binnenland 15 Ook in Nederland pleinen bezet Geen taart of gevulde koek voor jarig kabinet-Rutte mm 3169,- Wiskundewondertjes tonen hun kunsten '*"L Pwl'K&èmHs. Stille tocht Jennefer start bij woonhuis Dode in kofferbak was handlanger Holleeder MALAYSIA aanbiedingen. Holland International zaterdag 15 oktober 2011 AMSTERDAM - Ontbrekende getal len bij een optelling invullen, de lengte van de zijden van een drie hoek berekenen en het aantal jon gens en meisjes uitrekenen op basis van slechts enkele gegevens. Giste ren konden kinderen van groep 8 van de basisschool en brugklassers van havo en vwo deelnemen aan de Junior Wiskunde Olympiade, georga niseerd door de Vrije Universiteit in Amsterdam. Uiteindelijk 86 wiskun dewondertjes uit het hele land bo gen zich over 25 opgaven. Drie kinderen kregen de eerste prijs: Nick van Riet, die in Gouda op school zit, Marco Rietjens uit Hom en Bob Zwetsloot uit Noordwijker- hout. foto Jerry Lampen/ANP DEN HAAG - Er was geen taart, er waren zelfs geen gevulde koeken. Gisteren zat het minderheidskabi net van Mark Rutte precies één jaar in het zadel, maar de premier zag daarin geen reden te trakteren. „Ik doe dat graag in 2015", zei hij, doelend op de door hem gehoopte einddatum van het kabinet. Desondanks vond hij het wel het moment voor een compliment aan zijn ministersploeg. „Het be langrijkste is dat we vanaf dag één hard zijn gaan werken om drie be loftes uit het regeerakkoord na te komen." Die zijn, zoals vaak door Rutte her haald: het op orde brengen van het huishoudboekje van de staat, het stimuleren van de economi sche groei en grenzen stellen én handhaven. Ondanks de Europese financiële crisis staat Nederland er niet slecht voor, betoogde Rutte na afloop van de ministerraad. „We zijn goed uit de startblokken gekomen, maar we zijn er nog lang niet. Het is zaak het tempo er in te houden." De voorspellingen over de 'houd baarheid' van zijn minderheidska binet van WD, CDA met gedoog- steun van de PW waren somber. Maar ze kwamen niet uit en Rutte ziet ook het komende jaar met ver trouwen tegemoet. Hij deelt niet de zorgen van zijn gedoogpartner Wilders. De PW vreest voor extra bezuinigingen en het uitblijven van voldoende maatregelen bij het immigratiebeleid. Rutte: „Ik ben niet zo somber. Ik denk dat we er samen wel goed zullen uitkomen." Volgens hem zijn de persoonlijke verhoudingen, ondanks de aanva ring tijdens de Algemene Beschou wingen heel goed. „Het is onver mijdelijk dat er ook wel eens moei lijke zaken langskomen." VVD-fractievoorzitter Stef Blok pleitte gisteren voor nog eens vier jaar met CDA en PW. DEN HAAG - Duizenden Nederlan ders gaan vandaag de straat op om net als in ruim 900 andere steden wereldwijd pleinen te bezetten uit onvrede tegen het huidige mone taire systeem. Dit in navolging van de protestbe weging Occupy Wall Street. Dui zenden demonstranten verblijven daar sinds vier weken in een provi sorisch tentenkamp vlakbij het za kelijke hart van de VS, Wall Street. De eigenaren van het park waar ze verblijven hadden voor gisteren een schoonveegactie aangekon digd, maar die werd op het laatste moment afgeblazen. De bezetters willen dat er een nieuw monetair systeem komt, waardoor geld eerlijker verdeeld wordt. Door het huidige op winst gerichte systeem werd de economi sche crisis in 2008 veroorzaakt, vindt de beweging. Terwijl bedrij ven weer winsten boeken, betaalt de burger het gelag met verlies van banen en woningen. Eerder leidde dit al tot bezettingen in Madrid, Brussel en Tel Aviv. Vanaf vandaag gaan ook mensen de straat op in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. In an dere steden zoals Maastricht, Heer len, Eindhoven, Arnhem, Soest, Al- mere en Apeldoorn doen ook indi viduen oproepen een plein te be zetten. Maar die oproepen lijken nog weinig gehoor te krijgen. De demonstranten vinden elkaar via sociale media als Facebook en Twitter waar oproepen staan voor de diverse Occupy bezettingen in Nederland. Tot nu toe hebben cir ca 4000 Nederlanders toegezegd naar Amsterdam te gaan om het Beursplein te bezetten. Nog eens 2000 anderen zeggen op Facebook dit misschien te doen. Hoe groot de opkomst wordt is onbekend, omdat niemand de bezetting daad werkelijk organiseert. ®zie Spectrum: sti strijd tegen hyperkapitalisme Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uw za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl aandacht voor borstkanker IP Apollo Hotels Resorts® m True Spirit of Local Hospitality ROTTERDAM De stille tocht voor Jennefer van Oostende begint donderdag 20 ok tober om 18.30 uur aan de Bodega in Rotterdam-Zuid, de straat waar het vermoorde meisje woonde. De ouders van Jennefer lopen voorop in de stoet, die via het Zuiderpark naar de Boergoensestraat gaat, waar Jennefer afgelopen weekend is omgebracht. De tocht is ruim twee kilometer lang. SPOORDONK De dode man die 3 oktober werd aangetroffen in de kofferbak van een uitgebrande auto langs de A58 in Spoordonk (Noord-Brabant), is Senol Tuna. Tuna stond bekend als bodyguard en handlanger van top crimineel Willem Holleeder. De 47-jarige Tuna werd eerder onder meer veroordeeld voor moord en wapenbezit. >AShl. Htl. Meritus Pelangi Beach**** 10 dagen, logies/ontbijt Vertrek in nov. '11 t/m mrt. '12 Per persoon al v.a. Croepsrondreis per bus 'Authentiek Maleisië' 16 dagen, logies/ontbijt Vertrek in nov.-.'11 t/m mrt. '12 Per persoon al v.a. Mag BK pKJBKZX§ 'M. y Pi [-4 M1411 Htl. Westin Resort Spa***** 10 dagen, logies/ontbijt Vertrek in nov. '11 t/m mrt. '12 sa F® Per persoon al v.a. S Groepsrondreis per bus 'Maleisië Borneo Compleet' 24 dagen, logies/ontbijt Vertrek in nov. '11 t/m mrt. '12 Per persoon al v.a. TOURISM^^' Ga nu naar uw reisbureau voor alle Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 personen en 1 inclusief vlucht. Vraag naar de voorwaarden. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5