hekel aan vloeken GRATIS! agrimarkt zeeland 123 LEZERSVOORDEEL gereformeerde kinderen uit dorp welkom heten op de voetbalvelden Camera blijft voorlopig toch staan bij overweg Motorrijder ernstig gewond Spannend Wonen! Paard in de sloot MIDDELBURG Op pad met de boswachter elke dog: knip uit lever in! dagelijks een nieuwe bon alleen geldig op dag van publicatie zaterdag 15 oktober 2011 zitten op de reformatorische basis school Koningin Juliana. Zij deden vanuit hun geloofsovertuiging gis teren niet mee aan de voetbalin- stuif op de voetbalvelden van Apollo '69. De club hield deze instuif in sam- wenwerking met de brede school De Egelantier en de gemeente Bor- sele. Er was een parcours met aller lei balspelletjes en een voetbal luchtkussen met goaltjes. Brede school De Egelantier is dit schooljaar begonnen met naschool se activiteiten. Kinderen kunnen na school deelnemen aan activitei ten op het gebied van sport, kunst en cultuur. Het is de bedoeling dat op alle scholen in Borsele een structureel aanbod komt van na schoolse activiteiten. Volgens brede schoolcoördinator Rianne Schreijenberg van de ge meente Borsele is het slechts een foto Willem Mieras kwestie van tijd dat ook gerefor meerde kinderen deelnemen aan naschoolse activiteiten. „Deze voetbalinstuif komt te vroeg. We bespreken in januari aan welke programma-onderdelen gereformeerde kinderen wel kun nen en mogen deelnemen." Aan de voetbalinstuif de den gisteren 55 kinderen mee van de brede school. In dit gebouw op een steenworp afstand van de sportvelden zitten onder meer de openbare basis- school De Linden en de christelij ke basisschool De Rank. De combinatie van brede school, sportvelden en de sporthal bij el kaar is volgens penningmeester Van Ooijen ideaal voor het hou den van naschoolse activiteiten in 's-Gravenpolder. „Natuurlijk zeg ik dit ook uit eigen belang. Wij hopen dat kinderen naar aanleiding van deze voetbalin stuif lid van onze vereniging wil len worden. Wij zijn al heel sterk op jeugd georiënteerd. Wij heb ben 125 jeugdleden. Dat zijn er twee keer zo veel als het aantal se niorenleden. Wij doen ook veel aan promotie. Zo organiseren wij busreizen naar eredivisiewedstrij den en houden iedere laatste zater dag in mei een kampeerdag op de accommodatie." De naschoolse activiteiten maken het ook een stuk eenvoudiger voor werkende ouders zorg en werk te combineren, vinden Van Ooijen en Schreijenberg. „Tholense Boys is daar al heel ver mee. Zo is er kin deropvang op het complex zelf', weet Van Ooijen. Burgemeester Jaap Gelok deelde gisteren certificaten uit aan de kinderen die meededen aan de voetbalinstuif Zelf deed hij mee aan het kam pioenschap hardschieten. Een snel heidsmeter registreerde de snel heid van de bal. Gelok klokte 71 ki lometer per uur. Volgens de Borselse burgemeester zijn dit soort naschoolse activitei ten belangrijk voor de sociale cohe sie in een dorp. „En het is natuurlijk goed dat kin deren sporten en bewegen. Wij in vesteren daar veel in. En het is mooi te zien wat je ervoor terug krijgt." KLOETINGE - Spoorwegbeheerder Prorail laat de camera bij de spoor- overgang in de Oostmolenweg bij Kloetinge voorlopig toch staan, mi nimaal tot mei volgend jaar. Aan leiding is de commotie die is ont staan nadat het bedrijf donderdag aan de gemeente Goes liet weten de camera op korte termijn weg te halen, om hem elders in te zetten tegen koperdiefstal. De camera was nog maar enkele maanden ge leden geplaatst om het relatief gro te aantal zelfdodingen op het spoorvak terug te dringen. De Goe- se burgemeester René Verhulst en ook de directie van Emergis rea geerden verbolgen. Prorail wil nu in mei de situatie evalueren. VEERE - Bij een eenzijdig ongeval aan de Polredijk in Veere is gister middag rond 13.15 uur een 45-jari- ge motorrijder uit de gemeente Borsele ernstig gewond geraakt. De man kwam door nog onbeken de oorzaak met zijn motor in een bocht ten val. Hij is met meerdere ernstige botbreuken per traumahe likopter overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rot terdam. De man is buiten levensge vaar, aldus de politie. Zaterdag 15 oktober Kom langs S win! Badkamer t.w.v. 5.000,- SCHERPENISSE - De brandweer kwam donderdagavond in actie om aan de Hartogsweg in Scherpe- nisse een paard uit de sloot te ha len. Het dier is met banden en een verreiker op het droge getild. Arie van Driellaan 1 A Uitgebouwde en geheel gemoderniseerde vrijstaande woning met heerlijke tuin. Perceelsgrootte 530m2. Vraagprijs 498.000,- k.k. "V. GOES - Kinderen kunnen woens dag 19 oktober op pad met een boswachter in het Hollandse Hoe- vegebied in Goes. Ze leren hoe planten en dieren zich voorberei den op de winterse kou. De mid dag begint om 14.00 uur bij MEC de Bevelanden en is bedoeld voor kinderen van 7 tot en met 10 jaar. Deelname kost een euro. kijk snel verderop in deze krant crr uc u,u> uo-ohAed?!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75