LIIIIIIIIIIIIIIV 'Gele kaart bij overtredinkjes' PZC Buiten Binnei Verdachten opgepakt in zaak Endstra Bed Breakfast breed in trek 1 Word ook abonnee! REGISTRATIE Plan PvdA en D66 moet einde maken aan 'pestboete' voor delict zoals fietsen zonder licht loog tijdens moordproces Film Heineken-ontvoering toch in première Tolk: Joran Regenachtige start 13 Vincent Van Cogh mogelijk vermoord Invallen bij reltrappers protestmars in Rome Met een glimlach de herfst in DINSDAG 18 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 249 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHfREN AMSTERDAM - Een 47-jarige Rus die verdacht wordt vastgoedmag naat Willem Endstra in mei 2004 te hebben doodgeschoten, is in het buitenland aangehouden. Dat maakte de politie gisteren bekend. Justitie heeft om zijn uitlevering verzocht. De politie hield gisteren in Alkmaar ook een 31-jarige man en zijn vijf jaar jongere neef aan wegens betrokkenheid bij deze zaak. Het tweetal uit Alkmaar werd eind 2006 al eerder voor be trokkenheid bij de moord op Ends tra opgepakt. De rechtbank liet de neven in februari 2008 vrij omdat ze het dossier te mager vond om hennog langer vast te houden. ALk\ pagina 7: doden of gedood worden MIDDELBURG - Het aantal adressen in Zeeland dat een bed en break fast (B8d3) aanbiedt, groeit ge staag. Gemeenten stellen zich doorgaans soepel op om lege ka mers in huis te gelde te maken. Dat biedt voor sommige mensen ook een uitkomst in financieel zwakke tijden, aldus Hanny Hoe- demaker-Arens van bedandbreak- fast.nl, één van de grootste aanbie ders in Nederland. De helft van de ongeveer 5500 bekende adressen is na 2006 geopend. Binnenkort ver schijnt een startersgids met tips omeen B&.B te beginnen, pagina 2 en 3: kamer vrij f zie ook www.pzc.nl/video Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 WÊÊÊmmmmmm _8 DEN HAAG - Als het aan de PvdA en D66 ligt, wordt het in de toe komst duidelijker wanneer een boete volgt na een kleine overtre ding, zoals fietsen zonder licht. Volgens Tweede Kamerleden Mag- da Berndsen (D66) en Jeroen Re- court (PvdA) moeten agenten bij een eerste overtreding een waar schuwing geven. Pas bij een twee de volgt dan een boete. Agenten kunnen nu al meteen een bon uit delen, maar mensen ervaren dat als een 'pestboete'. PvdA en D66 pakken hiermee het idee op van Wout Boevé. De agent in opleiding heeft geleerd dat de bon veel irritatie wekt en de waar schuwing weinig gewicht heeft. „Die gaat het ene oor in en het an dere uit. Veel aardiger en effectie ver zou het zijn wanneer agenten een waarschuwing kunnen geven die wordt geregistreerd. De eerste kleine overtreding betekent een re gistratie, noem het een gele kaart. Wie een tweede keer voor hetzelf de feit tegen de lamp loopt, is hard leers en krijgt meteen een prent." Dit is duidelijk voor de overtreder, betoogt Boevé, en handig voor de agent die minder 'papierwerk' hoeft te verrichten. De burger zou zijn gedrag aanpassen, omdat hij zeker weet dat hij de volgende keer wél een bekeuring krijgt. PvdA en D66 vinden dat minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justi tie) het voorstel van Wout Boevé snel moet invoeren, omdat het een einde aan willekeur zou maken. Maar het plan oogst ook kritiek. „Ik zie het eerder als een verzwak king", zegt verkeerspsycholoog Cees Wildervanck. „De regels zijn immers duidelijk. Zo werk je in de hand dat mensen grenzen gaan op zoeken." Politiebond ANPV is ronduit tegen, stelt voorzitter Wal ter Welting. „Om de eenvoudige reden dat agenten nu al waarschu wingen kunnen geven." Dit hande len naar eigen inzicht mag nooit worden vervangen door de voorge stelde werkwijze, zegt zijn collega Gerrit van de Kamp van politie bond ACP. „Bovendien vraag ik me af of het daadwerkelijk de ad ministratieve last vermindert. De waarschuwing moet toch worden opgeslagen, een andere agent moet dat weer kunnen checken." pagina 3: commentaar LIMA - Joran van der Sloot heeft in de rechtszaal gelogen over de gang van zaken tijdens het politiever hoor over de moord op Stephany Flores. De Nederlander (24) span de uit wanhoop rechtszaken aan tegen zijn tolk en eigen advocate om zo zijn schuldbekentenis, waar voor hij levenslang kan krijgen, on geldig te verklaren. Dat beweert zijn toenmalige Nederlandse tolk Maurice Steins, één van de vijf aan wezigen bij de bekentenis. Van der Sloot spande een half jaar na zijn bekentenis een kort geding aan tegen de in Lima woonachtige tolk, .omdat de politieverklaring repte over een vertaler van de Ne derlandse ambassade. „Ik vertelde hem dat ik vaker vertalingen deed voor het Peruaanse gerecht, waar- j instemde met mij als tolk." pagina 5: 'Joran braakte' na hi Pestboete werkt beter dan gele kaart reageer op www.pzc.nl WflSSMB reacties: 2Sgf AMSTERDAM - Acteurs uit de film De Heineken Ontvoering, met vlnr Teun Kuilboer, Gijs Naber, Rutger Hauer, Reinout Scholten van Aschat en Korneel Evers, op de rode loper voorafgaand aan de premiere gisteravond in het Amsterdamse con grescentrum RAI. Donderdag dient het kort ge ding dat een van de Heinekenontvoerders, Wil lem Holleeder, heeft aangespannen tegen produ cent IDTV Film. Holleeder wil dat de film niet wordt vertoond, omdat het verhaal niet honderd procent overeenkomt met de feiten. foto llvy Njiokiktjien/ANP Sluipschuttertje spelen, is gevaarloos kinderspel WÊÊÊÊÊÊM 13% ^^■■1 57%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1