CroenLinks en WD Goes tegen RIEC Impuls voor noodlijdende VERHUIZE MET ZORG N 30,7q 24 Iceland Regionaal Informatie en Expertise Centrum Roep wil geen coffeeshop aan het Bellamypark i! rronDjai tTOUERS 0113 22 22! 20 WINTERBANDEN! SP: 'Overleg over speeltuin' I 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NL /TXAutoTeam j Tien maanden geëist voor stelen en dealen zaterdag 15 OKtober z011 EF iimMHWBMWIMaiIMf, door Luc Oggel goes - Is het wenselijk dat je als burger of ondernemer bepaalde dingen niet voor elkaar krijgt bij de gemeente, omdat je buiten je medeweten op een lijstje staat om dat je ooit iets hebt mispeuterd? WD en Groenlinks in de Goese gemeenteraad vinden pertinent van niet. De discussie speelde donderdaga vond in de raadscommissie, waar in werd gesproken over voortzet ting van de Goese deelname aan het Regionaal Informatie en Exper tise Centrum (RIEC) Zuid-West Nederland. Dat is in 2009 opge richt voor de bestuurlijke aanpak van georganiseerde criminaliteit. Goes deed de afgelopen twee jaar mee aan een proef en volgens B en W is gebleken dat er goede resulta ten worden geboekt. Het RIEC heeft ook voor Goes meerdere en grote onderzoeken uitgevoerd of is hiermee nog bezig. Het college wil daarom ook de komende twee jaar blijven deelnemen en daar 16.000 euro voor uittrekken. Hoewel donderdagavond bleek dat een meerderheid van de raad daar mee zal instemmen, hebben WD en GroenLinks grote bedenkingen vlissingen - Burgemeester René Roep van Vlissingen wil niet dat coffeeshop Aarden van de Kerk straat verhuist naar het Bel lamypark, zoals jaren de bedoeling was. Roep zei dat tegen de leden van de commissie Algemeen Be stuur. De burgemeester en eige naar Gerard Aarden zijn met el kaar in gesprek over 'een andere oplossing', vertelde Roep. Aarden, die ook een coffeeshop in Goes heeft, bevestigt dat hij in ge sprek is met de burgemeester. Hij wil echter niet aangeven over wel ke nieuwe locatie gesproken wordt. Volgens hem zijn de onder handelingen nog niet afgerond en wil hij, vooruitlopend daarop, nog niet naar buiten treden. Roep zei tegen de leden van de commissie dat hij hoopt dat 'het gat van het Bellamypark' zo snel mogelijk wordt opgevuld. Meer dan tien jaar heeft Aarden gepro beerd aan het Bellamypark een cof feeshop van de grond te krijgen. VOORDEELGARAGE Lhringstoneweg 10 Goes (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl Alvanu Prijsopgave? 0113-212422 st (155/80x131 Reserveer NUI bij de werkwijze. Volgens Dick van der Velde (WD) kan het niet zo zijn dat een persoon die door partijen binnen het RIEC ergens van wordt verdacht, daar conse quenties van ondervindt zonder rechterlijke uitspraak. „Daar ben ik principieel op tegen." Evert Wag- ter (GroenLinks) was het daar roe rend mee eens. Burgemeester René Verhulst wees erop dat hij degene is die bepaalt of een strafbaar feit een vergun ning in de weg staat of niet. „Als een vergrijp niet ter zake doende is voor het verzoek wat wordt ge daan, dan kun je best een vergun ning geven." Verhulst beloofde in voorkomende gevallen zeer zorgvuldig te werk te gaan. „Bibob (de Wet bevordering integriteitsbe- oordelingen door het openbaar be stuur, red.) is geen vrijbrief om mensen te dwarsbomen of onder de duim te houden. Iemand die dat gevoel wel heeft, kan altijd nog naar de rechter stappen." Verhulst stelde dat de samenwer king van instanties binnen het RIEC noodzakelijk is in de aanpak van georganiseerde misdaad. „Cri minelen zijn slim en creatief, daar moet je expertise tegenover stel len." Alleen de familie Van Dort uit Bergen öp Zoom vangt nog ansjovis op ambachtelijke wijze. door Mare Molenaars THOLEN - De SP in Tholen wil dat de gemeente snel in overleg treedt met bewoners van de Bosstraat in Tholen-stad om te bekijken welke mogelijkheden er zijn voor een speeltuintje aldaar. Dat schrijft de fractie aan het colle ge. Bewoners van de Bosstraat voerden deze week actie voor de komst van een speelvoorziening. Ze zeggen niet veeleisend te zijn. Met het bestaande speeltoestel bij de voormalige brandweerkazerne, dat daar op termijn weg moet, zeg gen ze al heel blij te zijn. Stichting Behoud Weervis- serij investeert 150.000 eu ro aan subsidiegelden in ansjovisserij. Aanleg nieu we weer moet leiden tot betere vangsten en daardoor meer inkom sten. Toeristen en scholieren per boot op ontdekkingstocht. Visserslatijn? „Niks ervan", bromt weervisser Cor van Dort zoals al leen hij kan brommen. „De na tuur laat zich maar moeilijk voor spellen. Het ene jaar kiest de vis de noordelijke stroom, het andere jaar zwemt ze zuidelijk. Daar is geen peil op te trekken." Jan van Paassen, die samen met voormalig weervisser Piet Landa het initiatief nam voor een red dingsoperatie voor de Bergse weer- visserij, kan dat beamen. „Het zou dit jaar een slecht haringjaar wor den, zo werd door wetenschap pers voorspeld. Nou, de vangsten zijn gigantisch. Ook voor de ansjo vis was het een goed jaar." Van Paassen en Landa bedachten een plan om de noodlijdende be drijfstak - alleen de familie Van Dort vangt nog ansjovis op am bachtelijke wijze - een stevige im puls te geven. Samen met Mare van der Steen en Gijs Asselbergs van de Stichting Industrieel Erf goed Bergen op Stoom (SIEB) wis ten ze met hun plan voldoende sponsoren te mobiliseren om de benodigde 150.000 euro bijeen te brengen. Van dat geld worden tus sen nu en mei 2013 de bestaande weren op de Speelmansplaten ge restaureerd en wordt iets zuidelij ker, op de Hooge Kraaijer een der de weer gebouwd. „Omdat de koers van de ansjovis zich lastig laat voorspellen, dan weer noord, dan weer zuid, hopen we met de derde weer de vangstkans te ver- officieel Opel Dealer LJLA voel je v r i j Onderdeel von de Automotions Groep Goes Vlissingen Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes. middelburg - Tegen een 44-jarige Vlissinger is donderdag tijdens de zitting van de rechtbank in Middel burg een celstraf van tien maan den, een boete van 250 euro en een rijontzegging van drie maan den geëist. Ook wil de officier van justitie dat een voorwaardelijke cel straf van zes maanden, die hem nog boven het hoofd hing, voor de helft ten uitvoer wordt gelegd. In mei zag de politie de 44-jarige man in Vlissingen rijden. De Vlis singer stoof er vandoor en kwam na een achtervolging tegen een hek tot stilstand. Toen bleek ook dat de Vlissinger in een gestolen auto reed en dat hij in het bezit was van cocaïne en heroïne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76