36I Trainen bij Internos en spelen bij Delta Sport Orion hoopt lijn van voorbereiding door te trekken JE BESPAART KOOP T/M ZONDAG OP SWEETDEAL.NL AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL IN PLAATS VAN €66,- KORTING LANDELIJKE SWEETDEAL Veilig op internet surfen? Bescherm 3 PC's tegen virussen met Panda Internet Security 2012 en profiteer van 52% korting. HIGHLIGHTS VOORWAARDEN zaterdag 15 oktober 2011 door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - Kenneth Mellaart, één van de bepalende spelers bij Delta Sport, zal dit handbalseizoen wei nig met de groep mee kunnen trai nen. Hij studeert sinds kort in Bre da en komt alleen in de weekends t&rug naar Schouwen-Duiveland. „Rob de Vos, de trainer, zou me er graag bij hebben, maar dat gaat niet met mijn rooster", vertelt hij. „Voor Delta Sport en mij is dat wel lastig, zeker nu we in de regio klasse gaan spelen." De 22-jarige Mellaart is in augustus begonnen aan de kunstacademie. Sindsdien traint hij in Etten-Leur mee met Internos. „Dat team speelt, net als wij, ook in de regio klasse. Maar dan wel in een andere p'oule. Internos zit in B, Delta Sport in C. Als we in dezelfde com petitie zouden uitkomen, had deze constructie niet gewerkt." Toch speelde de Zierikzeese forma tie - heel toevallig - al tegen de be hulpzame Brabantse club. Op 6 ok tober ontmoetten ze elkaar in de eerste ronde van de beker. Delta Sport won met liefst 30-13, maar Internos had op de donderdaga vond niet z'n sterkste ploeg naar sporthal Onderdak gestuurd. Mel laart: „De volgende week trainde ik natuurlijk weer in Etten-Leur. Zei ik: hé jongens, alles goed? Ha- ha." Mellaart heeft: de hele jeugdop leiding van Delta Sport doorlopen. Hij begon op z'n zevende met handballen en debuteerde acht jaar later al in het eerste team, dat toen gecoacht werd door Jaap Nie- mans. De Zierikzeeënaar groeide in zijn rol als veelscorende cirkel speler en werd één van de sterk- houders in de ploeg van Rob de Vos, die in 2008 terugkwam naar Zierikzee. Het grote succes volgde in maart van dit jaar. Toen werd Delta Sport na een zware tweestrijd met Olym- pia (Bergeijk) kampioen in de eer ste klasse. Daardoor mag het Schouwse handbalbolwerk vanaf morgen zijn opwachting maken in de regiodivisie, het vierde landelij ke niveau. In de eerste speelronde komt het Vlaardingse HWC op be zoek. „Ik heb geen enkel idee wat we er dit seizoen van moeten verwach ten", bekent Mellaart. „Alle ploe gen zijn mij onbekend en het ni veau ook. We zullen per duel bekij ken wat we kunnen doen, maar we gaan toch zeker voor een plaats in de middenmoot." De student weet dat Delta Sport er deze zomer niet zwakker op gewor den is. Vanuit Middelburg kwa men tal van EMM-spelers over naar Zierikzee, waar ze op een ho- Kenneth Mellaart ger niveau kunnen acteren. Mel laart: „We hebben best veel spe lers. De. concurrentie is dus groot. Het is nog even afwachten hoe de EMM-jongens ingepast kunnen worden, maar met Thim Zevenber gen en Jordy Loo, die vorig seizoen al de overstap naar ons maakten, is het ook goed gekomen." Mellaart is doorgaans basisspeler bij Delta Sport en verwacht dat ook te blijven, hoewel hij nu elders traint. „Ik ben normaal gesproken cirkelspeler. In de voorbereiding kreeg ik de ballen goed van mijn ploeggenoten en vlogen ze er lek ker in. Maar als Rob een ander be ter vindt op deze positie, kan ik ook nog als opbouwer spelen." door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Voor de handballers van Delta Sport 2 en sv Orion be gint morgen de competitie in de tweede klasse. Beide ploegen ont moeten elkaar meteen op de ope ningsdag. Jarenlang was het hangen en wur gen in de tweede klasse voor Delta Sport 2. Die magere tijden lijken voorbij. Door de komst van onder anderen enkele spelers van EMM is de groep niet alleen in omvang gegroeid maar ookin kwaliteit. Daarom wordt aan een plek in de middenmoot gedacht. „Het liefst hoger," blikt Ricky Evertse voor uit. „We willen met deze groep zo snel mogelijk het gaatje met de hoofdmacht verkleinen", zegt de aanvoerder. Morgen staat meteen de derby tegen SV Orion op het programma. „We hebben er ver trouwen in, maar het wordt span nend in Heinkenszand", denkt Evertse. „De eerste partij is altijd lastig. Zeker tegen Orion." De selectie Delta Sport 2 ziet er als volgt uit: Doel: Mick Vleeshouwer en Thim Zevenbergen; veld: Arjo Nieuw koop, Leon van de Sande, Jorben Spong, Jerom Jenny, Roy Lefevre, Peter Lefevre, Karei Vinke, Nico Yuen, Thijs van Splunder en Rick Evertse. Peter Bos is gestopt. Of Orion in het debuutjaar iets heeft opgestoken, moet komend seizoen duidelijk worden. Trainer John Jansen doelt met name op de matige balbehandeling. „Als we dat nu eens met 20% kunnen op krikken zijn we op de goeie weg." Afgelopen seizoen eindigde de Be- velandse equipe op een zevende plaats. De tweedeklasser moet het dit jaar stellen zonder de verdedi gende kwaliteiten van Francois Verrijzer. Versterking kwam er in de vorm van Marcello Tax (EMM) en Jacco de Jonge. „Als we weg kunnen blijven uit de onderste re gionen en de lijn van de voorberei ding kunnen doortrekken, kun nen we een leuk seizoen draaien," meent Jansen. „Het is nog te on rustig voorin en er wordt te veel geforceerd. Als we dat kunnen be teugelen komt het zeker goed." Selectie SV Orion: Doel: Rene Hooij- schuur; veld: Mischa en Mare Dorst, Frank van de Vijver, Marcello Tax, Jacco de Jonge, Guido Luis, Ron en Nick van Dalen, Arno Riemens, Lennart Vinke, Michiel Schuys, Lars Suntenmaarten- dijk, Jordy Simons. Wel 3 licenties om 3 PC's en je netwerk te beveiligen tegen virussen en andere bedreigingen. Veilig studeren op school en thuis. Je beschermt je identiteit terwijl je surft. Chatten en e-mail gebruik zonder zorgen over online fraude of spam. Back-up van je gegevens in het geval je problemen hebt met je PC. Inclusief telefonische hulp bij installatie. Voucher is geldig tot 3 maanden na ontvangst. Je ontvangt geen doos met DVD, maar je downloadt een bestandje met 3 licenties. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Alleen te koop via www.sweetdeal. nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36