SITA: duurzaam én veilig op weg Secretaresse by the Sea transport 34 SITA draagt Veilig op Weg, een lesprogramma van Vei lig Verkeer Nederland en Trans port en Logistiek Nederland, een zeer warm hart toe. Voor SITA zijn duurzaamheid èn veiligheid namelijk een tweede natuur. Het toonaangevende afvalbedrijf heeft onlangs het startsein gege ven voor de landelijke campagne 'Veilig op Weg'. Een campagne die de verkeersveiligheid in de omgeving van basisscholen moet vergroten. door Henk van de Voorde ROOSENDAAL -„Voor ons staat lo gistiek gelijk aan schone en veilige lo gistiek. Dat betekent dat wij in ons be leid heel sterk gericht zijn op een duurzame en veilige uitoefening van onze activiteiten Met betrekking tot onze inzamelactiviteiten begeven wij ons in Nederland met ruim duizend voertuigen dagelijks op de weg: op snelwegen, industriële terreinen, maar ook in de buurt van scholen en woonwijken", aldus Peter van der Kraan, regiodirecteur Zuid van SITA Nederland. Nu overal het nieuwe schooljaar weer is begonnen, gaat SI TA op bezoek bij 250 basisscholen in heel Nederland om kinderen attent te maken op gevaarlijke situaties rond om vrachtauto's. Hiervoor stelt het af valbedrijf een speciale vuilniswagen ter beschikking aan Veilig op Weg. Hier kunnen basisscholieren van groep 5 tot en met 8 met eigen ogen zien en ervaren wat de dode hoek in de praktijk betekent en hoe zij hier mee in het verkeer rekening kunnen houden. De basisscholieren nemen onder begeleiding plaats in de cabine, zodat zij de omgeving door de ogen van een chauffeur kunnen zien. Naast aandacht voor de dode hoek kunnen ze ook zien wat in de vuilniswagen gebeurt doordat de zijkant van de wa gen is opengewerkt. Veiligheidssessies Voor SITA is verkeersveiligheid een zaak van alle medewerkers. Daarom heeft SITA in samenwerking met Vei lig Verkeer Nederland en Transport en Logistiek Nederland veiligheidsses sies georganiseerd waaraan haar 1.200 chauffeurs en honderden andere me dewerken hebben deelgenomen. Bo vendien krijgen alle chauffeurs dit jaar een aanvullende training in een truck simulator ter vergroting van ieders vei ligheidsbewustzijn. „SITA investeert voortdurend in ver keersveiligheid. Zo maken we onze voertuigen zo veilig mogelijk en in vesteren we in training en voorlich ting voor onze medewerkers waar door zij nóg veiliger gaan rijden. We willen er tenslotte alles aan doen om verkeersongevallen te voorkomen. Wij accepteren geen smartphones in de cabine. Onze chauffeurs moeten niet met dergelijke zaken bezig zijn, maar met de situatie op de weg. On derzoek heeft uitgewezen dat 70 pro cent van verkeersveiligheid te maken heeft het gedrag van de chauffeur, 20 procent met de infrastructuur en 10 procent met techniek", verklaart Van der Kraan. Duurzaam SITA is specialist op het gebied van duurzaam afvalmanagement. Ze ver zorgt de inzameling, recycling of (energetische) verwerking van ver schillende soorten afval: algemeen res tafval, bedrijfsafval, glas, papier en kar ton en plastic en kunststof verpakkin gen. En daarnaast: vertrouwelijke in formatiedragers, gevaarlijk afval en specifiek ziekenhuisafval. Het afvalbe drijf heeft verder bedrijfsonderdelen voor de reiniging van straten, het be strijden van plaagdieren, voor bodem sanering en voor rioolbeheer en -on derhoud. Bij SITA Nederland wer ken ruim 2400 medewerkers ver spreid over 40 vestigingen. De zorg voor het milieu hoort bij haar dage lijks werk. „Wij zijn actiefin de hele keten met inzameling, bewerking, sor tering en verwerking van afvalstro men. We zijn erop gericht om afval telkens een nieuw leven te geven via de circulaire economie. Recycling draagt bij aan een vermindering van het gebruik van primaire brandstoffen en een verlaging van de C02 uit stoot. Natuurlijke grondstoffen wor den steeds schaarser. Alles wat wij kunnen doen op het gebied van her gebruik van materialen, voorkomt het uitriutten van fossiele grondstof fen. In plaats van afval als eindstation is het nu een beginpunt. Afvalstro men worden terug in de economie ge bracht als brandstof, grondstof en bouwstof. Metaal gaat naar de metaal industrie, papier naar de papierprodu centen en verpakkingsmateriaal naar de kunststofverwerkende industrie", aldus Van der Kraan. Gescheiden inza meling aan de bron geeft vaak het hoogste duurzaamheidseffect. Zo zijn onder andere glas, metaal, papier, hout en plastic zeer goed te recyclen. De eerste Nederlandse sorteerinstalla- tie voor kunststof verpakkingsafval is onlangs officieel in gebruik genomen.. De installatie van SITA in Rotterdam sorteert een kwart van het in Neder land gescheiden materiaal. Viavox uit Middelburg en Janse&Janse uit Nieuwdorp hebben per 1 September 2011 een samenwerkingsverband gesloten onder de naam Secretaresse by the Sea. Met deze samenwerking bundelen beide ondernemingen hun krachten en netwerken om binnen Zeeland één initiatief te ontwikkelen dat structureel on dersteuning levert voor persoon lijke ontwikkeling van zowel vrouwelijke als mannelijke onder steunende functies. NIEUWDORP - Zowel Viavox als Janse&Janse zijn een aantal jaren gele den, apart van elkaar, gestart met het organiseren van een secretaresse- dag-event en het opzetten van trai- ningsdagen voor deze doelgroep. Door hun krachten te bundelen zijn ze in staat om een professionele orga nisatie neer te zetten en een bredere markt te bereiken. Viavox levert al ve le jaren secretariële ondersteuning aan bedrijven terwijl Janse&Janse organisa ties adviseert over hun imago en klant gericht werken en tevens naam maakt met het organiseren van klantevents. Twee ondernemingen die elkaar dus perfect aanvullen en elkaar nu hebben gevonden! De samenwerking wordt opgezet onder de naam Secretaresse By the Sea. De eerste activiteit die door Secreta resse By the Sea wordt georganiseerd is een trainingsdag in het najaar voor secretaresses, assistentes en ondersteu nende medewerkers. Tijdens deze dag worden deelnemers in de gelegen heid gesteld hun vaardigheden en ken nis bij te schaven op het gebied van creatief schrijven, correct Nederlands-, evenementenorganisatie, notuleren, sociale media en persoonlijke effectivi teit. De trainingsdag vindt plaats op 29 November 2011 in Middelburg. Secretaressedag in Zeeland: een feest. Foto: Mar ijke Folkertsma Peter van der Kraan: "Gedrag van chauffeur van levensbelan;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 168