de Spelen sport 135 Pennings kan over slechts dertien fitte selectiespelers beschikken Familieduel in de eredivisie driebanden Film doelpunten in het amateurvoetbal Talenten verlaten wielerclub Middelkamp Appeigaardloop over drie afstanden Time Out zet een monsterscore neer zaterdag 15 oktober 2011 Charlotte Dujardin was na haar prachtige landenproef op het EK met Vale- gro uitzinnig van vreugde. foto ANP stuurde een prachtige foto van Va- legro en Dujardin als dank voor de prachtige promotie. Maartje Hanse heeft een dik plakboek gemaakt waarin de vele reacties zijn gebun deld. Maartje en Joop Hanse willen niets liever dan hun fokproduct op de voet volgen. Momenteel heeft Valegro even rust, rond Kerstmis pakt hij de draad weer op. Dan is in Londen het jaarlijkse paarden sportspektakel The Horseshow en het Schouwse echtpaar denkt er sterk aan om te gaan kijken. „Dan hebben we een mooie besteding van de kerstdagen." Ze kijken ook al vooruit naar de Olympische Spelen. Daar willen ze dolgraag naartoe. Er zijn alleen geen kaartjes meer. Joop Hanse: „In januari was alles al verkocht en toen hadden we nog geen idee dat Valegro mee zou doen. De ruiters en amazones krijgen maar twee kaartjes per persoon, dus zij kun nen ons ook niet helpen. Ik hoop dat we op een andere manier iets te pakken kunnen krijgen." Eigenlijk waren Maartje en Joop Hanse gestopt met het fokken van paarden. Hun leeftijd begon mee TERNEUZEN De stichting trimlopen in Terneu- zen houdt weer enkele wedstrij den. Vandaag staat de eerste, de Ap pelgaardloop, op het programma. Daarna volgen de Maas Afbouw- loop (5 november), Scheldorado- loop (10 december), Bodylineloop (11 februari) en de Halve door De Braakman (14 april). Bij de Appel gaardloop kunnen drie afstanden worden gelopen: 5000, 10.000 en 15.000 meter. De start is om 15.00 uur bij Scheldorado in Terneuzen. De jeugd begint om 14.45 uur. te spelen en de afzetmarkt voor veulens is de laatste jaren erg klein. Toen duidelijk werd dat Valegro een topper zou worden, zag de we reld er opeens heel anders uit. Gert- jan van Olst wilde graag een nieuw veulen van Maifleur en Ne gro. Begin dit jaar werd geprobeerd om Maifleur te insemineren met zaad van Negro. Ondanks verschil lende pogingen lukte het niet. „Misschien komt het doordat Mai fleur zes jaar geen veulens heeft ge kregen", vermoedt Maartje Hanse. „Maar misschien gaan we het vol gend voorjaar nog één keer probe ren." Aimfleur, de halfzus van Valegro, is wel drachtig van Negro. Joop en Maartje Hanse maken nu nog bui- tenritten met Maifleur en Aim fleur. Ze doen het een keer of vier, vijf per week. Succes is verzekerd, want strand en bossen liggen op een steenworp afstand. Komend voorjaar, als Aimfleur moeder is ge worden, zal het even gedaan zijn met die uitstapjes. En met het le zen van boeken. Want een veulen in de wei zorgt zoals gezegd voor genoeg verstrooiing. Koen de Vries OOSTBURG In de eerste klasse van het Orevo- zaalvoetbal heeft Time Out de kop positie overgenomen van &Kids. Dat deed Time Out na een monster zege op Spitsbroek: 23-2. De Kameleon won verrassend met 3-0 van regerend kampioen La Por te D'or. Ook De Blauwe Tulp heeft het dit seizoen moeilijk. De forma tie uit Schoondijke verloor met 5-4 van Oranje Duivels. Signtex/De Sut ter en Hinneman Engineering kwa men in hun onderlinge duel een ge lijkspel overeen: 3-3. door Jan Dagevos en Barry van der Hooft HOEK - Het lijstje met geblesseer den bij Hoek telt vandaag vier na men. Jorrit D'Haeseleer, Lionel Lord, Jari Vyaene en David van Hoyweghen zijn niet in staat om in actie te komen tegen Heerjans- dam. Van de eerste selectie houdt Ruud Pennings daardoor het scha mele aantal van dertien spelers over. De trainer liet afgelopen week Tijn Tielemans en de broers Peter en Marco Doens meetrainen. Het trio speelt normaliter in het tweede elf tal van Hoek, maar zit vandaag op de bank tijdens het duel met Heer- jansdam. „Ze hebben een degelijke indruk op me gemaakt", vertelde Pen nings. „Ik heb sowieso een goed ge voel overgehouden aan afgelopen week. Er is lekker scherp ge traind." Van de vijf fitte verdedigers die Pennings vandaag tot zijn beschik king heeft, zal hij er één door moe ten schuiven. De kans is groot dat Ferry Alfons centrumspits wordt. Fabian Wilson zou dan een rol op het middenveld kunnen vervullen. Hoe Pennings het ook invult; één aspect is volgens hem heel belang rijk: „We moeten dezelfde energie in de wedstrijd steken als afgelo pen zaterdag tegen Xerxes." Hekkensluiter Heerjansdam staat na zes duels nog op nul punten en wordt sinds kort getraind door oud-international Adrie van Tigge- len. Pennings: „We moeten Heer jansdam nog minimaal een week op nul punten houden. Het is cru ciaal dat we drie punten pakken." Kloetinge gaat vandaag in Vlaar- dingen op bezoek bij Zwaluwen. door Joop van den Oudenhoven GOES - De Zeeuwse driebanden teams in de eredivisie staan zon dag een totaal verschillende op dracht te wachten. Frans Bevers heeft met De Hazelaar als tegen stander een makkie en Martens Cleaning wacht in eigen huis een loodzware opdracht tegen DKM Tools uit Oosterhout. De tegenstander van Frans Bevers werd vlak voor aanvang van de competitie geconfronteerd met het faillissement van de lokaalhou der en moest naarstig op zoek naar sponsors en een lokaliteit. Dat laatste werd gevonden in de pas verbouwde sportfoyer De Ha zelaar in Rosmalen maar het team moest wel veren laten waar het de personele bezetting betrof. Zo speelt Marco Zanetti naar verwach ting niet of nauwelijks en vertrok de net aangetrokken Ad Koorevaar voortijdig naar Twentevisie. Voor Frans Bevers moet dit aanleiding zijn twee punten op te halen in het Brabantse land. Martens Cleaning daarentegen neemt het op tegen DKM, dat net als Martens vorig seizoen degra deerde en weer terugkeerde in de eredivisie. De bezoekers komen met Kurt Ceulemans, de zoon van Raymond, Jan Amouts, Frank Mar tens en Ad Broeders naar De Vroone in Kapelle. Bij Martens komen Martin Spoor- mans, Raymond Ceulemans, Henk Habraken en Kay de Zwart in actie. Voor beide teams staat er heel wat op het spel. Martens verzamelde tot nu toe twee punten uit drie wedstrijden en DKM één. De par tijvolgorde is als volgt: 13.00 uur Henk Habraken - Frank Martens en Kay de Zwart - Ad Broeders. Vanaf ca. 15.00 uur Martin Spoor- mans - Kurt Ceulemans en Ray mond Ceulemans - Jan Amouts. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Evenals vorig sei zoen is de sportredactie van deze krant op zoek naar beelden van doelpunten van wedstrijden in het amateurvoetbal. Het mag een fraaie vrije trap zijn, een kopbal, een afstandsschot of een intikkertje. En of het nu een wedstrijd van Zeelandia Middel burg E8 gaat of om een duel van tweedeklasser DFS, alles is wel kom. Alle doelpunten worden zichtbaar gemaakt op de site van deze krant. De video dient op YouTube ge plaatst te worden en vervolgens moet de link worden doorge stuurd naar awards@pzc.nl. Aan het eind van het seizoen wordt er een ranglijst van de mooi ste doelpunten opgemaakt en zo wel op de site als in de krant gepu bliceerd. De doelpunten maken onderdeel uit van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA). Tijdens het tweede Zeeuwse Voetbalgala, dat volgend jaar op vrijdag 1 juni in het Natio naal Voetbalmuseum plaatsvindt, wordt het mooiste doelpunt van het seizoen 2011-2012 bekendge maakt. Tijdens het eerste gala in mei van dit jaar werd Pieter de Munnik winnaar van de Award. Zijn kop bal in de uitwedstrijd tegen Hein- kenszand werd beloond met een fraaie bokaal. De goal werd door Petra Noordijke vastgelegd. Graeme Rutjes, voormalig speler van KV Mechelen, Anderlecht en Excelsior, reikte op de feestavond in Mini Mundi de prijs uit aan Pie ter de Munnik. De Zuid-Hollandse ploeg kwam tot nu toe vijf keer in actie en haal de zeven punten. „Het is een zeer aanvallend ingesteld team", weet Kloetinge-trainer Cees Houtepen. Zwaluwen maakte in vijf wedstrij den twaalf doelpunten, maar kreeg er ook al negen tegen. „Er lig gen dus ook kansen voor ons", meent Houtepen. „Het is zaak dat we de lijn van vorige week (3-o-ze> ge op Nieuw Lekkerland) doortrek ken. Dan staan we stevig in de middenmoot." Bij Kloetinge is aanvaller Ingmar Quist weer fit en inzetbaar. Daan Esser, die vorige week een hoofd wond opliep, is een twijfelgeval. De hechtingen gaan er pas maan dag uit. Kloetinge werkt volgende week zaterdag de bekerwedstrijd tegen Arnemuiden af. Het duel op sportpark Wesselopark begint om 14.30 uur. YERSEKE - Vier talentvolle wielren ners vertrekken bij hun club Theo Middelkamp. De nieuwelingen Da vy Gunst (16), Frank Vermue (15), Bart-Jan de Vink (15) en Menno Rietveld (16) gaan volgend seizoen voor de juniorenploeg van Wille- brord Wil Vooruit rijden. Het Middelkamp-kwartet was het afgelopen jaar bijzonder succesvol. Ze wonnen zestien wedstrijden en stonden 41 keer op het podium. Ze zouden overstappen naar de ju nioren van de Zeeuwse wielerclub- Middelkamp en wilden het liefst Marcel Gunst (47), de vader van Davy, als ploegleider meenemen. Middelkamp houdt echter vast aan Ko Blok en hem zien de vier renners niet zitten. „Eeerlijk ge zegd verdient de club dit niet", stelt Marcel Gunst. „Middelkamp heeft veel voor de jongens gedaan. We zijn de club dankbaar. Maar de renners willen het hoogste berei ken en kiezen daarom met pijn in hun hart voor zichzelf" Door hun vele successen zijd Gunst, Vermue, De Vink en Riet veld door diverse clubs benaderd. Ze zouden bijvoorbeeld onderdak kunnen krijgen bij een opleiding- ploeg van Lotto, die tal van facili teiten biedt. Ze kiezen echter voor Willebrord Wil Vooruit omdat die club in de buurt is, ze er een mooi programma kunnen rijden en om dat ze vertrouwen hebben in de ploegleider, Henk Keiler. Bovendien zet de Brabantse club onder de vlag van Vacansoleil een beloftenploeg op, die jonge ren ners wil opleiden voor het grotere werk. Ploegleider wordt Rinus Ver boom uit Goes. „Over twee jaar zouden de jongens door kunnen stromen naar die beloften", filoso feert Marcel Gunst. „Maar het liefst zou ik een Zeeuwse formatie zien die al het talent dat hier is bundelt." Ko Blok was gisteravond niet be reikbaar voor commentaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35