in de Akketuutstraat berco 21 'King of Kings' door rechter vrijgesproken Huiswerkklas voor kinderen met autisme GERRY WEBER MODEFLITSEN DONDERDAG 20 OKTOBER dinsdag 18 oktober 2011 ketuut'. Die bijnaam kreeg ze lang geleden, omdat ze met haar scoo tertje naar iedereen toeterde. Die traditie houdt ze nu met haar twee fleurige scootmobielen in ere. Uit balorigheid hing ze vorige week een straatnaambord aan haar gevel. Nu er toch niemand meer woont, kan de straat ook best worden omgedoopt in 'Ak ketuutstraat', dacht ze. In februari van dit jaar kreeg ze een brief van Woongoed met de mededeling dat iedereen voor december naar een andere woning moest verhui zen. „Ik heb niet voor akkoord ge tekend, omdat ik bang was dat ik met mijn grote gezin in een veel te kleine woning zou worden ge stopt. Een koopwoning zit er voor mij niet in, dus ben ik afhankelijk van het huuraanbod. Daarna hoor de ik niets meer, tot vier weken ge leden. Ik moest op gesprek komen. Woongoed had geen geschikte wo ning voor ons. Tot ze die wel heb ben gevonden, konden we terecht in een woning met drie of vier ka mers in de Ferdinandstraat. Dat foto Peter Nicoiai door Emile Calon MIDDELBURG - Een 37-jarige Middel burger is gistermiddag vrijgespro ken door de Middelburgse recht bank. De man, die zichzelf ziet als de Almachtige en de King of Kings, stond twee weken geleden terecht omdat hij volgens het Openbaar Ministerie in een shoar mazaak in Middelburg een klant zou hebben bedreigd. De officier van justitie eiste TBS met dwang verpleging tegen hem, omdat hij begin dit jaar die zaak zeer luid ruchtig binnen kwam en een broodje bestelde. Vervolgens zou hij een mes tevoorschijn hebben gaat gewoon echt niet. Bovendien vrees ik dat als we daar eenmaal zouden zitten, dat er helemaal niet meer naar iets nieuws wordt ge zocht." Dat is onzin, stelt manager Woon diensten Jan de Feijter van Woon goed Zeeuws-Vlaanderen. „Wij hebben de plicht om naar nieuwe huisvesting uit te kijken. Als het ge zin tijdelijk in een kleinere wo ning gaat, zoeken wij heus verder. Maar dat is niet makkelijk. Me vrouw Bijland heeft nogal wat wensen." Bijland ging dus niet akkoord. Ze wordt in haar besluit gesteund door haar goede kennis Ton Lins- sen, wethouder in Bergen op Zoom. Linssen treedt op als bemid delaar. Hij vindt dat de handelwij ze van Woongoed allesbehalve de schoonheidsprijs verdient. Samen met Bijland bedacht hij een oplos sing voor Woongoed: koop een na bijgelegen woning in de Bankert- straat, die al lang te koop staat. Ak- ke Bijland kan de woning vervol gens huren. In het contract kan een clausule worden opgenomen, dat Akke naar een kleinere wo ning verhuist als de kinderen op ei gen benen staan. De Feijter stelt dat Bijland in de voorbije maanden wél een aantal keren een suggestie is voorgelegd. „De aankoop van die woning in de Bankerstraat lijkt mij geen op tie. Overigens hebben wij de fami lie net als alle andere bewoners be naderd. Zo zijn we bij iedereen op bezoek geweest om wensen te in ventariseren. We streven er nog steeds naar om 1 december te slo pen, dus ik hoop op korte termijn een goede woning te kunnen aan bieden." Bijland zegt dat ze vier keer een aangeboden woning mag weige ren. En zolang Woongoed niet met een deugdelijke oplossing op de proppen komt, blijft ze dat doen. „Ik hoop echt dat ik een huis krijg, waar ik oud kan wor den. Ik ben ervan overtuigd dat het goedkomt. Het is jammer dat we al zolang in onzekerheid leven. Maar ach, ik doe 's avonds de rol luiken dicht en dan zien we niets meer van die hekken in de straat. Buiten is het maar niets, maar bin nen is het nog steeds gezellig. Ik heb een paar maanden geleden zelfs mijn voortuintje nog gezellig aangekleed." Jan begeleidt een leerling, rechts zit Jennifer. foto Robert van den Berge door Rob Paardekam Zie ook www.pzc.nl/video Huiswerk maken, dat kan voor kinderen met autisme nog een hele klus zijn. Daarom heb ben Jan en Jennifer Horns in Ber gen op Zoom een huiswerkklas voor deze doelgroep opgezet. Het is de eerste in Nederland. Ook Zeeuwse kinderen, bijvoorbeeld uit Tholen of Reimerswaal, kun nen er terecht. Het echtpaar heeft zijn sporen in het onderwijs ruimschoots ver diend. Zij gaf les op een basis school, hij doceerde Engels op het Roncalli, een middelbare school in Bergen op Zoom. „Daar werd ik op een bepaald moment aange steld als vertrouwenspersoon", ver telt Homs. „Ik schrok van wat er al lemaal voorbij kwam aan proble matiek. Om de kinderen nog beter te kunnen helpen, heb ik een cur sus counseling gevolgd. Mijn scrip tie ging over autisme." Het begeleiden van kinderen be viel hem zo goed dat Homs in 2008 besloot een eigen bureau op te richten: Schoolcoach.nu. Daar mee helpen hij en zijn vrouw ove rigens ook niet-autistische kinde ren, bijvoorbeeld met trainingen voor de Cito-toets of het omgaan met studiestress. Toch vormen scholieren met autisme de belang rijkste doelgroep. Gaandeweg kwam Homs erachter dat zij veelal worstelen met hun huiswerk. „Ze hebben daar hulp bij nodig, maar de ouders kunnen die niet altijd bieden, omdat ze al op hun achter ste benen lopen." Na een nood kreet van een moeder, informeer de Homs her en der of er iets van huiswerkbegeleiding voor kinde ren met autisme bestond. Tot zijn verbazing bleken dat soort voorzie ningen er niet te zijn. 'Dan ga ik het zelf doen', dacht hij. Zo ge schiedde het ook. In een rustige, prikkelvrije ruimte aan de Burgemeester van Hasselt straat ontvangen Homs en zijn echtgenote sinds kort kinderen die in alle rust hun huiswerk komen maken. Het doel is tweeledig. In de eerste plaats wordt de ouders een stukje zorg uit handen genomen. Homs zegt te hebben ervaren dat het voor hen vaak een hele ontlasting is. Anderzijds kunnen ook de schoolresultaten van de leerlingen flink verbeteren. „Ik heb een jon gen die van een zware onvoldoen de naar een 8 is gegaan", vertelt Homs. „Alleen maar door hem te vertellen hoe hij het meest effi ciënt zijn woordjes kan leren. Niet allemaal in één keer, maar telkens vijf. Natuurlijk kunnen ouders dat ook vertellen, maar van mij ne men ze het sneller aan. Vreemde ogen dwingen." Verder probeert Homs de kinde ren wat vaardigheden bij te bren gen op het gebied van organiseren en plannen. „Het zijn vaak hele slimme kinderen, maar ze krijgen het organisatorisch niet voor el kaar. Als ze daar een beetje mee ge holpen worden, gaat het vaak stuk ken beter op school." Schoolcoach.nu is te bereiken via telefoonnummer 06-27399158. gehaald en het met een harde klap op de toonbank hebben gelegd. De officier van justitie stelde twee weken geleden dat de man, die last zou hebben van een ernstige geestelijke stoornis, een bedreiging vormt voor de samenleving. De rechtbank vindt dat de bedrei ging niet bewezen is. De rechters nemen direct aan dat de klant zeer geschrokken is van de man, 'maar het is niet bewezen dat hij haar be dreigde of dat hij stekende bewe gingen naar haar heeft gemaakt'. Raadsman A. Sol vroeg twee we ken geleden reeds om vrijspraak omdat er geen sprake was van daadwerkelijke bedreiging. VAN 10.00 TOT 17.00 UUR KRUGT U EEN PREVIEW VAN DE NIEUWSTE MODE VAN GERRY WEBER. Wij hebben de najaarscollectie 2011 van Gerry Weber weer in huis! En dat willen wij graag aan u laten zien. Daarom nodigen wij u speciaa[ uit voor de Gerry Weber Modeflitsen! Professionele mannequins showen u de nieuwste collectie. LANGE VORSTSTRAAT 76 4461 JR GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37