81 buitenland Ruzie over broekvoorstel weekendcompany® BOEKEN! ch Opnieuw gevechten in Tripoli 0900 9335 (€0,25 c.p.m.) of ga naar: www.weekendcompany.nl/bilderberg TURKIJE Politica moet rok blijven dragen Berlusconi overleeft weer hotels 'bed breakfasts vakantiehuizen vakantieparken m zaterdag 15 oktober 2011 TRIPOLI - In het centrum van de Li bische hoofdstad Tripoli zijn giste ren gevechten uitgebroken tussen aanhangers van de verdreven Libische leider Muammar Kaddafi en de revolutionaire strijdkrach ten. Zeker acht mensen zijn ge wond geraakt, aldus ziekenhuis bronnen en getuigen. De gevechten braken uit toen aan hangers van Kaddafi door de stra ten van de wijk Abu Salim liepen met een groene vlag, het symbool van het Kaddafi-regime. De getrouwen riepen 'Allah is groot' en marcheerden door de wijk. De groep, bestaande uit man nen en vrouwen, wilde op een ge bouw de groene vlag hijsen. Daar op verschenen de strijdkrachten van de nieuwe machthebbers in Li bië. Er werden controleposten op gericht en de revolutionaire strij ders verrichtten huiszoekingen in alle gebouwen in de directe omge ving. Volgens een ooggetuige open den sluipschutters die Kaddafi nog steeds steunen vervolgens het vuur. Een strijder van de Nationa le Overgangsraad verklaarde dat zijn wapenbroeders enkele beto gers ontwaarden die wapens droe gen en daarop het vuur openden. Er ontstonden hevige straatgevech ten en naar verluidt zouden er ex plosies hebben plaatsgehad. Een commissie die een regle ment opstelde waardoor vrouwen in het Turkse par lement een broek mogen dragen, trekt haar voorstel in. Te controversieel. door onze correspondent Jessica Maas Mag een vrouw een broek aan in het Turk se parlement? Als een broek kan, mag een hoofddoek dan ook? En waarom moeten mannen eigenlijk een stropdas om? De dresscode voor volksvertegenwoordigers doet de gemoederen hoog oplopen. Tot op de dag van vandaag zijn rokken voor vrouwen en stropdas sen voor mannen verplichte kost in het parlementsgebouw in Anka ra. Dit bracht het nieuwe CHP-op- positielid Safak Pavey, die een beenprothese heeft, in een lastig parket. Begin juli verscheen ze, zo als de regels voorschrijven, met rok in het parlement. De foto's van Pavey - met kunstbeen - wer den voorpaginanieuws en de roep om nieuwe regels klonk luid. Deze week was het zover. Een commissie kwam met nieuw regle ment dat vrouwen toestaat een broek te dragen. De 'broekrevolu tie', zoals de Turkse pers het noemt, leek een feit. Maar de Koer dische oppositiepartij BDP gooit roet in het eten. De partij vond de regels niet ver genoeg gaan en kwam met een alternatief voorstel waarin mannen geen stropdas meer hoeven te dragen én vrou wen met een hoofddoek ook wor den toegelaten in het parlement. En dan heb je in Turkije de pop pen aan het dansen. Niets ligt in het land zo gevoelig als het hoofd doekje. Het voorstel sloeg in als een bom en leidde meteen tot een verhit debat in politiek en pers. Se culiere Turken gruwen bij de ge dachte aan gehoofddoekte politica. De commissie, verrast door alle commotie, trok het liberale broek- voorstel meteen in. De gepensio neerde rechter Nusret (^Rek gooi de nog meer olie op het vuur. In zijn column gaat hij tekeer tegen broekdragende vrouwen 'die man nen in verleiding brengen'. ROME - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft gisteren voor de 51ste keer sinds het aantreden van het kabinet-Berlusconi-IV in mei 2008 een ver- trouwensstemming in het parlement overleefd. Het was de eerste keer dat een regering via een vertrouwensstemming aanbleef nadat de Kamer wei gerde goedkeuring te geven aan overheidsuitgaven, foto Cregorio Borgia/AP Wolfheze Sfeervol en karakteristiek hotel. Bezoek winkelstad Arnhem of Nijmegen. De Zuid-Veluwe als achtertuin. Oosterb Bilderberg Hotel De Klepperman Bilderberg Hotel De Buunderkamp Hotel De Bilderberg Celegen aan de Utrechtse Heuvelrug. In het prachtige hart van de Veluwe. Een hotel met een unieke ambiance. Gard éren Bilderberg Résidence Groot Heideborgh Schevenioger j Bilderberg Europa Hotel Vlakbij de brede boulevard van Scheveningen. AFAS Circustheater en Holland Casino nabijgelegen. Wolfhez Geniet van de heerlijke Franse keuken. Ontspannen in het Wellness Centre. Mogelijkheden voor recreatie en ontspanning. Volop wandelen of een museum bezoeken. Geldigheid'en voorwaarden: Openingstijden: Deze actie is alleen te boeken op zaterdag 15, zondag 16 en maandag 17 oktober tot 10.00 uur. i Ma-Vr 09.00 - 21.00 uur Bovenstaande prijzén zijn per persoon op basis van de Bilderberg 3=2 Special. Za 10.00 - 16.00 uur Dagelijks boekbaar t/m 20 december op basis van beschikbaarheid op een 2-persoonskamer. Zo 12.00 - 16.00 uur Reserveringskosten per boeking: 9,75 (éénmalig). Reserveren via:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8