'De zaak wordt nu wel 221 zeeland Bedenkingen van Coese fracties bij aanpak georganiseerde criminaliteit Reken uit je win(s)t "ftatfjens* P^tcnpic-tefe Wandeling langs paddenstoelen Spannend Wonen! Seaside Rendez-Vous treedt op in Ter Reede WELSTAND Een 'exces', oordeelt de welstandscommissie over de nieuwe gevel van cafetaria Lammers. Patrick Lammers: „Mijn buren vinden het allemaal een verbetering." Ondernemersontbijt gemeente Veere Brassband Apollo geeft najaarsconcert Oecumensiche dienst in Sint Jacobskerk zaterdag 15 oktober 2011 m m mmtzsmmm Ga H voor de titel 'het Van 10 oktobert/m 11 november k I n en doe mee met het rekenen! Ga snel naar: m. 'T25;ovember in Zwolle tegen ruim OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostkapelle houdt morgen een paddenstoelenwande ling in de Manteling. De tocht be gint om 13.30 uur bij Terra Maris. De wandeling duurt anderhalf uur en wordt afgesloten met een kop paddenstoelensoep. Aanmelden via 0118-582620. Deelname is 5,50 euro, exclusief museumbezoek. l<6gus Zaterdag 15 oktober Kom langs win! Badkamer t.w.v. 5.000,- I BWMtnai VLISSINGEN Het Zeeuwse popkoor Seaside Ren dez-Vous geeft morgen een concert in zorgcentrum Ter Reede in Vlis- singen. Het optreden begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. Op het programma staan zowel nummers uit de laatste show 'The best side of Seaside' als een aantal nummers uit de nieuwe show. door Maurits Sep OOSTKAPELLE Ondernemers uit de gemeente Veere kunnen dinsdag 18 oktober om 07.15 uur aanschuiven voor een ontbijt in strandhotel Bos 8c Duin bij Oostkapelle. Het ontbijt is georganiseerd door de millenniumwerkgroep van de gemeente die met de ondernemers wil spreken over duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord on dernemen. Wethouder Chris Maas opent de bijeenkomst. Daarna zal een verte genwoordiger van camping Ons Buiten vertellen over het keurmerk Greenkey. Ook zal iemand van bouwbedrijf Kambier praten over duurzaam bouwen. De bijeenkomst wordt om 09.30 uur afgesloten. DOMBURG Brassband Apollo uit Domburg geeft vanavond een najaarsconcert in zaal Schuttershof in Domburg. Voor het optreden is ook de band Delta Brass Zeeland uitgenodigd. De leden van deze band komen uit heel Zeeland. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN De volgende oecumenische even song met de Evensingers in de Sint Jacobskerk te Vlissingen is op 6 no vember en dus niet op 23 oktober, zoals in kerkbladen is aangegeven. De dienst begint om 17 uur. Thema is 'Liefde en gekend worden'. Voor ganger is dominee Pim Steenber gen. Jos Vogel bespeelt het orgel. Tegenslag na tegenslag kreeg cafetaria Lam mers dit jaar te verdu ren. Een tegenvallende zomer, een onverwach te aanschaf van een nieuwe vitri ne, afsluiting van het plein voor de deur waardoor de cafetaria al acht weken slecht bereikbaar is. Een nieuwe lik verf op de gevel moest de aanzet vormen tot nieuw elan. Maar de welstandscommissie van de gemeente Middelburg vindt het he-le-maal niks. Het moet er alle maal weer af. Terug in de oude staat? Eigenaar Patrick Lammers moet er haast om lachen. „Welke staat is dat? Het is geel geweest, donkergeel, grijs, donkergrijs, er stond ooit de leus: Wat Sjaak maakt, dat smaakt. We zitten hier al 46 jaar, dus zeg het maar." Wat het gemeentebestuur ervan vindt, moet nog blijken. Maar van de welstandscommissie mag het zo in ieder geval niet blijven. In haar besluit spreekt die over een 'zeer ernstige mate van strijdig heid met redelijke eisen van wel stand. „Sterker nog, ze vinden het een exces. Dat is erger dan lelijk", zegt een verbaasde Lammers. Het rood is te rood voor de omge ving. Onzin, vindt Lammers. „Ik heb juist voor rood gekozen omdat ze op het Banckertplein voor mijn deur nu rood asfalt leggen. Het past bij het rode plein dat ze hier zelf maken." Ook de teksten op de muur deu gen niet volgens de welstandscom missie. Dat is reclame, en reclame is aan strenge regels gebonden. On zin, vindt Lammers opnieuw. „Dat is geen reclame. Er staat: verse friet, softijs, speciaalsaus, stoof vlees, bal gehakt. Allemaal produc ten die wij zelf maken. Bij de kleurkeuze hebben we daar reke ning mee gehouden. Verse friet in geel, want geel staat voor plezier. Softijs in grote witte letters. Spe ciaalsaus in een speciaal lettertype. De kleur groen staat voor natuur producten waarmee we werken." En hoezo reclame? „Dat heb ben wij helemaal niet nodig. Ik vroeg het pas nog aan een paar jongens van veertien: wat zeg gen jullie als jullie naar ons ko men? 'We gaan naar Sjaak', zeiden ze. Ik vroeg: kennen jullie Sjaak? Nee dus." Hij wil maar zeggen: na 46 jaar is de zaak die zijn pa Sjaak opende een begrip. Tot in de wij de omtrek. „Echt, we hebben klan ten tot in Veere en Arnemuiden." Oké, erkent Lammers, hij had na tuurlijk wel een vergunning moe ten aanvragen. Maar omdat hij bui ten het stadscentrum zit, dacht hij dat dat niet nodig was. „En dat dit ons nu overkomt op basis van één klacht van één persoon, dat is toch ook zwaar overdreven. De zaak wordt enorm opgeblazen." T e zou dat haast letterlijk kun- I nen nemen. Want de cafetaria zit in zwaar weer. „Zoals ieder een", nuanceert Lammers. „Wie zegt dat het goed gaat, liegt." De zomer was slecht, waardoor een experiment om de horeca op een grote camping te exploiteren, mis lukte. Een kapotte vitrine beteken de een onverwachte investering van dik tienduizend euro. De af sluiting van het Banckertplein voor een herinrichting was een volgende tegenslag. „We hebben gewoon ruim tien procent minder klanten. Die werkelijkheid voel je in je portemonnee." Los van elkaar allemaal te overko men, maar zo kort op elkaar een fors probleem. Patrick Lammers kan er niet onderuit: „We zijn weer terug bij af. We hebben al be zuinigd op personeel. Maar als extra impuls hebben we de gevel geschilderd. Als blikvanger, zodat er straks weer over ons gesproken wordt. Vergeet niet dat we concur renten in de buurt hebben. De nieuwe Kwalitaria in de Griffioen, en de Indrapoera in de Stromen- wijk krijgt straks een mooie nieu we zaak. Het gaat mij niet gebeu ren dat ik na 46 jaar moet zeggen: de zaak moet dicht, we hebben het niet gered." Zo zag cafetaria Lammers er uit vóór de schilderbeurt: grijs met reclames aan de muur. foto Patrick Lammers door Luc Oggel goes - Is het wenselijk dat je als burger of ondernemer bepaalde dingen niet voor elkaar krijgt bij de gemeente, omdat je buiten je medeweten op een lijstje staat om dat je ooit iets hebt mispeuterd? De fracties van WD en Groen- Links in de Goese gemeenteraad vinden pertinent van niet. De discussie speelde donderdaga vond in de raadscommissie, waar in werd gesproken over voortzet ting van de deelname aan het Re gionaal Informatie en Expertise Centrum (RIEC). Dat is in 2009 opgericht voor de bestuurlijke aan pak van georganiseerde criminali teit. Goes, maar ook de Walcherse gemeenten, deed mee aan een proef en volgens B en W is geble ken dat er goede resultaten wor den geboekt. Het RIEC heeft ook voor Goes meerdere en grote on derzoeken uitgevoerd of is hier nog mee bezig. Het college wil daarom ook de komende twee jaar blijven deelnemen en daar 16.000 euro voor uittrekken. Donderdaga vond bleek dat een meerderheid van de raad daar mee zal instem men, al hebben WD en Groen- Links grote bedenkingen bij de werkwijze. Volgens Dick van der Velde (WD) kan het niet zo zijn dat een persoon die door partijen binnen het RIEC ergens van wordt verdacht, daar consequen ties van ondervindt zonder rech terlijke uitspraak. „Daar ben ik principieel op tegen." Evert Wag- ter (GroenLinks) was het daar roe rend mee eens. Burgemeester René Verhulst wees erop dat hij degene is die bepaalt of een strafbaar feit een vergun ning in de weg staat of niet. „Als een vergrijp niet ter zake doende is voor het verzoek wat wordt ge daan, dan kun je best een vergun ning geven." Verhulst beloofde in voorkomende gevallen zeer zorgvuldig te werk te gaan. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22