FOV-prijs voor bewuste ondernemer Eerste Zakenvrouwenontbijt groot succes fov trofee 29 Op maandagavond 12 de cember 2011 vindt in het gemeentehuis in Domburg voor de derde maal de uitreiking van de FOV Trofee plaats. Uit han den van een prominente Zeeuw ontvangt die ondernemer, die de jury beoordeelt als de 'Beste Maatschappelijk Verantwoorde Ondernemer van Veere' de twee jaarlijkse prijs. door Loes van der Hoeven OOSTKAPELLE - Sinds 21 oktober 2010 is Veere Millenium Gemeente. De gemeenteraad heeft vanaf dat mo ment de taak op zich genomen om duurzaamheid en ontwikkelingssa menwerking te stimuleren. Mede daardoor heeft het algemeen bestuur van de Federatie van Ondernemers verenigingen in de gemeente Veere (FOV) gekozen voor Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. (MVO) als thema voor haar tweejaarlijkse on dernemersprijs. "Bij het ondememersontbijt van de gemeente Veere op 18 oktober staat MVO eveneens centraal. Er zullen ook diverse ondernemers aanwezig zijn, die al maatschappelijk verant woord ondernemen", vertelt Wim van Maanen, voorzitter van de FOV. "Kandidaten voor de FOV-trofee moeten worden voorgedragen door leden van een van de negen autono me lokale ondernemersverenigingen, die samen de FOV vomien. Die voor stellen worden voorgelegd aan de jury/beoordelingscommissie. Om in aanmerking te komen voor de prijs heeft ons algemeen bestuur een aantal algemene criteria opgesteld, waaraan kandidaten moeten voldoen. Deze zijn onder meer: de kandidaat moet ondernemen in de gemeente Veere. Hij moet lid zijn van een van de loka le ondernemersverenigingen binnen de gemeente Veere. De kandidaat moet een uitstekend beleid voeren, dat is afgestemd op de samenleving en het milieu. MVO gaat immers over een perfecte combinatie van people, planet en profit. Zijn personeelsbeleid moet sociaal zijn en het personeel op leidingsmogelijkheden bieden om door te kunnen groeien. De onderne mer moet sociaal betrokken zijn. Zijn PR-beleid moet onderscheidend zijn. Hij moet nadenken over de toekomst van zijn bedrijf en over de wijze waar op hij zijn klanten het best aan zich kan binden. Ten slotte moet hij een ambassadeursfunctie vervullen binnen 'zijn' Veerse kern en daar een visie over hebben. Wim van Maanen voorzitter, van de FOV De jury/beoordelingscommissie be staat uit Jaap Wielaart, tot voor kort directievoorzitter van de Rabobank Walcheren/'Noord-Beveland, T atia- na Booi, projectmanager Recreatie Toerisme bij NV Economische Im puls Zeeland, Ad Dorst ondernemer in Goes en namens de SGP lid van Provinciale Staten Zeeland en Pascal Elegeert, als beleidsmedewerker bij COS Zeeland onder meer verant woordelijk voor Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen. De jury/beoordelingscommissie wijst uit zijn midden een voorzitter aan. Half oktober sturen wij de kandidatenlijst naar de jury. Daaruit kiezen zij de drie finalisten. Van hun organisatie zal een professionele Zeeuwse filmmaker een korte bedrijfsfilm maken, waaruit blijkt op welke wijze zij maatschappe lijk verantwoord ondernemen." Netwerken Het programma van 12 december is nog niet definitief. In ieder geval zal het veel ruimte tot netwerken bie den. Er zullen vanzelfsprekend diver se toespraken worden gehouden, on der meer door personen die zich on derscheiden op het gebied van MVO en die de toeschouwers met hun plei dooi daarvoor enthousiast weten te krijgen. Het gedeelte voor de pauze zal worden afgesloten met de presenta tie van de bedrijfsfilms van de drie fi nalisten. Na de pauze zal de winnaar bekend worden gemaakt. Naast de trofee, die is vervaardigd door een Veerse kunstenaar, ontvangt de win naar het FOV-kwaliteitslogo. Dat mag hij de komende twee jaar voeren op al zijn reclame-uitingen. Vanzelf sprekend krijgt de winnaar een specia le vermelding op de nieuwe website van de FOV. Verder ontvangen de drie finalisten een exemplaar van het juryrapport over hun bedrijf. De avond wordt afgesloten met een infor meel samenzijn. Gastheer is burge meester Rob van der Zwaag van Veere. Het evenement wordt gepresenteerd door Jaap Pilon, oud-wethouder van de gemeente Veenendaal. Hij be schikt over een rijke ervaring als spre ker en presentator van allerlei bijeen komsten. "Voor deze feestelijke netwerkavond gaan wij een breed publiek uitnodi gen. Dat zal onder meer bestaan uit vertegenwoordigers van de Veerse on dernemersverenigingen, diverse ban ken, de Kamer van Koophandel, de provinciale en de lokale overheid, MKB Zeeland en diverse belangenor ganisaties, zoals VeKaBo, Koninkijke Horeca Nederland, VVV Walcheren Noord-Beveland en de ZLTO. MVO moet immers voor iedere Veer se ondernemer vanzelfsprekend wor den Voor meer informatie kunt u contact opne men met Wim van Maanen, voorzitter FOV, telefoon 06 27 48 57 98. Ruim 120 dames hebben ge hoor gegeven aan de uitno diging van Fran^oise Wittmer, Directeur Bedrijven ABNAMRO Walcheren voor het eerste Zaken vrouwenontbijt dat plaatsvond in de vroege ochtend van 14 septem ber 2011 in Eeterij-spelerij 'Vier- linden' in Goes. door Loes van der Hoeven GOES - Niemand minder dan The- cla Bodewes opende het netwerkeve nement, dat Zeeuwse zakenvrouwen de gelegenheid bood om elkaar beter te leren kennen en actuele thema's met elkaar te bespreken. Thecla Bode wes is sinds 22 maart Zakenvrouw van het Jaar 2011. De jury van deze prestigieuze 'Prix Veuve Cliquot' on der leiding van Anneinarie Jorritsma koos haar vanwege de succesvolle en twerken en even bijkletsen onder het eten. Foto: Marijke Folkertsma snelle groei die scheepswerven Bode wes in Hasselt en De Kaap in Meppel onder haar leiding hebben doorge maakt sinds zij in 1998 op 31-jarige leeftijd het familiebedrijf Scheepswerf Bodewes van haar vader overnam. En kele jaren geleden kwam daar Mariti- ma Green Technology bij, een inno vatief bedrijf dat onder meer betrok ken was bij de bouw van de eerste op waterstof varende Amsterdamse rond vaartboot. "De kracht van een vrouw in een mannenorganisatie is, dat wij negatieve zaken kunnen omdraaien in positieve richting. Ons personeel bijvoorbeeld trots op onze scheeps werven, staat open voor kritiek, maar negativisme komt in onze bedrijven niet voor. Dat laat ik niet toe!" Gesprekstafels Vooraf hadden de aanwezigen ken baar gemaakt, over welke twee the ma's zij onder leiding van een vrou welijke expert in kleine groepen gedu rende twintig minuten wilden discus siëren. Het aanbod bestond uit: social media, mental coaching, fotografie, kunsteducatie, website als verkoopin strument, financiering en fiscaliteit. De gespreksronden verliepen leven dig en werden door de aanwezigen als waardevol bevonden. Verder hadden diverse vrouwelijke ondernemers stands ingericht, waarin zij de aanwezigen uitgebreid infor meerden over producten c.q. dien sten waarmee elke zakenvrouw te ma ken heeft, zoals kleding, haar en ma- ke-up, (zaken)reizen, bankadviezen en relatiegeschenken. Wie geeft, ontvangt De bijeenkomst werd afgesloten door Liesbeth van Houwclingen, Regiodi recteur Bedrijven Zuid West Neder land bij ABNAMRO met de woor den dat voor zakenvrouwen de werk omgeving belangrijker is dan bijvoor beeld het aantal medewerkers. "Wie geeft, ontvangt. Dat brengt meer suc ces. Laat zien waar je goed in bent, maar blijf wel altijd jezelf. Je zult erva ren dat het werkt!" Dit succesvolle Zakenvrouwenontbijt zal zeker een vervolg krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 163