet leven ftfth Geen gele kaart Hanny Hoedemaker: commentaar HZ bij de beste van Nederland Werkstraf voor mishandeling echtgenote Cel voor dievegge Stelende stagiaire EIGENHUIS VERBOUWEN +INRICHTEN dinsdag 18 oktober 2011 Bed&Breakfast adressen telt Neder land inmiddels, waarvan de helft de afgelopen 5 jaar is geopend. „Al zit je in een rijtjeshuis midden in een woonwijk, of in een leuk stulpje vlak bij het strand, de eigenaar is de local. Die weet de weg, kent de leuke restaurants, geeft je als gast dus nét dat beetje extra mee." De PvdA en D66 wil len gele kaarten voor kleine overtre dingen, niet meteen boetes. Pas bij herhaling moet de politie bekeuren. Dit plan om de irritatie over 'pestboetes' weg te nemen, is ondoordacht. Niet alleen omdat de benodig de apparatuur nog ontbreekt. Bij sommige overtreders werkt het prima als de politie begint met een milde waarschuwing. Die ruimte moet er dus blijven. Maar bij veel mensen heeft het meer effect als ze het meteen in hun portemonnee voelen. Na tuurlijk is dat irritant. Maar het gaat om iets anders. Knarsetan den of niet, de corrigerende werking moet goed zijn. Veel Nederlanders hebben wei nig ontzag voor de politie. Dat blijkt bij alle rellen en opstoot jes waarbij agenten naar hun wapen moeten grijpen om zich zelf te beschermen. Laat staan dat ze de orde kunnen herstel len. Als het gezag zo dreigt te worden ondermijnd, is een soft systeem met gele kaarten een volkomen misplaatst signaal. hoe het vooral niet moet. „Armoe dig oud meubilair, piepkleine ka mertjes, geen tv of andere voorzie ningen en - wat wij nog het ergste vinden - een gebrek aan privacy. Het is heel vervelend als je door het privé-gedeelte van de eigena ren moet." Visser herinnert zich nog levendig die B&B waar het vlissingen - De Hogeschool Zee land hoort tot de top van de Ne derlandse onderwijsinstellingen. De school moet alleen Avans in Brabant laten voorgaan. Tussen beide scholen zit een verschil van slechts één puntje. Avans kreeg 71 punten, de HZ 70. InHolland is volgens de keuzegids HBO Voltijd overigens de slechtste hogeschool. De HZ doet het met name goed in de sectoren economie, sociaal, ge zondheid en exact/ia. ontbijt in de achterkamer van de gastvrouw geserveerd werd. „Die liep daar de hele tijd rond en keek je zo ongeveer weg. Wij zorgen dat alles klaarstaat in de keuken." Dat is prettig voor mensen die juist wat vroeger, óf wat later wil len ontbijten. „Wij gaan graag 's avonds uit en komen dan laat thuis; het is lastig als je dan vroeg uit bed moet voor een ontbijt dat op je wacht." Als voormalig restauranteigenaar heeft Visser ervaring met wettelij ke voorschriften. „Ik stond bijvoor beeld al ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. De verdiensten hou ik bij in een boekhoudpro- gramma; de accountant hoeft dat alleen nog te controleren. Ik heb zelf de website gebouwd en we zijn goed te vinden op het inter net." De B&B vormt een aardige aanvulling op het inkomen, maar, waarschuwt Visser: „Je kunt er niet van leven. Dan heb je toch echt een kamer of zes nodig." MEEST GELEZEN 1Wie staan er op deze foto? 2. Brand motorjacht Westerschelde (foto) 3. Breskens: 21 drugsaanhoudingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 37-jarige vrouw veroordeeld tot het betalen van een schadevergoe ding van 30 euro en een celstraf van een maand. Er was 58 dagen tegen haar gevorderd. De vrouw heeft de straf al uitgeze ten in voorarrest. Zij ontmoette op 18 juni in Vlissingen een vage kennis, liep met hem zijn woning binnen en na enig aandringen van haar kant hadden ze seks. Toen de vrouw rap daarna de woning ver liet bleek zijn portemonnee met 30 euro verdwenen. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 33-jarige man van Iraakse komaf uit Terneuzen een taakstraf van zestig uur en een voorwaardelijke celstraf van een maand opgelegd. Tegen de man was een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van drie maan den geëist. De man was gehuwd met een Poolse vrouw. De twee hadden met de nodige regelmaat ruzie over haar kinderen en beider fami lies. Hij sprak geen Pools, zij geen Iraaks en het Nederlands was ook geen succes. Op 16 april, met de nodige drank op, hadden ze weer eens ruzie en mishandelde de man zijn vrouw. Aansluitend sloeg hij in de wo ning de boel kort en klein. Haar zoon, die verhaal kwam halen kreeg eveneens de nodige klappen. sas van cent - Een 2i-jarige vrouw die stage liep in een verzor gingstehuis in Sas van Gerit, is gis teren door de Zeeuwse politie aan gehouden, omdat zij de inhoud van een portemonnee zou hebben gestolen. De vrouw wordt er van verdacht meerdere gelddiefstallen te hebben gepleegd. Zij werd al ver dacht en daarom werd er een val voor haar opgezet. De vrouw trap te er in en is meteen aangehou den. Zij heeft een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. Inmiddels is ze weer in vrijheid gesteld. De vrouw krijgt een proces-verbaal. WWW.DEHftTI6HftiEB0UWBEURS.Hl Vierwinden in Vlissingen, gevestigd in een gerestaureerd monumentenpand. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3