Op meerdere paarden wedden JM Congres zet regio op de kaart lezing 32 Evert Verwer legt het allemaal nog eens uit. De conferentiezaal bij Ver wer Janssen Vermogens- management in Roosendaal was tot de nok toe gevuld tijdens de le zing op woensdagavond 5 okto ber. Er moesten zelfs extra stoe len aangesleept worden om ieder een te kunnen herbergen. Wel licht heeft het te maken met de economisch roerige tijden, hoe wel de animo meestal groot is bij de lezingen van de degelijke ver mogensbeheerder. door Henk van de Voorde ROOSENDAAL - Komende donder dag 20 oktober dient de volgende pre- sentatie zich alweer aan, dit keer in sa menwerking met Société Générale. Gastspreker was de afgelopen keer Arthur Hopstaken, directielid van Man Investments. Het is wereldwijd een leidende partij in vermogensbe heer. Het biedt beleggers toegang tot een breed spectrum van traditionele en alternatieve beleggingsportefeuil les. Man kent een ondememingshisto- rie van meer dan 225 jaar en is onder deel van Man Group plc, beursgeno teerd aan de London Stock Exchange (EMG.L) en maakt deel uit van de FTSE 100 Index. „We kunnen terug blikken op een succesvol verlopen avond. Uit onze na afloop gehouden enquête kunnen we opmaken dat de aanwezigen unaniem positief gestemd waren over de presentatie en de ont vangst", aldus algemeen directeur Evert Verwer. De Zeeuws-Vlaming hield voor de pauze een betoog over beleggen onder het huidige econo misch gesternte waarin uiteraard waakzaamheid blijft geboden. Voor vermogensbeheer zijn het drukke tij den. De Eurocrisis in landen als Grie kenland en Portugal en financiële wanorde in de Verenigde Staten, hou den de gemoederen danig bezig. Be leggers weten vaak niet waar ze aan toe zijn. Hij poneerde in het begin een aantal stellingen: 'waarom zou u een vemiogensbeheerder nodig heb ben? Vermogensbeheerders kosten geld en wij weten niks van wat de beurs gaat doen'. Verwer logenstrafte met wetenschap pelijke cijfers van de Universiteit van Maastricht het beleggen door 'doe het zelvers'. Het is vrijwel onmoge lijk om eigenhandig de markt (lees de AEX) te verslaan. Hij hield een plei dooi voor de 'gestructureerde beleg gingsproducten' waarmee op degelij ke wijze rendement kan worden be haald. Cijfers tonen aan dat zijn be drijf, waar ondertussen een tiental pro fessionals werkzaam zijn, met recht een betrouwbare vermogensbeheer der kan worden genoemd. „Onze missie is beleggen met een beperkt ri sico en een onbegrensde winstpoten tie. Alle beleggingsportefeuilles zijn bij ons puur maatwerk. Betrouwbare concepten, gedegen maatwerk en een persoonlijke benadering resulteren nog steeds in een toename van het aantal klantenportefeuilles. Een gesta ge groei van vermogensbeheer, on~ Foto: Aad Meijer danks moeilijke economische omstan digheden. Hoe krijg je dat voor el kaar? Wij zijn in ruim acht jaar tijd, ondanks de grillige economische om standigheden, uitgegroeid tot een toonaangevend bedrijf op het gebied van vermogensbeheer. Om in een stij gende markt toegevoegde waarde te genereren is niet zo moeilijk. Juist in dalende markten kun je als vermo gensbeheerder laten zien wat je waard bent. Contact blijven zoeken, cliën ten informeren en portefeuilles samen stellen met beperkte risico's en onbe grensde winstpotentie. In alle omstan digheden kan rendement worden be haald, ook bij een dalende of gelijk blijvende markt. Wat 'er gebeurt bij een gunstig scenario laten we niet eens zien. Het gaat er juist om dat er bij beleggers behoefte aan is om risi co's bij een slecht scenario te minima liseren." Schakel Evert Verwer stond ook stil bij de veelgehoorde klacht dat steeds meer beleggers het gevoel hebben dat ze bij banken niet langer de optimale servi ce krijgen. „Het bancaire beleggings beleid wordt steeds vaker vanaf het hoofdkantoor opgelegd. De adviseurs en beheerders op de kantoren zijn slechts de formele schakel tussen het hoofdkantoor en de cliënt, maar ze hebben nauwelijks nog persoonlijke inbreng. Mede om die reden hebben zich weer diverse nieuwe relaties bij ons aangemeld. Ook veel beleggers die meenden dat ze zelf wel in staat waren hun vermogen te beheren, zoe ken ons nu op. Ze komen er vaak pas na vele jaren achter dat het niet mee valt om met beleggen een goed rende ment te realiseren. Ook in onze porte feuilles komt het voor dat bepaalde producten in de huidige extreem slechte markt dalen, maar in veel ge vallen moet de markt vanaf heden slechts gelijk blijven om een aanmer kelijk hogere meerwaarde te ontvan gen." Donderdag 20 oktober Lezing i.s.m. Société Générale Brugstraat. 88, Roosendaal Aanvang 20. 00 uur Gratis entree Aanmelden via www.vernwgensmanagers.nl het JM Congres: zo stond er voor het Scheldetheater een grote ABN Amro bus geparkeerd met daarin de nieuw ste gadgets op het gebied van onder andere mobiel internet bankieren. Ook in de foyer waren stands te vin den van bijvoorbeeld Delta, Dow, Ya- ra en Cargill. Wubbo Ockels Als laatste spreker betrad Wubbo Ockels het toneel. Deze oud-astro naut, die zich tegenwoordig vooral bezighoudt met diverse projecten op het gebied van duurzaamheid, hield de aanwezigen een boeiend en inspire rend verhaal voor. Zo ziet hij voor de regio Zeeland grote kansen voor zijn project 'de superbus' en alternatieve mogelijkheden van energieopwek king. De aanwezigen waren muisstil en Ockels kreeg een ovationeel ap plaus. Een van de aanwezigen vertel de dat hij nog steeds twijfelde of hij zonnepanelen op zijn dak zou leggen, maar na het verhaal van de ruimte vaarder had hij direct naar huis gebeld en zijn vrouw laten weten dat ze de offerte kon bevestigen. Bij de borrel die het officiële programma afsloot, werd dan ook nog lang nagepraat over,het verhaal van Ockels. Het Landelijk Jong Manage ment Congres, georgani seerd door de Zeeuws-Vlaamse afdeling van Jong Management, mocht zich verheugen in warme belangstelling van zowel regiona le als landelijke bezoekers. Het thema 'grenzeloos ondernemen' werd vanuit verschillende invals hoeken belicht: bedrijfsmatig, we tenschappelijk en politiek. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De eerste congres dag werd, na een kort welkomst woord van congresvoorzitter Lieneke de Wolf, geopend door burgemeester Lonink van Temeuzen in de nieuwe serre van Westbeer. Hij vertelde de aanwezigen over de roemruchte ge schiedenis van Temeuzen, waarin Grenze'oos Ondernemen altijd een grote rol heeft gespeeld. Daarna was het de beurt aan Lino de Jong van Uw Nieuwe Toekomst, die als een ware ervaringsdeskundige Zeeuws- Vlaan deren promootte als regio waar het goed wonen, leven en werken is. Na het officiële gedeelte kon er naar de toon gezet; aan de hand van infor matie van een aanwezige bezoeker werd a la minute een scene op touw gezet die mocht rekenen op luid ap plaus en veel gelach van de aanwezi gen. Jonge managers aan het woord. hartenlust genetwerkt worden; naast het onderhouden van contacten was er ook volop gelegenheid om nieuwe contacten te leggen, zeker vanwege de grote variatie aan branches en re gio's. Op de tweede congresdag werd het startschot voor het officiële program- Foto: Mark Neelemans. ma gegeven door Karla Peijs, die de aanwezigen met een videoboodschap toesprak en alle bezoekers van harte uitnodigde nog eens terug te keren in Zeeland. Met het dagvoorzitterschap dat werd vormgegeven door MIER, een trio dat zeer bekwaam is in improvisatiecabaret, werd gelijk Frans Weisglas, oud politicus, promi nent WD-er en oud-kamervoorzit ter, gaf zijn visie over de huidige bui tenlandse politiek die Nederland voert, en ventileerde ook ongezouten zijn mening over de wijze van om gang in de Algemene Beschouwin gen. Hij plaatste veel vraagtekens bij de onlangs gepresenteerde miljoenen nota en nam ruim de tijd om vragen te beantwoorden. Na de lunch was het tijd voor een pa neldiscussie van ondernemers en lei dinggevenden uit uiteenlopende branches. Zij gingen met elkaar in dis cussie over stellingen inzake innova tie, duurzaamheid, ondernemen zon der grenzen en social media. Met twit ter berichten en input vanuit de zaal ontstond een levendige discussie die echter na elke stelling en het verlopen van de beschikbare tijd, abrupt door de dagvoorzitters werd afgesloten. In de pauzes konden de bezoekers nader kennis maken met de sponsors van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 166