voor no 24 Iceland VERHUIZE MET ZORG N El Rotonde in plaats van kruispunt Oost-westweg Tien maanden geëist voor diefstal en dealen 0113 22 22: 20 Actie landschap Feestend de winter door in Arsenaal 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NL Op zoek naar paddenstoelen in Boswachterij /TXAutoTeam zaterdag 15 OKtober z011 monpidi mouERS WOLPHAARTSDIJK - Stichting Land schapsbeheer Zeeland houdt maandag een 'Loop voor Land schap'. Boodschap 'Wij houden ons cultuurlandschap op de been'. Deelnemers gaan te voet of op de fiets van Wolphaartsdijk naar Mid delburg. Op het Abdijplein wordt een boodschap overgedragen aan gedeputeerde Sjoerd Heijning. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De omvorming van het beruchte kruispunt 'Hovijn' in de Oost-westweg op Noord-Beve land is begonnen. Vrijdag 2 decem ber moet er een rotonde liggen van dezelfde maat als even verder oostelijk, bij Roompot. De kruising van de provinciale weg N255 met de route Geers- dijk-Wissenkerke wordt door de provincie twee jaar eerder dan ge pland aangepakt. Dat gebeurt op aandringen van de gemeente Noord-Beveland. Ter hoogte van de kruising bij bedrijventerrein Cruijckelcreke goldt weliswaar een snelheidsreductie tot 70 km/u, maar nogal wat autoverkeer bleef daar 100 km/u rijden, met harde aanrijdingen met kruisend verkeer tot gevolg. Wethouder Kees van der Weele van Noord-Beveland zegt ontzet tend blij te zijn met de versnelde aanleg van rotonde en fietspad. „Hoewel het landschap er erg open is, leken mensen er door een soort 'polderblindheid' geen oog te hebben voor ander verkeer dat de weg op komt draaien. Toeristen hebben er vaak niet door dat bij de kruising de snelheid omlaag moet. We hebben daar de afgelo pen jaren ernstige ongelukken met auto's gehad, zelfs met dodelijjke afloop." In 2010 verloor een acht tienjarige jongen uit Kortgene daar het leven. De provincie koos voor een roton de boven verkeeerslichten om de doorstroming op de weg, in de zo mer een drukke toeristenroute, zo goed mogelijk te houden. Fietsers Teken tot nu toe steeds goed weg te komen bij het nemen van de kruising, maar zij krijgen niettemin een eigen oversteek aan de oostkant van de rotonde. De fietsroute Wissenkerke-Geersdijk wordt begin volgend jaar veiliger als Waterschap Scheldestromen be gint met de aanleg van een vrijlig- gend fietspad tot in beide kernen. De aanleg van de rotonde gaat in zes fasen. Verkeer kan het werk met 50 km/u blijven passeren via een bypass. Enkel wanneer het wegdeel van de N255 een nieuwe deklaag krijgt, is de weg helemaal afgesloten voor autoverkeer. VLISSINGEN - In het Arsenaalthea ter in Vlissingen kan vanaf van avond elke maand gefeest worden op muziek uit de jaren '70, '80 en '90. Vanavond schallen de discoklassie- kers uit de speakers: The Bee Gees, The Trammps, Wham en Michael Jackson. Zaterdag 19 november is het Nine ties Night. Felle kleding, tuinbroe ken en grote gympen zijn toege staan. McHammer, Snap!, Techno- tronic, Nirvana en de Backstreet Boys komen voorbij. Op kersta vond houdt lNight Events een KerstBal in het Arsenaaltheater. Optredens worden onder anderen verzorgd door Anita Meyer en DJ Jean. Het programma is te vinden op www.kerstbal2011.nl. De feesten zijn van 22.00 tot 02.30 uur. De zaal is Open vanaf 21.00 uur. Het KerstBal duurt tot 04.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij al le Free Record Shops en via www.kaartkassa.nl. door Mare Molenaars Stichting Behoud Weervis- serij investeert 150.000 eu ro aan subsidiegelden in ansjovisserij. Aanleg nieu we weer moet leiden tot betere vangsten en daardoor meer inkom sten. Toeristen en scholieren per boot op ontdekkingstocht. Visserslatijn? „Niks ervan", bromt weervisser Cor van Dort zoals al leen hij kan brommen. „De na tuur laat zich maar moeilijk voor spellen. Het ene jaar kiest de vis de noordelijke stroom, het andere jaar zwemt ze zuidelijk. Daar is geen peil op te trekken." Jan van Paassen, die samen met voormalig weervisser Piet Landa het initiatief nam voor een red dingsoperatie voor de Bergse weer- visserij, kan dat beamen. „Het zou dit jaar een slecht haringjaar wor den, zo werd door wetenschap pers voorspeld. Nou, de vangsten zijn gigantisch. Ook voor de ansjo vis was het een goed jaar." Van Paassen en Landa bedachten een plan om de noodlijdende be drijfstak - alleen de familie Van Dort vangt nog ansjovis op am bachtelijke wijze - een stevige im MIDDELBURG - Tegen een 44-jarige Vlissinger is donderdag tijdens de zitting van de rechtbank in Middel burg een celstraf van tien maan den, een boete van 250 euro en een rijontzegging van drie maan den geëist. Ook wil de officier van justitie dat een voorwaardelijke cel straf van zes maanden, die hem nog boven het hoofd hing, voor de helft ten uitvoer wordt gelegd. Op 12 mei van dit jaar zag de poli tie de 44-jarige man in Vlissingen rijden en wilden zij een routine controle uitvoeren. De Vlissinger stoof er vandoor en kwam na een achtervolging door een gebrek aan stuurmanskunst tegen een hek tot stilstand. Toen bleek ook dat de Vlissinger in een gestolen auto reed en dat hij in het bezit was van cocaïne en heroïne. Volgens justitie zou de man sinds zijn vrijlating uit detentie, 8 okto ber vorig jaar, begonnen zijn met dealen. De Vlissinger erkende wel gedeald te" hebben, maar bedui dend korter. „Ik moest wel", zei hij op de zitting. „Ik had geen uit kering, ik zat in een uitzichtloze toestand en ik weiger om in te bre ken of te stelen om aan drugs te komen. Dan maar dealen", zei de verdachte. De rechter doe uitspraak op 27 oktober. puls te geven. Samen met Mare van der Steen en Gijs Asselbergs van de Stichting Industrieel Erf goed Bergen op Stoom wisten ze met hun plan voldoende sponso ren te mobiliseren om de benodig de 150.000 euro bijeen te brengen. Van dat geld worden tussen nu en mei 2013 de bestaande weren op de Speelmansplaten gerestaureerd en wordt iets zuidelijker, op de Hooge Kraaijer een derde weer ge bouwd. „Omdat de koers van de ansjovis zich lastig laat voorspellen - dan weer noord, dan weer zuid - hopen we met de derde weer de vangstkans te vergroten. En daar- WESTENSCHOUWEN - Herfst is dé periode om op zoek te gaan naar paddenstoelen. Wie graag eens wat meer over de bijzondere schimmels wil weten, kan onder leiding van een deskundige natuur- gids op paddenstoelenexcursie in de Boswachterij Westenchouwen. Staatsbosbeheer verzorgt zes wan delingen die elk zo'n twee uur du ren en wel op 15, 17, 22, 24 en 29 oktober. Vertrek telkens om 13.30 vanaf de Excursieschuur van de Boswachterij Westenschouwen. Kosten: 2,00 voor volwassen, 1,00 voor kinderen. Vooraf aanmelden bij de VW Haamstede via 0900 2020233. Tip: neem een camera en PI een spiegeltje mee. Alleen de familie Van Dort uit Bergen op Zoom vangt nog ansjovis op ambachtelijke wijze. officieel Opel Dealer Z—]r voel je v r i j l Onderdeel von de Automotions Groep Goes Vlissingen Wir leben Aufos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naar CarVillage aan de Peoryweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48