2 o I zeeland Het laatste beetje leven Vogels kijken in de Scherpenissepolder Ernstig ongeval met tractor Grijpskerke KPN wil antenne voor mobiele telefonie Inbraak in bedrijfspand Oostdijk 134 oude populieren moeten weg WEGEN BELASTING VRIJ Nissan Acenta Airco dinsdag 18 oktober 2011 SCHERPENISSE Staatsbosbeheer houdt op zaterdag 22 oktober een rondleiding door de Scherpenissepolder, waar allerlei vogels te spotten zijn. De rondlei ding wordt gegeven door een na- tuurgids van staatsbosbeheer. De wandeling begint om 13.30 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. De kosten zijn 2 euro per persoon, kinderen betalen de helft. Kaarten en verdere informatie zijn te ver krijgen bij de VW Tholen of op de website www.staatsbosbeheer.nl. GRIJPSKERKE GRIJPSKERKE - Een bestuurder van een tractor is gisteravond rond 20.15 uur zwaar gewond geraakt toen zijn voertuig, door onbeken de oorzaak, in een sloot belandde. Daarbij kwam de bestuurder be kneld te zitten onder zijn machine. De man is overgebracht naar een ziekenhuis. KAPELLE KPN wil een antenne installatie bouwen op het terrein van de ten- nishal aan de Vroonlandseweg 47 in Kapelle. De provider heeft een vergunning aangevraagd. De mast is nodig voor de dekking van het mobiele netwerk aan de noordoost kant van Kapelle. Het college van burgemeester en wethouders werkt mee aan het verzoek. Wan neer de vergunning is verleend, kunnen belanghebbenden binnen zes weken bezwaar maken. OOSTDIJK In de nacht van zondag op maan dag is ingebroken in een bedrijfsge bouw op de Lavendeldijk in Oost- dijk. Om het gebouw binnen te komen, werd een ruit vernield. Binnen is uit het kantoor van het gebouw een geldkistje met daarin enkele honderden euro's gestolen. door Raymond de Frel Buiten begint het steeds meer op een getto te lij ken. Alle woningen in de De Ruyterstraat in Axel zijn leeg. Achter hekken wachten zij op sloop. Maar vanuit een ge schakelde woning klinkt nog le ven. Akke Bijland woont met vijf van haar zes kinderen, twee hon den en een kat als laatste in de de solate buurt. De allerlaatste buurvrouw heeft per 1 december een nieuwe stek. Dat is precies de dag dat de sloop van de woningen begint. Althans, als het aan woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen ligt. Bijland (48) snapt het ook wel. De vijftig huurwoningen zijn op. Vocht, lekkages en scheuren in de muren tasten ook in haar huis (nummer 41 en 43) het woonge not aan. Logisch dus dat ze moe ten wijken voor de bouw van een gezondheidscentrum, vindt ze. Maar niet ten koste van alles. „Ik woon hier nu negen jaar met mijn kinderen Michael (17), Ashley (16), Ricky (14), Patrick (12) en Juri (11), onze honden Rambo en Sita en kat Goofy. Ik kwam zestien jaar ge leden vanuit Den Haag naar Axel. De rust en de veilige speelsituaties voor mijn kinderen zijn mij lief Ik wil daarom niet weg uit Axel. Als Woongoed een goede ruimte aan biedt voor mijn hele gezin, zijn wij hier binnen 24 uur weg. Maar wij gaan dus niet in een huis met drie kamers. Dat gaat niet met pu berende kinderen, dat wordt ru zie", vertelt Bijland, die bij veel mensen vooral bekend is als 'Ak- STELLINC 'De gemeente Tholen moet beide buitenbaden open houden'. Geef uw mening op www.pzc.nl/tholen. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Deze MBO-leerlingen van Edudel- ta Goes hebben hun diploma: Niveau 1 Plant: Kevin Versluis, Co- lijnsplaat. N2 Bloemendetailhan- del: Elma van Liere, Baarland; Sab- rina Verdonk, Nieuwdorp. N2 Dier: Tamara Traas, Heinkenszand. N2 Groen: Kevin Drijdijk, Driewe gen. N2 Plant: Robin Wisse, Geers- dijk. N3 Dier: Jasmijn den Her der, Kapelle. N3 Loonwerk: Pieter Droogers, Oud-Vossemeer; Her win Jansen, Kruiningen. N3 Plant open teelt: JeroenDeurloo, Tholen; Hilco Goeree, Goes. N4 Dier: Anni- ka Roodhart, Oudelande. N4 Groen: Andries Goudzwaard, Krui ningen. GOES - Op het wegvak 's Heer Hen drikskinderen - Wolphaarstdijk, bij het verkeerslicht bij de afslag Leuwerkeweg, worden van 24 tot en met 28 oktober 134 oude popu lieren gerooid. De bomen worden weggehaald omdat er regelmatig takken afbre ken. Er worden 94 lindebomen en 23 walnootbomen teruggeplant. De hoofdrijbaan weg is tijdens de ze werkzaamheden afgesloten. Au tomobilisten wordt geadviseerd om vanuit Goes via de Deltaweg (N256) naar Wolphaartsdijk te rij den. Akketuut voor haar woning in de De Ruyterstraat in Axel. •Lij Werkt in je voordeel telfort.nl Telfort winkels Gegarandeerd tot 1 januari 2014 v Middelburg: Noordweg467,4333 KE, Tel. 0118-612042 Goes: Amundsenweg39,4462 GP, Tel0113-602000 tncl. Airco Metallic lak Mistlampen Zij- airbags Centrale Radio CO speler met MP3 Achterbank in delen neerklapbaar Elektrische raam bediening voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34