Zeeland PZC 1x7 Promotie van Borsele krijgt vorm liöerfite laagste prijs! Actie duurzaamheid corporatie R&B slaat aan Dierenverhalen BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 Bietentocht feestelijk onthaald in Goes Witte of Color Reus Daar is alles voordeliger! almanak Het samen-gevoel moet gaan werken in Goese polder Dinsdag 18 oktober 2011 Bezuiniging leidt tot sluipend slopen van landschap Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SLOGAN Nieuwe toeristische gids, slogan en beeldmerk moet regio nog meer naamsbekendheid geven door Frank van Coaten HEINKENSZAND - De promotie van de gemeente Borsele krijgt steeds meer vorm. Tijdens de tweede Boost voor Bor sele gisteravond in Heinkenszand werd het beeldmerk en de slogan van en vóór ondernemers gepre senteerd. De slogan 'land van Bor sele Geeft je energie' moet de re gio nog meer naamsbekendheid geven. Het is de bedoeling dat de Borselse ondernemers als ware am bassadeurs de slogan en het beeld merk gaan uitdragen. „De gekozen slogan is makkelijk toepasbaar. Wonen en werken geeft je energie, eten in de Kleine Toren geeft je energie en een ritje met de stoomtrein geeft je energie. Dat is de kracht van de bood schap", zei regiocoördinator San dra Dekker van Energiek Borsele, een samenwerkingsverband van Borselse ondernemers, gistera vond. De slogan maakt gebruik van de landelijke bekendheid van Borsele als plek van de kerncentrale. „We maken gebruik van deze landelijke bekendheid en geven er een posi tieve draai aan." Het beeldmerk be vat de kleuren donkerpaars van de zwarte bes, blauw van de Wester- schelde en groen van de natuur. Om de gemeente Borsele ook in toeristisch oogpunt beter op de kaart te zetten, verschijnt voor de pasen een nieuwe handige toeris tische gids in zakformaat. Deze gids wordt gemaakt door grafisch bedrijf Pieters uit Groede. „De gids moet handig zijn, in je binnenzak passen en relevante informatie be vatten over onder meer fietsroutes en de dorpen. Zo gaan we de gids maken", aldus Marcel van Duyn van het grafisch bedrijf. GOES - Het blijft elk jaar weer een fraai zicht, de optocht van platbodems die deelnemen aan de Bietentocht. Gisteren aan het eind van de middag meerden de schepen aan in Goes. De vierdaagse tocht is dit jaar begonnen in Middelburg en voert via Goes en Zierikzee naar eindhaven Willemstad. Aan de tocht, waarmee de herinnering aan de beurtvaart le vend wordt gehouden, zit ook een wedstrijd element. Voor het tweede achtereenvolgende jaar had Stichting Goes Promotie een feestje rond de aankomst in Goes gebouwd, zo was er een optreden van Ons Boeregoed en werd er erwtensoep geserveerd. Wethouders De Pooter en De Bat namen de eerste suikerbiet in ontvangst. foto Willem Mieras Kijk voor nóg meer voordeel elders in deze krant! Poeder of vloeibaar. 18 of 20 wasbeurten Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De duurzaam heidsactie van wooncorporatie R&B Wonen in Heinkenszand slaat aan. De corporatie kreeg bin nen twee weken 387 reacties van huurders die graag hun wooncom fort verbeterd willen zien. De energiebesparende maatrege len worden worden bij tweehon derd huurders uitgevoerd. De ande re kandidaten komen later aan de beurt. De huurders konden kiezen uit een lijst met energiebesparen de maatregelen. Van een tochtstrip en een thermostatische meng- kraan tot dubbel glas, gevel en zelfs dakisolatie. De eerste wonin gen worden al door R&B aange pakt. De maatregelen hebben wel een gepaste huurverhoging tot ge volg. Deze verhoging wordt echter de eerste jaar door de corporatie gecompenseerd. „De ervaring leert dat het zeker twee jaar duurt voor dat de mensen de effecten kunnen zien van de maatregelen op hun energierekening", aldus directeur Peter Bevers van R&B. Los van deze maatregelen houdt R&B ook weer de zogenaamde 'laagfruitactie' om het onderhouds- niveau van de woningen op peil te houden. „Wij willen trots zijn op al onze woningen." Met de laatste collega's terug van va kantie werden op het Middelburgse kantoor spannende verhalen uitge wisseld. Daarin speelden dieren een hoofdrol. Eén collega was midden in de nacht op het Italiaanse platteland ruw uit zijn slaap gewekt door een beest in de slaapkamer. Er bleek een eekhoorntje te zijn binnengeslopen. Een ander ontdekte op een wandel tocht naar een oase in een Texaanse woestijn een klein beertje in een boom. Een derde collega werd bij het zwembad op Sri Lanka opgeschrikt door een slang die uit de boom viel. „Wat heb je daarmee gedaan", vroe gen de anderen. Achteloos wees hij op de nieuwe laarzen van een vierde collega: „Daar loopt zij nu mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35