meningen 15 brieven Cor de Jonge zaterdag 15 oktober 2011 -* Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Heelkunde In een videoboodschap stak minis ter Schippers de ayatolla's der heel kunde een hart onder de riem. De ze heelmeesters hebben zichzelf ge promoveerd tot hoeders der ge neeskunde. Alleen heelkunde geba seerd op wetenschap is hun religie. De basis waarop de genees- of heel kunde stoelt, wordt verfoeid. De minister ziet wel wat in dit genoot schap, het komt haar in haar bezui- nigingsdrang goed van pas. Alle ho meopathie uit de apothekersschap pen en verzekeringen! Menige stemmer op haar partij in verbijste ring achterlatend. Wat is heelkun de? Wanneer men iemand een hart onder de riem steekt, is dit al het begin van heelkunde. Wan neer die zich daar beter door voelt is dit wetenschappelijk niet juist. Volgens het orthodoxe genoot schap zijn alleen de woorden van een psycholoog helend. De behoe ders voor kwakzalverij sluiten na tuurkrachten volledig uit! Aarnout Dorleijn Schepenenlaan 255, Middelburg Nauw van Bath De Westerschelde, al jaren veelbe sproken, dit weekeinde wederom positiefin het nieuws. Een 'bootje' van 210 meter vastgelopen in het nauw van Bath. Gelukkig was de Westerschelde al verdiept, want dit schip was geladen met, jawel, oude voertuigen en voer richting Afrika. Oude voertuigen, moeten die in Antwerpen geladen worden of kunnen ze Oostende niet meer be reiken? Nu was het een 'voertui genboot', stel dat het een keer fout gaat met olie of noem maar op. Wie gaat dan het gelag betalen? De vaartuigen die Antwerpen moeten bereiken, worden steeds groter het gevaar van 'dijkval' wordt ook steeds groter, maar dat zal de ha venbaronnen een rotzorg zijn. Als het een keer fout gaat, kun je ho pen dat het daar gebeurt waar de druk om te verdiepen het grootst is. Aan alles is een grens, ook aan de grootte van de schepen die Ant werpen zullen kunnen bereiken. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Brandweer Nu ben ik niet zo bang aangelegd, maar de campagne die de brand weer met het brandwondencen trum voert, is zeer welkom en ik laat mij dan ook inlichten wat ik aan preventie kan doen. Ik heb de watersnood meegemaakt en geluk kig waren er de militairen die ons met een bootje kwamen bevrijden van de zolder. Ook een huisbrand aan de Loskade in Middelburg staat nog in mijn geheugen gegrift. Ook daar ben ik ontsnapt aan de vlammen door de hulp van de brandweer. Maar wat moet ik nü met een brand? Rookmelders heb ik al jaren en toch zal het handig zijn om een vlucht-of brandladder in huis te halen, die kan - mits lang genoeg - uit mijn slaapkamer raam tot bijna bij de grond komen. Met maar één buitendeur, en dub bele beglazing is het toch wel even uitkijken. Ik wil niet het liedje in mijn hoofd hebben of houden van: 'vluchten kan niet meer'. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Kwakzalvers Een reactie op de column van van der Heijden(krant 12-10). Ach, m'n beginnende keelpijn is na een paar druppels weg. De uitslag onder zijn zoons voet is na een homeopa thisch middel snel weg, terwijl al lerlei reguliere zalven geen enkel ef fect hadden. Licht eczeem bij een baby zo weg met een homeopa thisch middel in het badwater. Ik maak me niet meer druk over die anti kwakzalvers vereniging. Soms zijn dat toch ook kwakzalvers? J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Ritthem Uw bezorgdheid, dat toeristen on ze Zeeuwse stranden door die oor verdovende knal op het strandje van Ritthem zouden kunnen mij den, is naar mijn mening een ui ting van een waanschrikbeeld. Im mers, toeristen laten zich niet mak kelijk afschrikken. De drang om op vakantie te gaan, is niet te tempe ren, zelfs niet door afschrikwekken de bomaanslagen zoals in Bali (2002/202 dodelijke slachtoffers), Madrid (2004/101), New York (9/11-2001/2.996). Het aantal toeris ten reizend naar deze plaatsen wordt elk jaar groter. Zelfs negatie ve reisadviezen worden vaak niet al te serieus genomen. Ook landen als Jemen, Iran, Irak blijven hun aantrekkingskracht voor toeristen/ avonturiers behouden. Eén ding is zeker: de oorverdovende explosie op het strandje van Ritthem zal door de omwonenden niet snel worden vergeten! Heer Harte, Uw bezorgdheid siert u, maar is ietwat overdreven. Moniek Kipperman Zuidwateringstraat 13, Ritthem Gevaarlijke hellingen Het Duinhoevepad in Haamstede heeft gevaarlijke hellingen, staat in een verslag van de raadsvergade ring. Wat ik hier nadrukkelijk in mis is het feit dat deze gevaarlijke situaties ook worden veroorzaakt, doordat de voetgangers nadrukke lijk het verharde fietspad benutten., Zij weigeren uit te wijken voor fiet sers en bellen leidt tot scheldpar tijen. Je kunt dan als fietser óf af stappen óf het onverharde voetpad kiezen. Het zou de gemeente sieren een scherpere afscheiding te maken tus sen beide paden. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Wildbeheer Het is weer zover. Het jachtseizoen is geopend. Onder het mom van wildbeheer gaan 30.000 hobbyja gers op pad om 500.000 houtdui ven, 250.000 wilde eenden, 170.000 hazen, 75.000 fazanten en 75.000 konijnen af te knallen. Deze vrijetijdsamateurs zien zichzelf graag als faunabeschermers. Ze spiegelen mooie verhalen voor over de overpopulatie van diersoor ten, en wat voor een schade dit kan toebrengen aan de natuur. En dat ze alleen de zieke en zwakke dieren afschieten, om de populatie zo gezond mogelijk te houden. Wat ze niet vertellen, is dat jagers populaties beïnvloeden, door de dieren 's winters bij te voeren, om de populatie kunstmatig zo hoog mogelijk te houden. Voor hen een reden om het jaar erop meer die ren te kunnen schieten. Veel die ren raken aangeschoten, en weten te ontkomen, zij sterven later een langzame, pijnlijke dood. Kortom, het verhaal van faunabe scherming gaat niet op, maar het ja gen verstoort op grove wijze de na tuur. Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse In de krant van 11 oktober staat on der 'Vragen over zorgpremies' dat een verzekeraar ruim 1.000 euro premie binnenkrijgt en nog eens zo'n bedrag via belastingheffing (totaal dus ruim 2.000 euro). Dat klopt misschien in sommige geval len. Maar ik ben circa 1.600 euro aan premie kwijt. En via belasting heffing betalen AOW-ers een ho ger percentage aan inkomensafhan kelijke bijdrage dan werkenden. Zo is mijn inkomensafhankelijke bij drage circa 2.200 euro. Totaal dus circa 3.800 euro. Daar komt dan nog bij het eigen risico en de eigen bijdrage. De inkomensafhankelijke bijdragen zijn veel sterker gestegen dan de premies. Sam van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg 1\vee jaar geleden heb ik mijn baan in mijn woonplaats verruild voor werk in Zuid-Beveland. Vól gens de routeplanner een enkele reis van 45 minuten. Na 2 jaar weet ik wel beter. Minimaal 80 minuten met een beetje geluk. Het grote knelpunt is overduidelijk de brug bij Sluiskil. De bloktijden zijn een leuke vinding, maar als je rond 7.45 (bloktijd is van 7.40-8.00) naar de brug rijdt kom je in een file die reikt tot voorbij Terneuzen in het oosten en Hoek in het wes ten. Als er om 7.30 nog een schip passeert kan het verkeer om 7.40 rijden, gevolg is een grote file. Waarom geen bloktijden van 7.00 tot 8.00 en van 16.30 -17.30? Bart van der Ende Van der Leijenlaan 20, Hulst Een nachtmerrie, dit kolossale mo derne theatergebouw op de enige echt groene plek in onze binnen stad. De totaal ontspoorde trein van het gemeentebestuur dendert door en walst daarbij ons, burgers, plat. En wij betalen het gelag, want het is óns belastinggeld waar het gemeentebestuur zijn blunders mee bekostigt. Achteloos wordt x miljoen euro in de bouwput ge smeten, en nu, nota bene in tijden van bezuiniging, komen daar nog eens 20 miljoen bij voor een thea ter dat later nóg meer geld zal kos- c. ten, omdat het nooit kostendek kend kan worden uitgebaat. Goes is dichtbij: laten we dat een optima le theaterexploitatie gunnen! Zie het plaatje in de krant en huiver: de alles overheersende blokken doos laat geen ruimte meer over voor een park. En dan die verkeers stromen. Weg woonrust, weg park- genot. Een gigantische blunder. De zoveelste. Dit willen we niet. We moeten in actie komen. Nu, want anders is het te laat. Wim en Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg Brug Sluiskil Zorgpremies Molenwater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15