261 zeeland ft ft ft it Zeeland door het oog D'r gezicht zei: 'Oe ouwer, Hoekse (18) woensdag begraven Bekendmaking iWr Jan Stins EIGENHUIS MÜBOUWiN +INRICHTEN Gaan we kiezen of blijven we kwakkelen? Alexander Rinnooy Kan Voorzitter van de So ciaal Economische Raad (SER), oud-voor zitter van onderne mersclub VNO-NCW. Zeeland moet 'interes sant anders' zijn, zei hij, zich onderschei den van andere pro vincies; de kansen die de natuur biedt uitspe len en het landschap - het platteland - koeste ren. PaulSchnabel Directeur van het So ciaal en Cultureel Planbureau, opgeleid als socioloog. Hij was in juni 2007 in Zee land. De kleinschaligheid van Zeeland zag hij als een voordeel ten opzichte van de rand stad. „Als sleutelfigu ren door één deur kunnen, doen men sen sneller en effectie ver zaken." zaterdag 15 oktober 2011 uurwerkmaker/ instrumentmaker damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Altijd min. 100 voor uw sloopauto. Binnen 24 uur opgehaald. Contant afgerekend. Ter plaatse RDW-vrijwaring. Mail: auto@qebroedersnatterman.nl WWIN.BEMftTieNftlE888W8EB8S.Nl hoek - De 18-jarige Eline Maas, die deze week werd vermoord in Lei derdorp, wordt komende woens dag begraven in Hoek. Sectie door het Nederlands Foren sisch Instituut heeft uitgewezen dat de psychologiestudente is ge wurgd. Ook is vastgesteld dat Alexander Spruit, de 20-jarige ex-vriend van de Hoekse, zelf moord heeft gepleegd. De jongen, die in Sluiskil heeft gewoond, ver hing zichzelf dinsdagavond in zijn woning in Den Haag. Het levenloze lichaam van Eline werd in de nacht van dinsdag op woensdag aangetroffen in haar wo ning in Leiderdorp. De politie houdt er rekening mee dat er een verband is tussen de dood van Eli ne en de zelfmoord van Alexan der. Twintig rechercheurs zijn be zig met een onderzoek. Volgens huisgenoten werd Eline, die de relatie met Alexander eind augustus verbrak, de afgelopen tijd lastiggevallen en gestalkt door haar ex-vriend. Hij zou dinsdag avond haar woning zijn binnenge drongen. De faculteit Sociale Wetenschap pen van de Universiteit Leiden heeft een condoleanceregister geo pend voor Eline, die in september aan haar studie psychologie begon- Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Veerse meer. Instellen winterpeil De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt het volgende bekend. Vanaf maandag 31 oktober 2011 wordt begonnen met het verlagen van het waterpeil op het Veerse Meer naar het winterpeil van N.A.P. - 0,30 m. Naar verwachting zal het winterpeil uiterlijk woensdag 9 november 2011 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer kan in de winterperiode fluctueren tussen N.A.P. - 0,20 m en N.A.P. - 0,40 m. Dit betekent dat het winterpeil met 10 cm wordt verhoogd ten opzichte van het winterpeil in 2010. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroegtijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren voor het afvoeren van polderwater. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het doorlaatmiddel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 10 oktober 2011. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L. van Herk STANDPLAATS ZEELAND Het project standplaats Zeeland wordt komende week afgesloten met een debat tussen vier hoofdrolspelers. door Nadia Berkelder middelburg - Vijf vooraanstaande wetenschappers hebben de afgelo pen vier jaar tijdens een uitgebreid werkbezoek nagedacht over de toe komst van Zeeland. Zijn er eendui dige conclusies te trekken naar aan leiding van hun bevindingen? Teruglezend en kijkend valt één ding op: de vier waren onder de in druk van de ruimte in Zeeland. Van de mogelijkheden die de ruim- middelburg - Een bus voert Loui se Fresco, Alexander Rinnooy Kan, Paul Schnabel en Jeroen van der Veer donderdag langs de Ka- loot, het flinterdunne strookje na tuur tussen kerncentrale en haven, en langs de kwekerij van Zeeuwse tong, onderaan de Zeelandbrug. In korte video-interviews worden hun daar stellingen ontlokt die de basis zijn voor het gesprek dat ze later die dag met jongeren voeren en het afsluitende PZC-debat. 'Hoe nu verder met Zeeland?', is de centrale vraag. Of iets populair der: maken we keuzes of blijven we kwakkelen? Uit tien mogelijk heden wordt de gasten gevraagd er vijf te selecteren en die in volgorde van belangrijkheid te plaatsen. Het is dus ja of nee tegen: een nieuwe kerncentrale, toerisme, industriële ontwikkeling, havenactiviteiten, aquacultuur, behoud van de eigen provincie, natuur, meer wegen, landbouw en behoud van een ei gen ziekenhuis, universiteit en schouwburg. De keuze van de we tenschappers vormt uitgangspunt voor het debat (er zijn géén kaar ten meer beschikbaar). De keuze van het publiek wordt ook aan hen voorgelegd. Kies dus mee! Vul de poll in over de toekomst van Zeeland op www.pzc.nl te biedt, maar ook van de kwets baarheid ervan. Verschillend zijn de conclusies die ze aan die consta tering verbinden. Wubbo Ockels was het meest con creet in zijn visie op die ruimte: Zeeland moet voor zichzelf zor gen, zei hij. „Steek een miljard in zonnepanelen en Zeeland voorziet zichzelf van energie. Dat trekt be drijven aan en biedt kansen voor de jeugd." Ockels is donderdag niet aanwezig bij het debat. Jeroen van der Veer legde de nadruk op de kansen die Zeeland heeft in de biobased economie - een econo mie gebaseerd op groene grond stoffen. „Zeeland moet durven kie zen", zei hij. Louise Fresco benadrukte dat Zee land een sleutelrol kan spelen bij het streven naar duurzame land bouw en visserij en naar een gro ter respect voor ons voedsel en de producenten ervan. Het prijsgeven van goede landbouwgrond aan de Het is a wi naebie een jaer helee, da'k, saemen mee m'n vrouwe, een speciaal trein-abonnement geno- -men ebbe, mee zeven vrieë reisdae- hen per jaer. M'ebbe ze nog aol be nut De leste keer was 't wi raak! Me kwaeme, zonder da me d'r erreg in aode, in de stilte-afdêling van de trein terecht. Een man, wat ouwer as ons, stapte in Vlissinge in dezelf de coupé. Een stilte-coupé...? Zelden ei iemand zövee geraeteld over z'n ei- hen as die man. Vöda me in Goes waere wiste me a wanneer 'n gebore was, in welke straete ie weunde, da z'n vrouwe dood was, dat'n stambo men uutzocht en dat'n in Antwer pen een nieuwe vriendin ao. In Goes kwaeme d'r nog twi echtpae- ren bie, die ook d'r vrieë reisdag hienge benutte en tot Roosendaal wier ons stikje trein aolmè drukker. Een man en vrouwe, die van d'over- kant kwaeme, wiere eest deu de Vlis- singer in t'gesprek gemengd. Ie wou toch de leeftied en 't beroep van die man hraog wete! Het andere echt- paer, uut Zuud Beveland, kreeg ook een kruusveroor. Toen de conduc teur kwam, vroeg de weduwnaer zelfs of die man van d'n overkant hin bekeuring kon kriehe vanwehe verstoring van de stilte..! Eên bankje verder ao'k zicht op een meisje van zö'n vuuftien jaer. Die zat een stuit je verwonderd te luusteren en ons 0S Lr? op te nemen. D'r gezicht zei: "Oe ou wer oe hekker!" Me krehe aolmè meer t'oren over de verschillende personen. Tussen Bergen op Zoom en Roosendaal wiste me a wi iedereen nè toe moest en wirom. En dat er tweê hin riebewies aode en di- rom aoltied op fiets, bus en trein an- geweze waere. Toen ons in Roosen daal overstapte bin ze mee z'n vu- ven nog minstens een ure deuhe- hae! Van Roosendaal nè Tilburg viel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78