zeeland 125 weervisserij Vlissingen wil beleid softdrugs niet inperken SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Tien maanden celstraf voor reeks misdrijven in Goes 'Dow-zeehond' terug de zee in Stoomtrein rijdt ook in de herfstvakantie Ongekend assortiment bij ASCO Zeeland! sgH-v s zaterdag 15 oktober 2011 CIS 500 automaat, BJ 11-2004,74.578 KM, Leder, COMAND, PTS, DISCTRONIC, schuif-/kantëdak, Xenon verlichting. Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.ni MIDDELBURG - Een 58-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is donderdag door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden. Tegen de man was acht tien maanden cel geëist. De man werd onder meer ver dacht van wederrechtelijke vrij heidsberoving, bedreiging, stal king, verduistering en flessentrek kerij. De misdrijven vonden voor namelijk in het voorjaar van 2009 plaats. De man begon april 2009 in Goes een 'Vlaaierie' en toen het koffiezetapparaat het begaf ver wachtte hij direct een storings monteur. Toen pas enkele dagen la ter twee monteurs zich aandien den, sloot hij ze op. De mannen werden later door de politie be vrijd. Vervolgens werd hun baas te lefonisch bedreigd, werd de leve rancier van de vlaaien bedreigd en mocht de leverancier van het kof fiezetapparaat voor zijn leven vre zen. Een vriendin, met wie hij eni ge tijd een plezierige relatie had, werd na het beëindigen van die re latie gestalked en omdat hij geen geld had at hij zijn buikje rond, tankte zonder te betalen en deed op dezelfde manier boodschappen in Numansdorp. Een auto die hij van een garagist in 's-Heer Arends- kerke enkele dagen mocht gebrui ken bracht hij niet terug. De man is eerder veroordeeld voor dergelijke delicten en wil alleen maar door instanties worden ge holpen als hij een baan en woning krijgt aangeboden. RENESSE - Zeehond Jerommeke, die eind juni gevonden werd in een zeewaterbassin van chemiebe drijf Dow bij Terneuzen, krijgt vanmiddag op het strand bij Ren- esse zijn vrijheid terug. De huiler was net een week oud toen hij bij Dow strandde. Een team van onder meer politie, brandweer en Dow-medewerkers was meer dan elf uur in de weer om Jerommeke te redden. Het beestje is aangesterkt bij zeehon dencrèche Pieterburen. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Burgemeester René Roep van Vlissingen ziet geen re den het aantal gram softdrugs, dat de coffeeshops per dag per klant mogen verkopen, te verlagen van vijf naar drie gram. Roep zei tijdens de vergadering van de raadscommissie Algemeen Bestuur deze week dat plaatsver vangend hoofdofficier van justitie Jo Valente hem heeft gevraagd 'te rug te gaan van vijf naar drie gram'. „Dat wil ik overwegen en bespreken. Maar ik vind niet dat we terug moeten." Binnen het Regionaal College, het overlegorgaan tussen de Zeeuwse burgemeesters, politie en justitie, is de afspraak gemaakt om terug te gaan naar drie gram. Achterliggen de gedachte bij deze maatregel is, dat het daardoor voor buitenland se klanten minder interessant wordt om naar Zeeuwse coffee shops te komen. In Goes mag al maximaal drie gram per klant wor den verkocht. Terneuzen heeft het aantal gram nog verder verlaagd, naar twee. Roep voelt vooralsnog weinig voor de maatregel, omdat er volgens hem in Vlissingen geen overlast is door buitenlandse klan ten. „Ik krijg daar niets over door." De burgemeester heeft er ook geen probleem mee dat er in Vlis singen nog drie coffeeshops zijn. Afspraak is om via een uitsterfbe- leid uit te komen op twee: „Er is er nu één te veel in Vlissingen. Maar voor heel Walcheren gaat het om drie." Volgens Roep is er binnenkort overleg tussen de bur gemeesters in de grensregio's en het ministerie van Veiligheid in Justitie over de invoering van een wietpas in de grensregio's. GOES - Vallende bladeren zijn voor het bestuur van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) geen reden de trein binnen te houden. In de herfsvakantie wordt juist nog een aantal activiteiten gehouden. Zo rijdt 'De Nachttrein' tijdens de Zeeuwse Museumnacht op 21 okto ber en rijdt op 23, 25, 26 en 30 okto ber een authentiek goederentrein tje naast de normale stoomtreinrit ten. Het goederentreinprogramma start twee keer per dag, om 10.00 en om 13.00 uur. De Nachttrein vertrekt op 21 oktober om 20.45 uur uit Goes en is om 24.00 uur weer terug. In de trein zitten mee reizende figuranten. KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN OVERKAPPINGEN GARAGEDEUREN RAAMDECORATIE Jarenlang honderd procent vakmanschap en service. Geen wonder datje dan uitje jasje groeit. ASCO uit Vlissingen gaat verhuizen! Vanaf half oktober kunt u ze vinden aan woonboule vard De Mortiere in Middelburg. „Op deze prachtige locatie krijgen we ruimte voor revolutionaire nieuwe producten zoals Biossun", aldus directeur Rogier Hijman. Een kozijn is een kozijn, zou je denken. Niets is minder waar. Ramen en deuren bepalen voor een belangrijk deel het aanzien van uw woning. ASCO is de exclusieve partner van het Duitse kwaliteitsbedrijf Gayko. Daarmee bent u verzekerd van het meest vooruitstrevende dat er op het gebied van kunststof ramen en deuren op de markt is. Design Wat betreft buitenzonwering vindt u bij ASCO een ongekend groot assortiment. De diagonale zonwering van SunCircle vormt bijvoorbeeld een kleurrijk en zon nig element aan uw gevel. De horizontale zonwering blinkt uit in afmetingen, design en functionaliteit. Weinig zon binnen, veel schaduw buiten. Binnenzon- wering wordt niet voor niets ook wel raamdecoratie genoemd. Het bedrijf Luxaflex, ooit begonnen met verticale lamellen, is met de tijd meegegaan en heeft nu een uitgebreide collectie innovatieve en trendy producten. Revolutie Ach wat, ASCO heeft veel meer in het assortiment dan we hier kunnen beschrijven. En daar komt op de nieuwe locatie weer een revolutionair product bij. Waren er eerst de veranda's van ASCO, later ook uit te bouwen tot serre of tuinkamer. Nu komt daar, in de nieuwe vestiging, Biossun bij. Het is een lamellendak van aluminium, dat u open zet of dicht houdt, ai naar gelang de behoefte. Zeker is dat de lamellen de warmte afvoeren. Bent u nieuwsgierig geworden? Gewoon even langskomen in de nieuwe showroom, u bent van harte welkom! Een wereld van verschil! mee dus ook de inkomsten", legt Van der Steen uit. Met de aanleg van die weer: De Goudmijn, waar Landa vroeger zijn geld verdiende, is een bedrag gemoeid van 30.000 euro. „Er moe ten op de zandplaat onder meer 5.500 staken in de grond gestoken worden. Die moeten ook worden gekapt en getransporteerd. Daar hebben we nog een hele kluif aan." Maar dat is niet alles. Voor de bevissing is ook een extra boot nodig, nieuwe netten en een fuik. „Er komt zeker 40.000 euro bij." De restauratie van de bestaande weren kost naar schatting 15.000 euro, revisie van de huidige visbo- ten ruim 30.000 euro. Een bedrag van 24.000 euro is opzij gelegd voor de aankoop van nóg een boot waarmee dagjesmensen en scholie ren richting de weren kunnen wor den gevaren. Van der Steen: „Om de bekendheid van deze unieke vis- methode te vergroten willen we de mensen echt laten proeven aan de weervisserij. Voor de jeugd is daarvoor een leerzaam project op gezet. Door extra aandacht hopen we ook nieuwe vissers te werven. Cor van Dort nadert de tachtig. Zijn kennis en ervaring mag niet verloren gaan." KLOETINGE - Spoorwegbeheerder Prorail laat de camera bij de spoor- overgang in de Oostmolenweg bij Kloetinge voorlopig toch staan. Aanleiding is de commotie die is ontstaan nadat het bedrijf donder dag aan Goes liet weten de camera weg te halen, om hem elders in te zetten tegen koperdiefstal. De ca mera was nog maar enkele maan den geleden geplaatst om het real- tief grote aantal zelfdodingen op het spoorvak terug te dringen. Bur gemeester René Verhulst en ook de directie van Emergis reageer den verbolgen op dat voornemen. archieffoto Harmen van der Werf Mortiereboulevard 40 Middelburg 0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl A, Pouwerstraat 9 Middelburg ■r~* 1 li jmr-, -ê~ Moderne vrijstaande KöSfgp? j woning met garage gele- ygjuj gen in de populaire wijk: Wm' 'Prooijenspark'. De wijk L biedt rust en ruimte en kenmerkt zich door een combinatie van moderne en traditionele archicectuur op ruime percelen eigen grond. Vraagprijs 469.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49