zeeland 125 Als het maar vrijwillig is naar je zin Tien maanden cel voor misdrijven in Goes Veere biedt inwoners cursus Nederlands SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Ongekend assortiment bij ASCO Zeeland! Meneer De Keijzer Mevrouw Hoogesteger zaterdag 15 oktober 2011 Meneer De Keijzer gebruikt zijn scootmobiel ongeveer vier tot vijf keer per week. foto's Izaak Verkeste Bij de Stichting Werkgroep Gehandicapten Walcheren (SWGW) is er tot nog toe één reactie gekomen op het initia tief van de gemeente Vlissingen. Volgens Peter van der Berg van de SWGW wil één iemand zijn scoot mobiel wel afstaan om de gemeen te te helpen. Zelf vindt de stichting het een goed plan. Van der Berg: „Zolang het op vrijwillige basis is zijn wij tevreden, je kunt de mensen niet verplichten hun mobiel in te leve ren. Maar de mensen die het graag willen zijn er ook zelf mee gehol pen." Het klopt dat de gemeente er be ter van wordt, maar ook de invali den kunnen er de vruchten van plukken. „De scootmobielgebrui- kers betalen voor het lenen een be paald bedrag. Dat hoeven ze niet te betalen als ze hun invalidever voermiddel in de wintermaanden stallen. Ook de gemeente bespaart een bedrag per maand", vertelt Van der Berg. Ook denkt Van der Berg dat er best eens wat animo voor dit plan zou kunnen zijn. „Mensen zijn al tijd voor geld besparen, dus als je je scootmobiel niet gebruikt scheelt dat weer een beetje." Met het geld dat de gemeente be spaart, hoopt de SWGW dat het geld dat overgehouden wordt, ge bruikt wordt om andere proble men voor deze doelgroep op te los sen. „We hopen dat de gemeente het geld herinvesteert in de moge lijkheden om de gehandicapten zo volledig mogelijk mee te laten draaien in de maatschappij", zegt Van der Berg. lijksfeest werd gevierd in het ouderlijk huis van de bruid. Het echtpaar ging wonen in Kleversker- ke en verhuisde later naar Veere, waar meneer Besuijen sluiswach ter werd. Maar liefst 28 jaar heeft hij dat werk met veel plezier ge daan. Mevrouw zorgde voor het ge zin, dat uitbreidde met zes kinde ren. Het echtpaar kreeg later nog achttien kleinkinderen en vijf ach terkleinkinderen. De laatste, Dylan, is afgelopen week geboren. Vandaag komt vrijwel de gehele fa milie bij elkaar om het 65-jarig hu welijk te vieren. Meneer en mevrouw Besuijen wo nen sinds acht jaar in een apparte ment in Middelburg. Dat was wel wennen, zegt meneer. „Maar nu ben ik blij dat we hier wonen." OOSTKAPELLE - De gemeente Veere biedt, in samenwerking met de Stichting Welzijn Veere (SWV) en het ROC Zeeland, haar inwoners een cursus aan om hun kennis van de Nederlandse taal op te frissen. De cursus bestaat uit vijf lessen. De eerste les is op woensdag 2 no vember van 8.45 tot 11.30 uur in het gebouw van SWV aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Veerenaren die belangstelling heb ben, kunnen zich voor de cursus aanmelden via SWV. CLS 500 automaat BJ 11-2004, 74.578 KM, Leder, COMAND, PTS, DiSCTRONiC, schuif/kanteldak. Xenon verlichting Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl door Ad Roos MIDDELBURG - Een 58-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot een gevan genisstraf van tien maanden. Te gen de man was twee weken gele den door de officier van justitie achttien maanden cel geëist. De man werd onder meer ver dacht van wederrechtelijke vrij heidsberoving, bedreiging, stal king, verduistering en flessentrek kerij. De misdrijven vonden voor namelijk in het voorjaar van 2009 plaats. De man begon april 2009 in Goes een 'Vlaaierie'. Toen het koffiezet apparaat het begaf verwachtte hij direct een storingsmonteur. Toen pas enkele dagen later twee mon teurs zich aandienden, sloot hij ze op in zijn bedrijf en vertrok hij. De mannen belden daarop de poli tie die hen bevrijdde. Vervolgens werd hun baas telefonisch be dreigd, werd de leverancier van de vlaaien bedreigd en mocht de leve rancier van het koffiezetapparaat voor zijn leven vrezen, zo stelde de officier van justitie. Een vriendin, met wie de man eni ge tijd een relatie had, werd na het beëindigen van die relatie gestal- ked. En omdat hij geen geld had, at hij bij eetgelegenheden en tank te zonder te betalen en deed op de zelfde manier boodschappen in Numansdorp. Een auto die hij van een garagehouder in 's-Heer Arendskerke enkele dagen mocht gebruiken, liet hij onbeheerd ach ter op een parkeerplaats midden in het land. De man is eerder veroordeeld voor dergelijke delicten en wil alleen maar door instanties worden ge holpen als hij een baan en woning krijgt aangeboden. KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN OVERKAPPINGEN GARAGEDEUREN RAAM DECORATIE Jarenlang honderd procent vakmanschap en service. Geen wonder dat je dan uit je jasje groeit. ASCO uit Vlissingen gaat verhuizen! Vanaf half oktober kunt u ze vinden aan woonboule vard De Mortiere in Middelburg. „Op deze prachtige locatie krijgen we ruimte voor revolutionaire nieuwe producten zoals Biossun", aldus directeur Rogier Hijman. Een kozijn is een kozijn, zou je denken. Niets is minder waar. Ramen en deuren bepalen voor een belangrijk deel het aanzien van uw woning. ASCO is de exclusieve partner van het Duitse kwaliteitsbedrijf Gayko. Daarmee bent u verzekerd van het meest vooruitstrevende dat er op het gebied van kunststof ramen en deuren op de markt is. Design Wat betreft buitenzonwering vindt u bij ASCO een ongekend groot assortiment. De diagonale zonwering van SunCircle vormt bijvoorbeeld een kleurrijk en zon nig element aan uw gevel. De horizontale zonwering blinkt uit in afmetingen, design en functionaliteit. Weinig zon binnen, veel schaduw buiten. Binnenzon- wering wordt niet voor niets ook wel raamdecoratie genoemd. Het bedrijf Luxaflex, ooit begonnen met verticale lamellen, is met de tijd meegegaan en heeft nu een uitgebreide collectie innovatieve en trendy producten. Revolutie Ach wat, ASCO heeft veel meer in het assortiment dan we hier kunnen beschrijven. En daar komt op de nieuwe locatie weer een revolutionair product bij. Waren er eerst de veranda's van ASCO, later ook uit te bouwen tot serre of tuinkamer. Nu komt daar, in de nieuwe vestiging, Biossun bij. Het is een lamellendak van aluminium, dat u open zet of dicht houdt, al naar gelang de behoefte. Zeker is dat de lamellen de warmte afvoeren. Bent u nieuwsgierig geworden? Gewoon even langskomen in de nieuwe showroom, u bent van harte welkom! Een wereld van verschil! Meneer De Keijzer is uiterst loyaal met het idee: „Voor mij speelt het niet. Ik gebruik hem vier tot vijf keer per week. Maar ik snap de gemeente als ze de ongebruikte mo bielen in de winter willen stallen." „Ik wil niet gebonden zijn aan één plek, ik wil weg kunnen. Ik durfniet meer te fietsen. Lopend gaat het ook niet meer, ik kan door het huis en de tuin wel schuifelen. Ik ben af hankelijk van mijn scootmobiel." Mortiereboulevard 40 Middelburg 0118-441 944 info@ascozeeland.nl j www.ascozeeland.nl funda A. Pouwerstraat 9 Middelburg makelaar Ons volledige woningaanbod: M2makeladrs.nl 1 Moderne vrijstaande woning met garage gele gen in de populaire wijk 'Proóijenspark'. De wijk biedt rust en ruimte en kenmerkt zich door een combinatie van moderne en traditionele architectuur op ruime percelen eigen pond. Vraagprijs 469.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25