Zeeland PZC Ut Roep wil coffeeshops niet beperken edüdelta WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Motorrijder ernstig gewond bij ongeluk op Polredijk 2 LEDEN RAAD VAN TOEZICHT Dow-zeehond vrij almanak www.edudelta.nl Piraat Zaterdag 15 oktober 2011 Likje verf tegen frietenrecessie afgewezen als 'exces' Scootmobiels in de winter: ophokken of niet? Tip? walcheren@pzc.nl DRUGSBELEID Burgemeester vindt verlaging naar drie gram per klant niet noodzakelijk door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Burgemeester René Roep van Vlissingen ziet geen re den het aantal gram softdrugs, dat de coffeeshops in zijn gemeente per dag per klant mogen verko pen, te verlagen van vijf naar drie gram. Roep zei tijdens de vergadering van de raadscommissie Algemeen Bestuur deze week dat plaatsver vangend hoofdofficier van justitie Jo Valente hem heeft gevraagd 'te rug te gaan van vijf naar drie gram'. „Dat wil ik overwegen en bespreken. Maar ik vind niet dat we terug moeten", zei de Vlissing- se burgemeester. Binnen het Regionaal College, het overlegorgaan tussen de Zeeuwse burgemeesters, politie en justitie, is de afspraak gemaakt om terug te gaan naar drie gram. Achterliggen de gedachte bij deze maatregel is, dat het daardoor voor buitenland se klanten minder interessant wordt om naar Zeeuwse coffee shops te komen. In Goes mag al maximaal drie gram per klant wor den verkocht. De gemeente Ter- neuzen heeft het aantal gram nog verder verlaagd, naar twee. Roep voelt vooralsnog weinig voor de maatregel, omdat er volgens hem in Vlissingen geen overlast is door buitenlandse klanten. „Ik krijg daar niets over door." De burgemeester heeft er ook geen probleem mee dat er in Vlis singen nog drie coffeeshops zijn. Afspraak is om via een uitsterfbe- leid uit te komen op twee: „Er is er nu één te veel in Vlissingen. Maar voor heel Walcheren gaat het om drie." De Partij Souburg-Ritthem (PSR) maakt zich zorgen om deze cen trumfunctie die Vlissingen nu met haar coffeeshopaanbod heeft op Walcheren, zo zei Alex Achterhuis van deze partij tijdens de commis sievergadering. Volgens Roep is er binnenkort overleg tussen de burgemeesters in de grensregio's en het ministe rie van Veiligheid in Justitie over de invoering van een wietpas in de grensregio's. „En op 7 novem ber komt minister Opstelten naar Zeeland om te praten over het pro ject 'Jeugd, laat ze niet verzuipen'. Ik hoop dan ook nog, samen met de andere Zeeuwse burgemeesters, met de minister te kunnen overleg gen over het drugsbeleid." pagina 23: Roep: Geen coffee shop aan het Bellamypark VEERE - Een 45-jarige motorrijder uit de ge meente Borsele heeft gistermiddag om 13.15 uur ernstige botbreuken opgelopen bij een eenzijdig ongeval. Dat gebeurde op de Polred ijk, in de buurt van jachthaven Oostwatering bij Veere. De man ging door nog onbekende oorzaak onderuit in een bocht. Hij is met de traumahelikopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. Hij verkeert onderwijsgroep Jouw talent ontwikkel je samen met Edudelta Onderwijsgroep Wij zoeken Voor rrieer informatie: www.edudelta.nl buiten levensgevaar. De Polredijk was enige tijd afgesloten. De brandweer heeft het weg dek schoongespoten. foto Izaak Verkeste b« 111mm J,1,!» mmmmmmmmitmKmmmmmmammm Tip? redactie@pzc.nl RENESSE - Zeehond Jerommeke, die in juni gevonden werd in een bassin van chemiebedrijf Dow bij Terneuzen, wordt vanmiddag op het strand bij Renesse vrijgelaten. Alleen bij Zwartepoorte een nieuwe BMW 3 serie Touring met GRATIS automaat. www.2wartep00rte.nl Hij zag het al een tijdje niet meer zo scherp. De Terneuzense verslaggever, met een grote kennis van en voorkeur voor maritieme zaken, gaf vooral zijn beeldscherm de schuld. Maar de arts dacht eerder aan een manke ment aan zijn oog. Deze week werd hij daaraan opera tiefgeholpen. Hij maakt het goed, al ziet hij vooralsnog niet veel meer dan voorheen. Hij is namelijk voorzien van een oog lapje, om zijn net geopereerde oog wat rust te geven. Zijn kleinkinderen denken sindsdien dat de Vlaamse te levisieheid Piet Piraat naast hen op de bank naar zijn populaire televisie serie zit te kijken. En bij zijn collega's op de redactie hoeft de Terneuzense journalist ook al niet aan te komen met zielige ver halen. Want een ooglapje? Dat past vol gens zijn collega's prima bij een ma ritiem verslaggever.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21