Hotelkamers als goed alternatief Hogeschool Zeeland beste van Nederland bog Bouwraadhuis kwijt. Bovendien kun je voor een ho telsuite een volledige hypotheek af sluiten." Vooral uit Brabant is er kooplust, constateert Landsbergen. "Eigenaren komen hier in Zeeland dan een paar weken per jaar vakantie vieren en de rest van het jaar zorgt de exploitant van het complex voor de verhuur." De goedkoopste hotelsuites hebben een oppervlak van 29 tot 32 m2, zijn geschikt voor twee personen en heb ben een inloopdouche. Vraagprijs is 74.900 euro exclusief btw en inventa ris en vrij op naam. De Comfortsuite, is iets groter (34 m2) en heeft een lig bad. Als optie kun je er een infrarood sauna in laten zetten. Koopprijs be gint bij 89.900 euro. Appartementen "Het bijzondere is dat we ook hotel- appartementen verkopen", vertelt Landsbergen. "Er zijn niet veel hotels waar je nietje gezin met bijvoorbeeld twee kinderen in één kamer terecht kunt. In Kustresort Zeeland kun je als het ware een hotelkamer kopen met daarbij nog twee of drie slaapka mers." Zo is er het Familie hotelappar tement. Met een oppervlak van 52 tot 62 m2 is deze geschikt voor vier tot zes personen. Het appartement heeft twee slaapkamers en een inloop douche en is verdeeld over twee ver diepingen. Kosten: 134.900 euro. Het Tuin hotelappartement is wat luxer uitgevoerd en zo'n 59 m2 groot. Het is ook geschikt voor 4 tot 6 personen en heeft twee slaapkamers en een inloopdouche. Dit type kost 189.900 euro. Het grootste en meest luxe wat je in Kustresort Zeeland kunt aanschaffen is het Top hotelap partement. Met een oppervlak van 75 m2 is er ruimte voor 6 tot 8 perso nen. Het appartement heeft drie slaap kamers, twee verdiepingen, een douche en ligbad en een tweede toi let. Extra opries zijn een infrarood sau na en een tweede badkamer. Voor dit appartement moet je rekenen op 194.900 euro. Aan de Kaasboerweg 2 in Biggekerke is een verkoopcentrum met sfeerplein ingericht. Dat is op afspraak te bezoe ken. Meer informatie: mvw.kustresort.nl. Beleggen in hotelkamers, het is een trend die groeiende is. Grand Hotel Ter Duin bij Burgh-Haamstede was twee jaar geleden nog het eerste project in Nederland waar je je eigen hotel kamer kon kopen om er niet al leen zo nu en dan vakantie in te vieren, maar met de verhuur er-, van ook geld te verdienen. Bij de duinen van Groot Valkenisse en Zoutelande gaat projectontwikke laar Garderen Dekker ook zo'n concept ontwikkelen: Kustresort Zeeland. door Dennis Rijsbergen ZOUTELANDE - In tijden dat aan delenkoersen - nogal c-ens de neiging hebben te kelderen.en de rente op spaargeld niet bepaald hoog is, zoe ken beleggers alternatieven voor hun geld. De ontwikkelaar van Grand Ho tel Te Duin sprong destijds in een gat in de markt. Ruim twee jaar later vindt het conéept om te beleggen in hotelkamers ook in de rest van Neder land én Zeeland navolging. Er is ech ter wel een wezenlijk verschil tussen Grand Hotel Ter Duin en Kustresort Zeeland, Zegt Floris Landsbergen van projectontwikkelaar Garderen Dek ker. "We kunnen namelijk ook de Kustresort Zeeland. Veel belangstelling De belangstelling van kopers voor Kustresort Zeeland is groot. "Dertig procent van de suites en appartemen ten is al in twee weken tijd ver kocht", stelt Landsbergen. "Onge veer de helft van de kopers zijn beleg gers. Die hebben een goed gevoel bij het project en deze markt." Als eige naar van een hotelsuite of -apparte ment ben je verzekerd van een rende ment dat kan oplopen tot wel tien procent, zegt Landsbergen. Het appar tement of de suite wordt namelijk bij afwezigheid van de eigenaar verhuurd aan vakantiegangers. "Als je dat rende ment afzet tegen de huidige spaarren- te en het feit dat aandelen erg onze ker blijven, is het niet verwonderlijk dat er veel belangstelling is." Behalve beleggers zijn er ook veel ko pers die de verblijven voor eigen ge bruik aanschaffen. Een hotelsuite kost nog geen 75.000 euro. Aanzienlijk la ger dan prijzen van een recreatiewo ning. "En zelfs voor een stacaravan met erfpacht ben je vaak al meer Artist impression van het park dat in Zoutelande gebouwd wordt. kleinere investeerder iets bieden. "Een hotelsuite begint al bij iets min der dan 75.000 euro vrij op naam. De prijzen van Grand Hotel Ter Duin lig gen flink hoger." Achter de imposante duinen van Groot Valkenisse en Zoutelande komt op een steenworp afstand van de zee Kustresoit Zeeland. Een complex met een restaurant, zwem bad en luxe wellnessfaciliteiten en vijf karakteristieke gebouwen met hotel suites en -appartementen. De architec tuur van Kustresort Zeeland is bijzon der, stelt Landsbergen. "Het is niet een standaard, massaal hotelbouw werk. Het ontwerp past in het duinen gebied en het achterland. We heb ben gekozen voor verschik lende gebouwen met de uitstraling van boe renschuren met daartussen mooie doorkijkjes. Het geheel vormt een link met de lande rijen in de omge ving en het Zeeuwse land schap." Het ont werp is van architec tenbureau Van den Hoeven uit Harme ien en ook land schap s a r c h i t e c t Bosch Slabbers is be trokken geweest bij de ontwikkeling van Elsevier heeft in samenwer king met onderzoeksinsti tuut ResearchNed ook dit jaar weer 90 bacheloropleidingen be oordeeld. In het hoger beroepson derwijs is Hogeschool Zeeland bo venaan de ranglijst geëindigd. VLISSINGEN - De HZ-studenten gaven hun opleidingen een bovenge middelde waardering, waardoor de HZ zich nu de beste hogeschool van Nederland mag noemen. De HZ heeft dit jaar weer een aantal num- mer-1-opleidingen in de landelijke rankings. Van de twintig onderzochte opleidingen hebben er vijf de beste eindbeoordeling;-Dit geldt vötff'de opleidingen Bedrijfseconomie, Be drijfskundige Informatica, Informati ca, International Business Langua- ges-Toerisme en Vitaliteitsmanage- ment Toerisme.Bovendien hebben 17 opleidingen een bovengemiddelde eindscore. Dit is een verbetering ten opzichte van vorig jaar, toen de HZ ook in de top 3 van beste hogescho len van Nederland stond. In totaal haalde Hogeschool Zeeland een score van 85 procent. Dit houdt in dat van de onderzochte HZ-opleidingen 85 procent een bo vengemiddelde waardering van de stu denten krijgt. Op vrijwel alle onderzochte thema's scooYt de HZ beter dan het•landelijke gemiddelde. De onderwerpen waar buitengewoon goed op wordt ge scoord zijn onder meer de inzet en be reikbaarheid van hun docenten, de kwaliteit en beschikbaarheid van prac tica ruimten en computers, de voorbe reiding op de arbeidsmarkt en het on- Dit jaar heeft Elsevier wederom ge bruik gemaakt van gegevens uit de Nationale Studenten Enquête, waar voor alle studenten in het hoger on derwijs worden benaderd. De NSE wordt gefinancierd door de overheid, en in opdracht van de onafhankelijke Stichting Studiekeuzei23 uitgevoerd door ResearchNed. Elsevier maakte een eigen selectie uit het opleidingen aanbod en de vragenlijst, Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoordinatie (0113) 5717 58 waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 169