221 zeeland Voormalig herenhuis en weverij assSsss-- Your Surprise op 3 in top 50 snelle groeiers Reken uit je win(s)t Spannend Wonen! Rioolzuivering is vriendelijker voor het milieu De voormalige calicotweverij aan het Kerkhof Noord zijde in Zierikzee wordt verbouwd tot filmhuis met podiumvoorziening. Gisteren begon de verbouwing. m Halloweenfeest voor kinderen Big-S ?pc.enPidEfc zaterdag 15 oktober 2011 Zaterdag 15 oktober Kom langs win! Badkamer t.w.v. 5.000,- burgh-haamstede - Rioolwaterzui veringsinstallatie Westerschouwen in Burgh-Haamstede is milieu vriendelijker gemaakt. Door het verbeteren van de zuur stoftoevoer, het aanpassen van de elektrotechnische installatie en het vervangen van beluchtingselemen ten kunnen stikstof en fosfaat be ter uit het water verwijderd wor den. Dat zorgt voor een hoger zuive ringsrendement. Tegelijkertijd wordt door te kiezen voor energie zuinige compressoren en blowers het energieverbruik van de RWZI verlaagd. De C02-uitstoot wordt met 126 ton per jaar verminderd. Het pro ject heeft vijfhonderdduizend eu ro gekost. MEEST GELEZEN 1. 'Shtandart' in Hellevoetsluis 2. 'Eén busstation Zierikzee' (foto) 3. Vermiste vrouw overleden TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto WEVERIJ door Piet Kleemans De plek waar ooit de weefgetouwen klep perden wordt straks de ontmoetings plaats voor film- en theaterbezoekers. De film- en thea terzaal zelf komt in een aanbouw aan de achterzijde. Het industriële pand van de gebroeders Salomon- son wordt het nieuwe onderko men van filmhuis FiZi. Augustus volgend jaar moet het klaar zijn. Staand in het onttakelde pand - oorspronkelijk een herenhuis in Lodewijk XVe-stijl, maar door de gebroeders Salomonson verbouwd tot katoenweverij - valt moeilijk voor te stellen hoe het straks wordt. Het gebouw is aan de bin nenzijde grotendeels gestript; wan den, plafonds en vloer zijn verwij derd. Enkele tussenmuren staan nog. De meniekleurige stalen bin ten tussen de oude houten balken van de verdiepingsvloer detone ren, maar dat is geen probleem vol gens projectleider Hans van der Zwet van Zeeuwland, die het pro ject samen met Stichting Renesse uitvoert. „Er staan nu nog wat tus senwanden, maar die gaan er ook allemaal uit. Het wordt echt één grote open ruimte." De bijzondere dakconstructie van de weverij blijft vol in het zicht. De zogeheten 'Emy-dakspanten' - gemaakt van gelamineerd hout be staande uit vijf stroken - zijn uniek. Er komt een nieuw dak over het bestaande dak heen. Dat stelt de bouwers in staat de bezoe kers vol zicht te gunnen op de fraaie kapconstructie en tegelijker- Eerder verbouwd 9 Het pand was oorspronkelijk ge bouwd als herenhuis. 9 De gebroeders Salomonson lieten het in 1840 ingrijpend verbouwen. 9 Om het dak te kunnen verlagen werdén de ramen ingekort. 9 Om een fors aantal weefgetouwen te kunnen dragen werd een nieu we verdiepingsvloer gerealiseerd. 9 De calicotnijverheid ging eind 19e eeuw ter ziele. tijd te voorzien in goede isolatie. Om de buitenmuren te ondersteu nen na te weghalen van de verdie pingsvloer wordt een rechthoekige staalconstructie toegepast. Het aan zicht van het karakteristieke pand blijft in grote lijnen hetzelfde. De neo-classicistische gevel aan de straatzijde wordt niet ingrijpend gewijzigd, met dien verstande dat de vier ramen in de voorgevel geen roedeverdeling meer krijgen en dat de houten kozijnen worden vervangen door aluminium exem plaren. De eigenlijk filmzaal komt in een forse aanbouw aan de ach terzijde, te bereiken via een corri dor. Bezoekers moeten via een in gang rechts naast de weverij door de foyer naar de filmzaal. Projectpartners Zeeuwland en Stichting Renesse zijn enthousiast. Zeeuwland-directeur Antoine de Ceuster; „Ik had niet verwacht dat het door zou gaan. Maar we staan hier nu wel en het gaat eindelijk beginnen." Voorzitter Renger Erenst van Stichting Renesse: „Dit wordt echt een pluspunt voor de hele gemeente." BIJ NADER In het artikel 'Standbeeld voor Meester Vijverberg' in de PZC van vrijdag staat een vervelende fout. Meester Vijver berg was hoofdonderwijzer in Noord- gouwe en niet, zoals abusievelijk ver meld, in Zonnemaire. Het standbeeld van Vijverberg komt in Noordgouwe aan de Ring. Het wordt vrijdag 18 no vember om 14.30 uur onthuld. De unieke gelamineerde 'Emy-spanten' komen straks vol in het zicht van de bezoekers. De verdiepingsvloer wordt Directeur Antoine de Ceuster (m) van nog verwijderd. filmtheater. rotterdam - Webwinkel Your Sur prise in Zierikzee is op de derde plaats geëindigd in de Top 50 van snelstgroeiende technologiebedrij ven in de Benelux. Dat is donderdagavond bekendge maakt tijdens een bedrijvengala in Rotterdam. De Technology Fast 50 is het initiatief van financieel dienstverlener Deloitte. Bedrijven in Nederland en België worden on der meer beoordeeld op hun pro centuele omzetgroei in de laatste vijf jaar. Op nummer 1 in de Top 50 staat Voiceworks (internettelefo- nie) en op nummer 2 eindigde Drukwerkdeal (digitale prints hop). Beide bedrijven zijn Neder lands. burgh-haamstede - Kinderen tus sen de vier en de twaalf jaar die van Halloween houden, kunnen zich vrijdag uitleven in jeugdsoos Big-S aan het Sluispad in Burgh- Haamstede. Van 19.00 tot 21.30 kan iedereen in die leeftijd, even tueel verkleed, gratis komen dan sen en springen. Ouders mogen ook gezellig blijven. 150 andere rekenaars voor de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46